Annick Puca jewelry designer
Projektantka koralików Les perles par Puca oraz wzorów koralikowych – Annick Puca

Seria koralików o wdzięcznej nazwie Les Perles par Puca to pomysł i projekt znanej, francuskiej designerki Annick Puca, która od ponad 15 lat tworzy koralikowe projekty. W pracowni Annick powstają nowe serie unikatowych kształtów w najbardziej pożądanych kolorach, które niezmiennie zachwycają perfekcją i wyjątkowym wykonaniem. Koraliki Les Perles par Puca doskonale się uzupełniają, są projektowane w taki sposób, aby idealnie dopasowywały się w trakcie pracy, a tym samym koralikowa praca z  była przyjemna i dostarczała wiele satysfakcji z tworzonych form. Rodzina koralików par Puca stale rośnie, nazwy kolejno wprowadzanych serii koralikowych zapożyczone z greckich nazw wysp przenoszą nas w mityczny świat i rozbudzają kreatywność. Aktualnie oferta marki Les Perles par Puca zawiera serie koralików:

Kształty koralików Les perles par Puca:

Koraliki Minos par Puca – mini koraliki

Z koralikami Les Perles par Puca praca nad projektami jest bardzo przyjemna. Małe wałeczki o płaskiej podstawie czyli koraliki Minos par Puca to najbardziej popularne  kształty w rodzinie Puca. Dzięki nim powstają piękne mozaikowe rysunki, a ze względu na rozmiar mogą one być uzupełnieniem każdego projektu. W Royal-Stone stworzyliśmy autorski projekt kolczyków z koralikami Minos – Dotti Dots który stał się hitem 2018. Minosy polecamy nie tylko do beadingu, ale także do haftu koralikowego. Znajdą także zastosowanie jako delikatne uzupełnienie projektów haftu sutaszowego, a projekty z makramy zyskają wspaniały efekt.

Kolczyki naszych klientek, które powstały na podstawie tutorialu Dotti Dots

Zobacz nasze tutoriale, w których wykorzystano koraliki Minos par Puca


Koraliki Arcos par Puca – koraliki półksiężyce

Arcos par Puca to półksiężyce, koraliki w kształcie wygiętych łuków, które dają nieskończone możliwości komponowania wzorów przy zastosowaniu innych czeskich koralików. Arcosy świetnie łączą się z Minosami (wałeczek idealnie mieści się w łuku, zamyka niejako “konstrukcję”). Wyjątkowo koraliki Arcos par Puca mają 3 otwory co daje jeszcze więcej możliwości łączenia z innymi kształtami.

Nasze projekty z wykorzystaniem koralików Arcos par Puca

Zobacz także  tutoriale, w których wykorzystano koraliki  Arcos par Puca:


Koraliki Amos par Puca – koraliki łezki

Koraliki Amos par Puca to kształtne łezki, przypominające też płatki które są świetnie do projektowania roślinnych motywów. Projekty z użyciem koralików Amos zyskują delikatność, są finezyjne i eleganckie przywodzą na myśl styl Art Nouveau. Patrząc na koraliki Amos par Puca nie sposób nie zauważyć, że w łatwy sposób utworzą serduszko – zbliż do siebie 2 Amosy i przekonaj się 🙂

Projekty z wykorzystaniem koralików Amos par Puca

Kolczyki z koralikami Amos par Puca

Zobacz także nasze tutoriale, w których wykorzystano Amos par Puca:


Koraliki KhéopS par Puca – trójkąciki i  koraliki Super-KhéopS par Puca – piramidki

Kolejne koraliki to piramidki czyli Super-KhéopS par Puca® SuperKheops – koraliki wielu zastosowań. Są trójwymiarowe, piramidy o podstawie trójkąta równobocznego z dwiema równoległymi dziurkami. Idealnie komponują się z kolejną serią koralików KheopS par Puca – płaskich, delikatnie zaokrąglonych trójkątów. Piramidki i trójkąty można stosować zamiennie i bawić się w tworzenie trójwymiarowych mozaik. Koraliki zachwycają w płaskich i przestrzennych projektach, szczególnie ładnie prezentują się w wielobarwnych mandalach, które powstają na bazach geometrycznych – Geometrix

Projekty z wykorzystaniem koralików Kheops i Super-Kheops

Zobacz także nasze tutoriale, w których wykorzystano Amos par Puca:


Koraliki Ios par Puca – koraliki jak cegiełki

Szklane koraliki Ios par Puca® mają kształt małych cegiełek (brick-ów) o wymiarach 5,5mm x 2,5mm x 3,5mm. Ich krawędzie są zaokraglone, a 2 otwory przebiegają przez szerokość koralika.
Koraliki Ios par Puca są doskonałym uzupełnieniem innych koralików serii Puca. Dzięki Ios-om można nadać projektom ciekawe kształty, tworzyć motywy gwiazdek i krzyżyków.
Szklane koraliki Ios świetnie nadają się do beadindu, ale także do haftu koralikowego i haftu sutasz.

