W jesiennej edycji zabawy Polecam RoyaLOVE bierze udział sześć Blogerek. Przedstawiamy drugą z nich z nich –  Weronikę Kaczor tworzącą pod marką WERAPH.

Weronika Kaczor

Weronika Kaczor

 

Jako koralikowa Weraph znana jestem, nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, już od ponad 7 lat. To wtedy mój świat przewróciła do góry nogami pasja do najdrobniejszych koralików. Zaczęło się niewinnie, a tu koraliki zawładnęły moim życiem. Codziennie zachwycam się tym co można z koralików wyczarować! Na moich blogach (koralikowaweraph.blogspot.com oraz zapytajweraph.blogspot.com) staram się przybliżać tajniki beadingu, prezentuję kursy krok po kroku oraz porady. Oczywiście nie brakuje zaprojektowanej przeze mnie biżuterii pełnej migoczących kryształków i różnokształtnych kaboszonów. Wciąż szukam nowych rozwiązań i ściegów, czytam dokładnie branżowe czasopisma, testuję kolejne kształty koralików, wyszukuję półfabrykaty w mniej lub bardziej lokalnych sklepach – wszystko po to by moja biżuteria była unikatowa i wykonana z najwyższej jakości materiałów. Aktualnie najbardziej lubię geometryczne zaklinanie kaboszonów w koraliki oraz ścieg brick stitch z wykorzystaniem elementów metalowych. Ponoć moim znakiem charakterystycznym są koraliki w kolorze nickel:) Nic nie poradzę na to, że to mój numer 1!
Koralikowa pasja jest zarazem moją odskocznią i pracą – prowadzę warsztaty z podstawowych technik beadingu, rysuję tutoriale graficzne oraz projektuję biżuterię pod szczegółowe wytyczne na wyjątkowe okazje.

Ażurowe kolczyki to kilka projektów łączących ścieg herringbone z oprawionymi w koraliki kryształami. Z pasją zgłębiam możliwości wspomnianego ściegu, z którym i Ty możesz się zmierzyć (Onychinus).

Ażurowe kolczyki Weronika Kaczor

 

Naszyjniki szydełkowo-koralikowe z krywulką. Bawiąc się możliwościami sznurów szydełkowo-koralikowych wpadłam na pomysł połączenia ich z doszywaną koronką. Przy wykorzystaniu dwudziurkowych koralików superduo wykonałam kilka efektownych naszyjników.

 Weronika Kaczor naszyjnik krywulka

krywulka szydełkiem propozycja3

Trzmielowa królowa – Owadzi motyw podbił moje serce i jest to mój ulubiony naszyjnik. . Elementy wykonane z metalu oplotłam przy użyciu najdrobniejszych koralików ściegiem brick stitch. Upodobałam sobie ten ścieg do ozdabiania rozmaitych baz metalowych.

naszyjnik metlowy trzmiel noe sztyfty weraph DSC_0121 Weronika Kaczor

Tulipan to broszka sprawiająca wrażenie wykonanej z metalu. Tak naprawdę to setki koralików w kolorze nickel (mówiłam, już ze to mój ulubiony?). Pomysł pączkował w mojej głowie kilka tygodni, by finalnie stać się projektem posiadającym podstawy z beadingu geometrycznego. Koralikowy tulipan to broszka z którą nie potrafię się rozstać.

Weronika Kaczor

W drodze usłanej koralikami (dosłownie, bywa że leżą na podłodze) wspiera mnie od wielu lat mój Miły, który jest też wspaniałym towarzyszem w kolejnym moim bziku – mianowicie – serialach. Przez ponad dekadę obejrzeliśmy ogromne ilości angielskojęzycznych seriali zazwyczaj odtwarzając je w oryginale (bez napisów i lektorów).

 Tak też koralikowym procesom twórczym towarzyszy doktor House (Dr.House) oraz nie mniej charyzmatyczny chirurg z przełomu XIX i XX wieku – John Thackery (The Knick). Z zapartym tchem śledzimy losy wikinga Ragnara i jego synów (Wikingowie, The Last Kingdom), polityczną intrygę z udziałem Nucky’ego Thompsona (Zakazane Imperium) czy budowę amerykańskiej bomby atomowej (ManhAttan). Chętnie zagłębiamy w kryminalne zagadki (CSI Las Vegas, Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza), jak również w intrygi bohaterów po przeciwnej stronie prawa (Dexter, Przekręt, Zawód:Amerykanin, Lucyfer).
Żeby nie było tak poważnie – aspekt komediowy jest również obecny w naszej serialowej manii. Wiele śmiechu mieliśmy oglądając perypetie cukiernika Neda (Gdzie pachną stokrotki), nieudacznika Earla (Na imię mi Earl) czy zmagania z przygotowaniem do ziemskiej zagłady (You me and the apocalipse). Natomiast moją ulubioną kreskówką jest Family Guy.
Tak jak wspominałam odcinki oglądamy w połączeniu z koralikowym plątaniem, ale gdy fabuła wciąga, to serial wygrywa!

A poza tym w „dorosłej” pracy spełniam się jako miłośnik wszystkich zwierząt, zwłaszcza domowych, pracując w sklepie zoologicznym.

Zapraszam na mojego bloga

Weronika Kaczor
http://koralikowaweraph.blogspot.com/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz