Dziś kolejny tutoraial Annick Puca na komplet biżuterii z wykorzystaniem koralików Paros i Minos par Puca. Powstałe elementy możesz wykorzystać do stworzenia bransoletki lub naszyjnika, a także kolczyków.

Potrzebne materiały (na bransoletkę długości ok. 17 cm):

Jeśli chcesz wykonać kolczyki potrzebować będziesz dodatkowo:

Koraliki Paros par Puca mają dwa równoległe otwory przebiegające na skos koralika – pracując z koralikami Paros zwróć uwagę na miejsce, w którym znajduje się otwór – middle – bok, top – wierzchołek


Sposób wykonania

Nawlecz 6PA zwracając uwagę, aby przez każdy przejść nicią w ten sam sposób. Następnie zawiąż oba końce nici pozostawiając któtka końcówkę. Przeprowadź nić przez pierwszy z nawleczonych PA i zmieniając kierunek, przez równoległy otwór tego samego koralika.

Nawlecz 1MIN i przejdź nicią przez kolejny PA – przez jego zewnętrzny otwór. Powtórz ten krok jeszcze 5 razy, aby dodać Minos’y pomiędzy wszystkie Paros’y. Na koniec okrążenia przejdź nicią przez pierwszy doszyty Minos.
Nabierz 3MIN i doszyj je przechodząc ponownie przez koralik Minos z którego wychodzi nić.

Przejdź nicią do  drugiego z doszytych minosów. Nabierz 1PA wkłuwając się w jego wierzchołkowy otwór, a następnie, zmieniając kierunek szycia przeprowadź nić przez równoległy otwór także wkłuwając się od wierzchołka. Nabierz kolejnych 5PA i zamknij w koło przechodząc przez pierwszy doszyty paros i dalej przez kolejny (oznaczony gwiazdką).

Zmieniając kierunek szycia przejdź przez równoległy otwor paros’a,  z którego wychodzi nić. Dalej przeprowadź ją przez Minos i sąsiedni Paros. Doszyj 1MIN do kolejnego Paros’a i dalej pracuj do końca okrążenia doszywając koraliki minos pomiędzy koralikami paros. Na koniec przeprowadź nić do trzeciego koralika MIN. Kontynuuj wszystkie kroki, aż do uzyskania odpowiedniej długości.

Zamocuj ogniwa w skrajnych koralikach Minos. Do ogniw zamontuj zapięcie  lub łańcuszek, jeśli chcesz otrzymać naszyjnik. Na kolczyki polecamy uszycie elementów z wykorzystaniem 7 koralików Paros par Puca.


Tutorial autorstwa Annick Puca/ tłumaczenie royal-stone.pl