Z pewnością znacie twórczość Weroniki Kaczor tworzącej pod marką Weraph.  Weronika tworzy przepiękne prace biżuteryjne, ale także tutoriale dla tych z Was, którzy chcą spróbować swoich sił w beadingu. Jednak koralikowanie w wykonaniu Weroniki to nie tylko biżuteria, ale także sposób na personalizowanie prezentów. Zobaczcie jakie prezenty znajdą w tym roku Bliscy Weroniki.


Planując prezenty gwiazdkowe marzymy o tym, by były niepowtarzalne i najlepiej dopasowane do obdarowywanej osoby. Tworząc biżuterię z koralików, zwykle nie stanowią dla nas problemu upominki dla kobiet i młodych dam. Trudniej jest, gdy w grę wchodzi obdarowanie własnoręcznie wykonanym prezentem mężczyzny. Oczywiście, można ozdobić spinki do mankietów dla dżentelmena (o tym już było: https://blog.royal-stone.pl/walentynkowy-komplet-spinki-do-mankietow-i-pierscionek/)

Moją propozycją będzie wykorzystanie ściegu peyote do nadania indywidualnego stylu przedmiotom codziennego użytku. Można dopasować peyote do uprzednio zakupionego upominku.

Skarpetom (Many Mornings wzór Dog Affair) w deseń kosteczek i much towarzyszy długopis z odpowiadającą koralikową ozdobą. Długopisy są wdzięcznymi przedmiotami do zdobienia – wystarczy zaopatrzyć się w taki, który posiada gumowy element. Po usunięciu tego elementu ukaże się nam idealna przestrzeń na koralikową opaskę.

Koralikowanie z Weraph.

skarpety many mornings

Inną możliwością jest ubranie dwóch przedmiotów w koralikowe ubranka. Tutaj również postawiłam na długopis – bardziej elegancki, stalowy. Drugim elementem jest pendrive, który pomieści zarówno wspólne zdjęcia jak i prezentację multimedialną do pracy. Przedmioty ozdobione są deseniem z koralików błyszczących i matowych. Pendrive i długopis tworzą idealny duet.

Koralikowanie z Weraph

stalowa fala

Kiedy brakuje pomysłu na wzór dopasowany do konkretnej osoby czy prezentu, można skorzystać z okazji i wybrać schematy na świąteczne ozdoby. Królują tam renifery, choinki i śnieżynki, a kolorystyka jest zwykle czerwono-biało-zielona, z dodatkiem złota lub srebra. Trzymając się tej opcji, gwiazdkowo przyozdobiłam zapalniczkę.

Koralikowanie z Weraph

zapalniczka

A kiedy chcemy jednak i Panie obdarować niezobowiązującym, a skrojonym na miarę prezentem – można pomyśleć o koralikowych ubrankach na pomadki ochronne….

Koralikowanie z Weraph

DSC_1833 DSC_1757

… lub wykonać bransoletkę we wzory świąteczne na akrylowych bazach.

Koralikowanie z Weraph

Koralikowe prezenty Weraph

10-wzor modul bransletki (3)  09-wzor modul bransletki (2) 08-wzor modul bransletki (1) 07-wzor modul bransletki (4) 06-wzor modul bransletki (5)  05-wzor modul bransletki (6)  04-wzor modul bransletki (7) 03-wzor modul bransletki (8) 02-wzor modul bransletki (9)  01-wzor modul bransletki (10)

Do wykonania powyższych prezentów przydadzą się:

  • – koraliki Toho Treasure lub Miyuki Delica (cylidryczne)
  • akrylowe bazy do beadingu
  • – nitka do koralików
  • – igła i nożyczki
  • – odrobina kleju np. Hasulith (do umocowana plecionki)
  • – program do rysowania wzorów np. BeadTool, EasyBeadPattern lub siatka do rysowania peyote
Koralikowanie z weraph

Diagram do peyote

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Weronika Kaczor, Weraph

http://koralikowaweraph.blogspot.com/

P.S.

Jeśli uważasz, że w konkursie Polecam RoyaLOVE powinna zwyciężyć Weronika Kaczor – Werph, znajdź w bocznej szpalcie na jej blogu kod rabatowy do royal-stone.pl i dokonaj zakupów z rabatem 12%. Każde zakupy to jeden głos oddany na uczestniczkę zabawy. Zapraszamy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

#świąteczneozdoby #tutorialenaświęta