Projekty z wykorzystaniem koralików Ios par Puca

Zobacz także nasz tutorial, w którym wykorzystano Amos par Puca:


Koraliki Kos par Puca – koraliki “połówki”

Szklane koraliki Kos par Puca® mają kształt półksiężyców o wymiarach 6×3mm i są dwudziurkowe. Są jak połówki monet, a zestawione ze sobą dwa koraliki przypominają ziarno kawy, ten efekt ładnie prezentuje się projektach bransoletkowych. Koraliki KOS par Puca są dopasowane tak, aby idealnie komponowały się z innymi koralikami serii par Puca.
Kos par Puca doskonale łączą się z Arcosami (połówki Kos idealnie mieszczą się we wnętrzu koralika Arcos) a także z łezkami (Amos). Dzięki zastosowaniu koralików Kos powstają fantazyjne kształty, kwiatowe motywy i geometryczne wzory.
Szklane koraliki Kos świetnie nadają się do beadindu, ale także do haftu koralikowego i haftu sutasz.

Projekty z wykorzystaniem koralików Kos par Puca

Zobacz tutoriale, w których wykorzystano koraliki Kos par Puca:


Koraliki Paros par Puca – koraliki sześciokąty

Szklane koraliki Paros par Puca® mają kształt sześciokątów o wymiarach 7×4mm i są dwudziurkowe. Nietypowy kształt pobudza wyobraźnię, zachęca do do tworzenia kwiatowych i geometrycznych projektów, dobrze wypadają w projektach gdzie ważna jest powtarzalność sekwencji, odpowiednio ułożone dają efekt jodełki. Koraliki Paros par Puca są dopasowane tak, aby idealnie komponowały się z innymi koralikami serii Puca. Szklane koraliki Paros polecane są do beadingu, ale także do haftu koralikowego i haftu sutasz.

Projekty z wykorzystaniem koralików Paros par Puca

Zobacz tutoriale, w których wykorzystano koraliki Kos par Puca:


Koraliki Tinos par Puca – koraliki trapezy

Szklane koraliki Tinos par Puca® mają kształt trapezów o podstawie 10mm i wysokości 4mm, koraliki mają dwa otwory. Trapezy idealnie komponują się z innymi koralikami serii par Puca, pasują do nich zarówno rozmiarem jak i umiejscowieniem otworów. Koraliki pobudzają wyobraźnię, otwierają nowe możliwości na tworzenie oryginalnych kształtów geometrycznych według własnych upodobań. Szklane koraliki Tinos świetnie nadają się do beadingu, ale także do haftu koralikowego i haftu sutasz.

Projekty z wykorzystaniem koralików Tinos par Puca

Zobacz tutorial, w którym wykorzystano koraliki Kos par Puca:


Premiera koralików Samos par Puca – nowość!

Koraliki Samos par Puca to najnowsza seria projektu Annick Puca. Płaskie od spodu, wypukłe kopułki z wierzchu. Niewielkie koraliki 7x5mm, dwudziurkowe w szerokiej gamie kolorystycznej z pewnością zachwyci niejednego projektanta biżuterii.
Koraliki, a właściwie kaboszony Samos par Puca świetnie się dopasowują kształtem i otworami do pozostałych koralików z rodziny Les perles par Puca, a także z innymi koralikami czeskimi. Koraliki Samos par Puca przypominają płatki kwiatów, więc z łatwością ułożą się w kwiatowe wzory, doskonale wypełniają też geometryczne bazy tworząc wraz z innymi koralikami rozbudowane mandale i kwiaty lotosu. Koraliki Samos par Puca wystarczy wziąć w ręce, a pomysły pojawią się natychmiast.
Szklane koraliki Samos polecamy do beadindu, ale także do haftu koralikowego i haftu sutasz.

Samos par Puca – owalne kaboszony w przykładowych projektach:

A Wy? Używacie koralików Les Perles par Puca? Napiszcie w komentarzach, które z dużej rodziny Puca są Waszymi faworytami :-).