Gwiazdka ściegiem brick na bazie geometrycznej – ozdoba świąteczna.

Ozdoby świąteczne w znacznej mierze budują nastrój Świąt.Miłe dodatki robione własnoręcznie wywołują uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych. Moja dzisiejsza propozycja – to gwiazdka wykonana ba geometrycznej bazie Geometrix. Gwiazdka może zawisnąć w oknie lub na świątecznej choince, ozdobić wigilijny stół, albo być dodatkiem do prezentu.  Żeby uniknąć przedświątecznego stresu, już dziś zacznij robić ozdoby świąteczne.

Materiały:

Sposób wykonania

Przygotuj ok. 120cm nici do beadingu. Nawlecz pierwszy koralik (schemat kolorystyczny znajdziesz pod tekstem), przeprowadź nić przez bazę i wróć przez koralik w stronę od bazy na zewnątrz. Pozostaw ok. 10 cm ogonek od początku nici.

baza geometryczna oktagon

Nabierz kolejny koralik, przeprowadź nić przez bazę i wróć przez koralik tak jak poprzednio.

Doszywaj w ten sposób koraliki do wszystkich boków bazy. Na każdym z boków doszyj po 6 koralików.

Kiedy dojdziesz do początku pracy zwiąż oba końca nici. Przeprowadź nić w dół w kierunku bazy przez ostatnio doszyty koralik, a następnie w górę przez pierwszy z doszytych koralików.

Zauważ, że po przyszyciu koralików pomiędzy nimi powstały mostki z nici. Kolejne rzędy koralików będziesz doszywać chwytając igłą za te mostki.

Wykonaj pierwsze ramię gwiazdki. Nabierz dwa pierwsze koraliki kolejnego rzędu, przeprowadź igłę pod pierwszym mostkiem, a następnie wyprowadź ją w górę przez drugi z doszywanych koralików.

ścieg brick

Kolejne koraliki doszywaj pojedynczo, za każdym razem przechodząc pod następnym mostkiem i wychodząc przez doszywany koralik w kierunku od bazy na zewnątrz. Doszyj w ten sposób pozostałe koraliki drugiego rzędu.

Odwróć pracę i rozpocznij doszywanie trzeciego rzędu. Nabierz dwa koraliki, przeprowadź igłę pod drugim mostkiem, a następnie wyprowadź ją w górę przez drugi z doszywanych koralików.
Przeprowadź igłę w stronę bazy w dół przez pierwszy z doszywanych koralików, a następnie ponownie w górę przez drugi z koralików. Dzięki temu koraliki będą się ładnie układały.

 

Doszyj pojedynczo pozostałe koraliki aż do końca trzeciego rzędu.

ścieg brick

Kolejne rzędy doszywaj analogicznie jak trzeci.

W siódmym – ostatnim rzędzie doszyj dwa koraliki chwytając za drugi mostek, przeprowadź igłę w górę przez drugi z doszywanych koralików. Następnie nabierz jeden koralik (będzie to wierzchołek ramienia gwiazdki) i przeprowadź igłę w dół przez pierwszy koralik siódmego rzędu. Ponownie wyprowadź igłę w górę przez drugi koralik i dalej przez koralik wierzchołkowy.

Baza geometryczna Geometrix Beadingowa zawieszka na choinkę

Przeprowadź igłę w kierunku bazy przez brzegowe koraliki, a następnie przez koralik pierwszego rzędu.
Następnie wyprowadź igłę w górę przez sąsiedni koralik pierwszego rzędu i rozpocznij doszywanie drugiego ramienia gwiazdki.

Kolejne ramiona doszywaj analogicznie.

ścieg brick gwiazdka

Po doszyciu ostatniego ramienia gwiazdki, przejdź igłą w stronę bazy, chwyć mostek z nici i zawiąż na nim supełek. Końce nici przeprowadź przez sąsiednie koraliki i odetnij jej nadmiar.

Gwiazdka na bazie geometrix

Przygotuj ogniwko. Rozchyl je delikatnie i przełóż przez jeden z wierzchołkowych koralików. Na końcach łańcuszka zaciśnij łapaczki. Nasuń łapaczki na ogniwko i zamknij je.

ścieg brick

Gwiazdka jest gotowa.

gwiazda na choinkę z koralików Miyuki Delica zawieszka na choinkę z koralików

koralikowa zawieszka na choinkę

schemat ścieg brick

Z nami także wykonasz:

 

#świąteczneozdoby #tutorialenaświęta