Materiały potrzebne do wykonania bransoletki Soraya ( dł. 18 cm):

koraliki  Samos par Puca – 28 szt
koraliki Minos par Puca – 40 szt
koraliki Toho Round 15/0
koraliki Miyuki Delica 11/0
bazy geometryczne Geometrix kwadraty 20mm – 7 szt
zapięcie do bransoletki
igła i nić do beadingu, nożyczki

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków:

koraliki Samos par Puca – 14 szt
koraliki Minos par Puca – 8 szt
koraliki Toho Round 15/0
koraliki Miyuki Delica 11/0
bazy geometryczne Geometrix – kwadraty 20mm – 2 szt
bigle do kolczyków
koraliki Dagger


Sposób wykonania bransoletki Soraya:

1. Na nić nabierz 4 razy sekwencję [1TR15, 1SAM ]. Nabierając koraliki SAM zwróć uwagę, aby wszystkie były ustawione wypukła strona do wierzchu. Nić zawiąż tworząc z koralików “kółeczko”. Wyjdź nicią przez pierwszy TR15.

2. Nabierz 2TR15 i przejdź przez zewnętrzny otwór sąsiedniego SAM. Nabierz kolejne 2TR15 i przejdź przez koralik TR leżący pomiędzy koralikami SAM. Powtarzaj doszywanie par TR15 do końca okrążenia.

3. Nabierz 2TR15, 1MIN, 2TR15 i przejdź nicią przez kolejny koralik SAM. Powtórz doszywanie sekwencji do końca okrążenia. Na koniec wyjdź z pierwszej doszytej w tym okrążeniu pary koralików TR15. Nabierz 5TR15
i przejdź nicią przez kolejną parę koralików Toho tworząc jednocześnie łuk nad koralikiem Minos.

4. Umieść uszyty element w bazie geometrycznej. Przeprowadź nić pod bazą, nabierz 1TR15 i wróć nicią nad bazą przejdź przez nawleczony właśnie koralik TR i dalej przez środkowy koralik TR leżący nad Minos’em. Ponownie przeprowadź nić pod  bazą, nawlecz 1TR15 i wróć nicią nad bazą przez nawleczony TR i dalej przez koraliki TR łuku nad Minos’em, koralik Samos i dalej przez koraliki TR, aż do środkowego koralika leżącego nad kolejnym Minos’em. Powtarzaj mocowanie elementu do bazy aż do końca okrążenia.

5. Czas na obszycie bazy ściegiem brick tj. murkiem. Nabierz 2BD, przeprowadź nić pod bazą i dalej przez drugi z koralików, kierując się w stronę od bazy na zewnątrz. Żeby koraliki dobrze się układały przejdź nicią przez pierwszy koralik, chwyć bazę i wyjdź z tego koralika. Nabierz kolejny 1DB, przejdź nicią pod bazą i wróć przez nabrany koralik DB. Obszywaj bazę aż do końca okrążenia. Staraj się, aby na każdym boku bazy umieścić po 12 koralików Delica i po 1 koraliku Delica na każdym z narożników. Na koniec połącz nicią ostatni i pierwszy koralik Delica. Wykonaj w sumie 7 takich elementów.

6. Przejdź nicią do trzeciego koralika Delica, nabierz 1MIN i połącz z czwartym koralikiem Delica w drugim elemencie, wyjdź nicią z trzeciego Delica w drugim elemencie, przejdź przez Minos, aż do czwartego koralika w pierwszym elemencie. Dla wzmocnienia przejdź nicią tę samą drogę jeszcze dwukrotnie. Połącz oba elementy także pomiędzy dziewiątym i dziesiątym koralikiem Delica.  Kiedy wszystkie siedem elementów będzie połączonych, doszyj zapięcie chwytając koraliki ostatnich elementów.

7. Jeśli chcesz wykonać kolczyki do kompletu, przygotuj dodatkowe dwa elementy. Na jednym z wierzchołków każdego z nich doszyj pętelkę z 5TR15 i zamontuj w niej bigiel. Na przeciwległym narożniku możesz zamontować koralik Dagger lub kroplę z kamienia.