Zobacz jak prosto wykonać zawieszkę – brelok z koralików Kos par Puca.

Koraliki Kos z serii Les Perles par Puca to urocze półkola, które można komponować ze sobą na różne sposoby. Doskonale uzupełniają się z innymi koralikami tej serii. Kos par Puca to koraliki z dwoma dziurkami, tak więc można je stabilnie osadzać np. na geometryczych bazach Geometrix czy w pracach beadingowych, sutaszowych czy hafcie koralikowym. W czasie pracy trzeba zwrócić uwagę na to, że jedna strona koralików jest płaska a druga półokrągła :).

Różne możliwości ułożenia dwudziurkowych koralików Kos par Puca blog royal-stone.pl
Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania zawieszki Coffee


Sposób wykonania zawieszki Coffe z koralikami Kos par Puca

Na nić nabierz 4 pary koralików Kos. Ułóż każdą parę płaskimi stronami do siebie. Zawiąż oba końce nici na supełek. Jeszcze raz przeprowadź nić przez pierwszą parę koralików Kos. Następnie przeprowadź nić przez drugi otwór w obu koralikach tym samym zmieniając kierunek szycia.

Nabierz 1 koralik Toho 15/0, 1 koralik Fire Polish i 1 koralik Toho 15/0 i przeprowadź nić przez zewnętrzne otwory sąsiedniej pary koralików Kos. Powtórz krok jeszcze trzykrotnie – do końca okrążenia. Zakończ przeprowadzając nić jeszcze raz przez pierwszy doszyty Toho 15/0 i Fire Polish. W ten sposób powstała pierwsza ściana sześciennej zawieszki.

Nabierz na nić trzy razy sekwencję: 1 Toho 15/0, 2 Kos (złożone płaskimi stronami), 1Toho 15/0, 1 FirePolish. Na koniec nabierz jeszcze raz 1 Toho 15/0, 2 Kos i 1 Toho 15/0 i przeprowadź nić przez koralik Fire Polish, z którego wychodzi nić. W ten sposób doszyłaś drugą ściankę zawieszki. Na koniec przeprowadź nić przez kolejny doszyty w tym kroku koralik Toho 15/0 i parę koralików Kos.

Przejdź nicią przez drugą parę otworów koralików Kos – tym samym zmieniając kierunek szycia i dalej przeprowadź nić przez pozostałe pary koralików Kos, aż do końca okrążenia. Na koniec przeprowadź nić przez zewnętrzny otwór pary Kos, jeszcze raz zmieniając kierunek szycia. Przeprowadź nić  dalej przez  Toho 15/0 i Fire Polish. Kolejną ściankę uszyj w ten sam sposób. Na koniec nić powinna wychodzić z krańcowego koralika Fire Polish.

 Szycie czwartej – zamykającej ściany wykonaj dwustopniowo. Najpierw nabierz na nić 1 Toho 15/0, 2 Kos złożone płaskimi stronami, 1 Toho 15/0, 1 Fire Polish, 1 Toho 15/0, 2 Kos złożone płaskimi stronami, 1 Toho 15/0 i przeprowadź nić przez przeciwległy krańcowy koralik Fire Polish. Następnie jeszcze raz nabierz na nić w.w. sekwencję i przeprowadź nić przez Fire Polish, z którego wychodziła nić na początku tego kroku. Praca zamknie się w okrąg. Prowadź nić dalej przez Toho 15/0 i parę Kos, a następnie zmieniając kierunek szycia przejdź nicią przez drugi otwór pary Kos.

Żeby ustabilizować uszytą właśnie czwartą ściankę, przejdź wokół przez wszystkie 4 pary koralików Kos, a następnie zmieniając kierunek szycia przejdź przez równoległe otwory pary Kos, Toho 15/0 i Fire Polish (patrz strzałka na zdjęciu). Do uszycia pozostały tylko dwie zamykające ścianki zawieszki.

Nabierz na nić 1 Toho 15/0, 2 Kos złożone płaskimi stronami do siebie, 1 Toho15/0 i przejdź przez sąsiedni Fire Polish. Powtórz jeszcze trzykrotnie, żeby zbudować całą ściankę. Ustabilizuj ściankę przechodząc wokół przez wolne otwory par Kos. Na koniec wyprowadź nić prowadząc ją koralikami na drugą stonę pracyi analogicznie uszyj ostatnią – szóstą ściankę zawieszki. Pamiętaj o umieszczeniu wewnątrz dużej kulki lub koralika. Na koniec wyprowadź nić z koralików Toho 15/0, Fire Polish i Toho 15/0.

Nabierz 3 Toho 15/0, 1 Toho 11/0, 3 Toho 15/0 i przeprowadź przez  następny Toho 15/0. Nie przechodząc przez Fire Polish, zawróć i wyjdź z sąsiedniego Toho 15/0. Ponownie nabierz 3 Toho 15/0, 1 Toho 11/ i 3 Toho 15/0 i analogicznie przejdź przez kolejny Toho 15/0. Jeszcze raz zawróć, wyjdź z sąsiedniego Toho i nabierz sekwencję 3 Toho 15/0, 1 Toho 11/0, 3 Toho 15/0 i doszyj do kolejnego Toho 15/0. W ten sposób  stworzyłaś pierwszy narożnik sześcianu.

Żeby zaakcentować narożnik, przejdź nicią przez wszystkie koraliki Toho 15/0 i wyjdź z Toho 11/0 i następnie przeprowadź nić przez wszystkie toho 11/0. Przeprowadź nić idąc koralikami do następnego narożnika, który wykonaj w analogiczny sposób, na koniec akcentując go poprzez przejście nicią przez trzy Toho 11/0. Uzupełnij wszystkie narożniki zawieszki.
Na koniec doszyj 1 Toho 8/0 na jednym z narożników. Zawiąż nić na nici poprzecznej, schowaj końcówkę. W koraliku Toho 8/0 zamontuj ogniwko, możesz też zamiast koralika Toho 8/0 doszyć pętelkę z 5 koralików Toho 15/0.


Zawieszka jest gotowa.

Projekt i wykonanie Annick Puca
Treść Agata, Royal-Stone