Jak zrobić ozdoby bożonarodzeniowe i biżuterię w klimacie świątecznym?

Gorączka przedświąteczna trwa, ale może w tym roku nieco zwolnić i przenieść się w świat koralików, drucików, nitek i tasiemek? A może chcecie skorzystać z naszych świątecznych przepisów i inspiracji. Zapraszamy na przegląd naszych tutoriali poradników poświęconych tematyce bożonarodzeniowej.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Jeśli jesteś miłośniczką haftu koralikowego na pewno zaciekawią Cię tutoriale z na ozdoby wykonane właśnie tą techniką. Polecamy broszkę w kształcie przystojnego Pana Ciastka, lśniącą broszkę gwizdkę, pełną błyszczących kryształków lub migoczącą, pełną koralików zawieszkę choinkową w kształcie serduszka.

Dla miłośników tkania na krośnie koralikowych bransoletek propozycja są dwa tutoriale – na bransoletkę w “swetrowe” norweskie wzory – Winter Tales oraz z wesołym reniferem Rudolfem i motywami świątecznymi.

Jeśli  po haftach i tkaniu w Twoich zapasach zostało trochę drobnych koralików to może spróbujesz ściegu murkowego – Brick Stitch. To bardzo  popularny wzór – szczególnie do wykonywania  prac w  różnych fantazyjnych kształtach, np. piernikowych serc, gwiazdek, choinek, Mikołajów czy cukierkowych lasek na choinkę.

W swojej przygodzie biżuteryjnej na pewno spotkałaś się ze ściegiem peyote. Korzenie techniki sięgają wiele setek lat wstecz. Jest to chyba najbardziej znany ścieg koralikowy i z pewnością jeden z najczęściej wykorzystywanych w  tworzeniu biżuterii i ozdób. Jeśli lubisz tę technikę lub chcesz jej spróbować polecamy Ci  koralikowe aniołki, gwiazdkowe mandale i błyszczące kolczyki z kryształami Rivoli Swarovski. Koniecznie sprawdź także  garść pomysłów na prezenty wg. projektów Weroniki Kaczor – koralikowej Weraph

Ale przecież nie samymi ozdobami żyje człowiek. Święta to także czas różnych pyszności – pierników, uszek etc. My także lubimy te świąteczne przysmaki, dlatego nie zabrakło na naszym blogu także przepisów kulinarnych.

Sprawdź  przepis na Norymberskie pierniczki na opłatkach od Pracowni Rękodzieła artystycznego – Sowiarnia i garść naszych sprawdzonych świątecznych przepisów.

Życzymy Wam Wesołych Pięknych Świąt, a już w piątek pokażemy kolejny tutorial na ozdobę świąteczną na tzw. “ostatnią chwilę”