Kolejną blogującą Artystką biorąca udział w konkursie Polecam RoyaLOVE jest p. Justyna Krupkowska. Poniżej krótko przedstawiamy Justynę, która kocha twarde blachy i kolorowe emalie, i oczywiście zapraszamy na jej bloga.


10-Justyna Krupkowska-14

Justyna Krupkowska

 

Mam na imię Justyna i zajmuję się wykonywaniem biżuterii. Pracuję głównie w miedzi, łącząc jej ciepły kolor z pięknymi minerałami lub pokrywając ją kolorową emalią, ale coraz bardziej wciąga mnie także praca ze srebrem.

01-DSC_7737-1 

 

Z wykształcenia jestem architektem, ale już w trakcie studiów (i potem, kiedy pracowałam w biurze), aby odpocząć od projektowania architektury, siadałam wieczorami przy moim biurku z kilkoma podstawowymi narzędziami i zwojem drutu (lub kawałkiem miedzianej blaszki), by zająć się pracą nad biżuterią – nowymi kolczykami lub broszką.

02-DSC_7832-1  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na tym etapie były to jeszcze dość prymitywne prace, dlatego, aby poszerzyć swoje możliwości, w 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe organizowane przez AGH i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku „Biżuteria, ceramika, małe formy odlewnicze”, gdzie poznałam podstawy tradycyjnych technik jubilerskich i jeszcze bardziej pokochałam pracę w metalu.

03-DSC_7834-1  Krupkowska metaloplastyka

Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale wciąż uczę się nowych rzeczy, a stukanie młotkiem i wycinanie kształtów z miedzianej blachy do tego stopnia zawładnęło moim życiem, że z czasem z pasji przerodziło się także w pracę.

 

04-DSC_7840-1  Justyna Krupkowska metaloplastyka.

Inspiruje mnie głównie przyroda – z całym swoim bogactwem fauny i flory. W większości są to oczywiście ptaki, których kolorowe upierzenie staram się jak najwierniej odwzorować w emaliowanej biżuterii (o czym można się przekonać śledząc mojego bloga), ale lubię też inne zwierzęta i leśne inspiracje, a czasem lubię skupić się także na bardziej abstrakcyjnych formach.

 

04-DSC_7840-1  Justyna Krupkowska metaloplastyka

Lubię nowe wyzwania i indywidualne projekty. Zawsze staram się spełnić wizję i oczekiwania klienta i niesamowicie mnie cieszy, kiedy się to udaje i dostaję pełne miłych słów maile. 🙂

 

05-DSC_7851-1  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Poza tym w wolnych chwilach piekę ciastka, czasem fotografuję, zbieram graficzne książki dla dzieci i (przede wszystkim ;)) opiekuję się moją kotką – Milką.

11-Justyna Krupkowska-18  09-Justyna Krupkowska-3

14-DSC_4815-1min  13-DSC_4802-1-3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Justyna Krupkowska metaloplastyka

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga

Justyna Krupkowska
http://justynakrupkowska.blogspot.com/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz