Jak zrobić kolczyki z Rivoli Swarovski i Samos par Puca

Delikatne i łatwe w  wykonaniu kolczyki Królowa Mórz są dzisiejsza propozycją Anny Różyckiej/ ARfan. Nie musisz być zaawansowana bederka żeby zrobić z nami takie kolczyki – tutorial pokaże każdy z kroków.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do zrobienia kolczyków z Rivoli Swarovski i Samos par Puca

Sposób wykonania koralikowych kolczyków z Rivoli i Samos par Puca

1 Na nitkę długości ok. 80 cm. nawlekamy naprzemiennie 6 koralików S (ich wypukła strona będzie tworzyła wierzch pracy) i 6 koralików T8 i zawiązujemy nitkę na supełek. Igłę z nitką pozostawiamy po jednej stronie T8, a końcówkę nici ok. 10 cm po drugiej stronie koralika T8.

2 Następnie nabieramy 8xT15 i igłę przewlekamy przez T8 z przeciwnej strony, tworząc wokół T8 pętelkę. Przechodzimy przez kolejny S i T8, znów nawlekamy 8xT15 i tworzymy kolejną pętelkę wokół T8. Zabieg powtarzamy jeszcze 4 razy, aż wszystkie T8 będą miały utworzone pętelki. Po przejściu przez ostatni T8 przewlekamy nitkę przez S i pierwszy T8 i przechodzimy przez 5 koralików T15 z najbliższej pętelki.

3 Dodajemy 1 koralik T11 i przechodzimy przez czwarty i piąty koralik T11 z kolejnej pętelki. Dodając kolejno 1 T11 pomiędzy dwa środkowe (czyli czwarte i piąte) koraliki T15 ze zrobionych pętelek, utworzymy koszyczek dla Rivoli na spodniej części pracy (tam, gdzie koraliki Samos są płaskie). Po stworzeniu luźnej pętli układamy na środku pracy Rivoli – spodem do góry.

4 Zaciskamy nitkę i przechodzimy nią dodatkowo 2-3 razy wokół, prowadząc ją koralikami T11 i T15, tak aby stanowiła ścisły koszyczek utrzymujący kryształek Rivoli. Po przejściu przez 2 ostatnie T15 przewlekamy igłę przez 3 koraliki T15 prowadzące do otworu koralika S  i przechodzimy przez niego. rivoli. Po przejściu przez 2 T15 przewlekamy igłę przez 3 T15 prowadzące dootworu koralika S i przechodzimy przez niego.

5 Następnie przewlekamy igłę z nicią przez wolny otwór koralika S tym samym zmieniając kierunek szycia. Będziemy teraz pracować tworząc zewnętrzną obręcz pracy, dodając między wolne, górne otwory S po 1 T15, 1 X, 1 T15. Teraz możemy też przenieść wolną końcówkę nici na spodnią część pracy, przechodząc przez 3 T15 i 1 T11 prowadzące do pętli zaciskającej koszyczek wokół Rivoli.

 6 Po stworzeniu zewnętrznej obręczy pracy z sekwencji koralików 1 T15, 1 X, 1 T15 przewlekamy igłę z nitką przez kolejny S. Nawlekamy 4 T15 (na zdjęciach  T15 w jaskrawym kolorze, aby odróżnić od poprzednio dodanych T15, ale w pracy należy użyć tego samego koloru), przechodzimy przez 1 T11 znajdujący się pod S, z którego wychodzi nić i dodajemy kolejne 4 T15 wracając do tego samego koralika S w otwór z drugiej strony. Następnie przechodzimy nitką przez sekwencję 1 T15, 1 X, 1 T15 oraz kolejny S.

Zabieg dodania 4 T15, przejścia przez T11, dodania 4 T15, przejścia do S z drugiej strony powtarzamy dookoła pracy, co sprawi, że kolczyk stanie się bardziej sztywny.

7 Teraz będziemy pracować na wierzchniej stronie kolczyka (czyli po stronie, gdzie S są wypukłe). Nawlekamy 3 T15, przechodzimy przez T8,  dodajemy kolejne 3 T15 i przechodzimy przez następny koralik S. Sekwencję powtarzamy dookoła pracy.

8  Po dodaniu koralików T15 na wierzchu pracy czas na mocowanie sztyftu.  W tym celu przewlekamy igłę z nicią przez sekwencję 1 T15, 1 X, 1 T15, dodajemy 4 T15, sztyft, 4 T15 i omijając S wchodzimy w koralik T15, pierwszy z kolejnej sekwencji.

Aby zakończyć pracę przewlekamy nitkę na spodnią część kolczyka przechodząc przez 4 T15 (na zdjęciach koraliki w jaskrawym kolorze p.6) oraz kolejne koraliki do końcówki pozostawionej wcześniej nitki. Obie końcówki zawiązujemy w supełek a nitki przewlekamy w przeciwne strony przez sąsiednie koraliki i odcinamy.
Drugi kolczyk wykonujemy analogicznie.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Miłego Dnia
Anna Różycka