Zawsze dobrze jest mieć niezobowiązujący komplet biżuterii w korze niebieskim :). Zrób z nami kolczyki i naszyjnik wg. projektu Marty Osieckiej. Dziś część pierwsza – KOLCZYKI.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kompletu z koralików BLINK BLUE:

Do wykonania samych kolczyków potrzebne Ci będą jedynie: dwa kryształki w kształcie monety, wszystkie typy koralików Toho, koraliki Minos, bigle, nici, igła i nożyczki.


Sposób wykonania kolczyków Blink Blue

ETAP 1: Koszyczek

1 Nawlecz 3 koraliki T11Y i przejdź jeszcze raz przez nie, zaczynając od pierwszego nabranego koralika, zawiąż nitkę.
Przejdź igłą  przez najbliższy koralik. Dodaj 2 koraliki T11Y i przejdź igłą przez ten sam koralik, z którego wychodzi nić.

 2 Wyprowadź nić przez sąsiedni koralik. Dobierz  2 koraliki T11Y i znowu przejdź przez koralik, z którego wychodzi nić, przejdź przez sąsiedni koralik dobierz kolejne 2 koraliki T11Y  i przejdź igłą ponownie przez koralik wyjściowy.

3 Powtarzaj punkt 2, aż uzyskasz 10 koralików po jednej i  9 koralików po drugiej stronie pracy.

4. Teraz połącz dwa końce pracy. Wbij igłę w początek pracy (jak pokazano na zdjęciu) ściągnij nitkę tak, aby dwa końce się połączyły. Dobierz 1 koralik T11Y  przejdź igłą przez koralik końca i ponownie przez koralik z początku pracy. Zawiąż oba końce nitki i przejdź do zewnętrznego koralika.

5. Pomiędzy koraliki górnej krawędzi dodaj po jednym koraliku T11Y  – łącznie 10 koralików, na koniec przejdź przez pierwszy dodany w tym kroku koralik.

6. Pomiędzy koraliki dodane w poprzednim kroku dodaj po jednym koraliku T15 – w sumie 10 koralików T15, aby przejść do następnego okrążenia, przejdź przez pierwszy dodany w tym kroku koralik.

7. W kolejnym okrążeniu dodawaj 1 koralik T15 i przechodź przez kolejne dwa koraliki T15 z poprzedniego okrążenia. Dodaj w ten sposób w sumie 5 koralików T15. Na koniec okrążenia przejdź nicią przez pierwszy dodany w tym okrążeniu koralik.
Pomiędzy koraliki T15 dodaj po 1 koraliku T11 – w sumie 5 koralików. Przeszyj jeszcze raz koraliki T11 i ściągnij nitkę. Masz już gotowy koszyczek.
Igłę przeprowadź przez koraliki kierując się ku frontowi pracy, aż dojdziesz do koralika  T11Y  drugiej krawędzi pracy..

ETAP 2 wykończenie kolczyków

 8. Włóż kryształek do koszyczka i pomiędzy koraliki T11Y dodaj po 1 koraliku MIN. Na koniec okrążenia przejdź przez pierwszy doszyty koralik MIN,  a następnie pomiędzy koraliki MIN doszyj po 1 koraliku T15.

Przejdź przez pierwszy dodany koralik T15  i dodawaj po 1 koraliku T11Y układając je nad koralikami MINPo dodaniu ostatniego, dziesiątego koralika przejdź przez koraliki MIN i T11Y.


Następnie pomiędzy koraliki T11Y dodawaj po 2 koraliki T11Y. Pod koniec tego okrążenia pomiędzy dwa doszywane koraliki T11Y włóż bigiel do kolczyków.

W kolejnym okrążeniu pomiędzy pary koralików T11Y dodawaj 1 koralik T11Y, przechodząc także przez koraliki T11Y wszyste pomiędzy koralikami MIN.  Dodane w tym okrązeniu koraliki T11Y utworzą ozdobne pikotki ponad koralikami MIN. Pracuj w ten sposób do końca okrążenia, a następnie zawiąż supełek na nici poprzecznej i schowaj jej końcówkę w koralikach. Nadmiar nici odetnij. Drugi kolczyk wykonaj w ten sam sposób.
Kolczyki są już gotowe i możesz się już cieszyć tymi  maleństwami.

Zobacz drugą część tutorialu, w której będziemy szyć wisior na łańcuszku herringbone. Serdecznie zapraszam.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone


Marta Osiecka