Osmunda – zawieszka z koralikami Arcos par Puca i Super Duo i kryształkiem w oprawie.

Do stworzenia zawieszki wykorzystałam bazę w kształcie dużej kropli, koraliki Arcos par Puca, Super Duo i kryształek w kształcie monety w metalowej oprawie.

Materiały potrzebne do wykonania zawieszki:

Sposób wykonania zawieszki;

Zanim zaczniesz wykonanie zawieszki zwróć uwagę, że koraliki Amos par Puca mają trzy otwory. Dla prawidłowego wykonania zawieszki konieczne jest szycie przez konkretny otwór wskazany w tutorialu.

W tutorialu użyłam trzech kolorów koralików ARC, ale możesz użyć dwóch lub tylko jednego.

Przygotuj ok. 1 m nici. Przeprowadź nić przez pierwszy otwór w ARC, tak jak pokazano na zdjęciu, przeprowadź nić pod metalową bazą – łezką i ponownie przeprowadź nić przez koralik ARC – tym razem w odwrotnym kierunku.  Zostaw końcówkę nici – schowasz ją na końcu pracy. Sposób doszywania koralików to popularny brick stitch lub inaczej ścieg murkowy.

Przeprowadź nić przez  trzeci otwór koralika ARC, następnie zahacz nić o bazę i wyprowadź ją z powrotem przez ten sam otwór koralika ARC.

W kolejnym kroku nabierz 1SD i 1ARC i doszyj do bazy. Przeprowadź nić przez ostatni otwór koralika ARC i doszyj go do bazy. Pracuj w ten sposób do końca bazy.

Nabierz 1T15 i przeprowadź nić przez pierwszy otwór pierwszego doszytego ARC. Zahacz o bazę i wróć przez ten sam otwór koralika ARC.

W kolejnym etapie będziesz doszywać koraliki T15 pod koralikami ARC i koraliki T11 nad koralikami ARC.

Wyprowadź nić ze środkowego otworu ARC, nabierz 1T15, zahacz o bazę i wróć przez doszyty T15 i ARC.

Nabierz 2T11 przeprowadź przez wolny otwór SD, a następnie powtórnie nabierz 2T11 i przeprowadź przez środkowy otwór kolejnego ARC.

Doszyj kolejny 1T15 pod ARC, następnie 2T11 do SD, dalej 2T11 do kolejnego ARC i w końcu 1T15 pod ARC.
Ponieważ baza ma kształt łezki w jej zaokrągleniu nad koralikami ARC należy doszywać nie dwa a 1T11. Doszywaj zatem po 1T11 do czterech środkowych koralików SD.
Na koniec wyprowadź nić z ostatniego SD.

W ostatnim kroku tego etapu nabierz 1T11 przeprowadź nić przez pierwszy doszyty T11, następnie przejdź przez środkowy otwór ostatniego ARC i doszyj pod nim T15 zahaczając o bazę.

Przeprowadź nić przez koraliki T11, SD, T11. Nabierz 1T15 i przejdź przez kolejne dwa T11. Nabierz 3T15 i przeprowadź nić przez następne dwa T11 – koraliki T15 ułożą się łukiem ponad koralikiem SD.

Czas na doszycie koszyczka na kaboszon. Nabierz 1T15 przejdź przez otwór w koszyczku pod jednym z pazurków, następnie przejdź przez sąsiedni otwór przy drugim pazurku koszyczka, nabierz 1T15

Doszyj koszyczek przeprowadzając nić w odwrotnym kierunku przez koraliki T11, SD i T11. Ponownie przejdź nicią przez T15, koszyczek i T15.

Przejdź nicią przez koraliki T11 i SD na drugą stronę obszytej bazy.

Analogicznie doszyj koszyczek do obszytej bazy – nabierz 1T15, przejdź przez otwory w koszyczku, nabierz 1T15 i doszyj do T11, SD i T11 zmieniając kierunek szycia. Przeprowadź nić raz jeszcze tą samą drogą.

Kontynuuj doszywanie 3T15 ponad SD i 1T15 między T11. Wyprowadź nić przed ostatnim SD, nabierz 1T15 i przeprowadź nić przez dwa pierwsze T11.

Zawieszka na bazie z koralikami Arcos i Super Duo

Zawiąż nić na nitce poprzecznej – half hitch, końcówkę ukryj w koralikach, a jej nadmiar odetnij. Tak samo zakończ pozostawioną na początku wolną końcówkę. Umieść kaboszon w koszyczku, ostrożnie zagnij pazurki.

Czas na wykończenie bazy ściegiem murkowym – brick stitch.  Na nowy kawałek nici ok. 1 m długości nabierz koralik 1T11, zahacz nicią o bazę i wróć przez koralik. Pozostaw wolną końcówkę nici – schowasz ją na koniec pracy. Nabierz kolejny 1T11, zahacz nicią za bazę i wyjdź z powrotem przez koralik. Pracuj w ten sposób aż do końca bazy.

Zawiąż supełek half hitch na nici pomiędzy koralikami, końcówkę ukryj w koralikach. Tak samo zakończ pozostawioną na początku obszywania końcówkę.

Zamontuj krawatkę. Zawieszka jest gotowa.

Publikując pracę powstałą na podstawie tutorialu pamiętaj o podaniu jego źródła i tytułu „Osmunda” oraz oznaczeniu pracy #tutorialroyalstone.