Jak zrobić kolczyki z kryształami Swarovski i połyskującymi kryształkami w kształcie kropli?

Lśniące lodowym blaskiem kolczyki z kryształami Swarovskiego są idealną biżuterią na świąteczny czas. Dzisiejszy tutorial pokazuje jak opleść kryształek rivoli używając koralików Toho Bugle 3mm.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków z Rivoli Swarovski:

Sposób wykonania kolczyków Gerda z kryształkami

Na nić długości ok.1 m nabierz kolejno: 1TB, 1MN, 1MB, 1MN. Podana sekwencję nabierz jeszcze 5 razy. Zawiąż oba końce nici zostawiając ok. 10cm końcówkę, na koniec przeprowadź igłę przez pierwszy nawleczony koralik, czyli TB. Pracując  w okrążeniach każde z nich będziesz kończyła właśnie w ten sposób – przejściem przez pierwszy dodany w danym okrążeniu koralik.

Kolejne okrążenie wykonaj ściegiem tubular peyote doszywając po jednym koraliku MN raz do MB, a raz do TB z pierwszego okrążenia. Na koniec oczywiście wyjdź z pierwszego doszytego w tym kroku MN.

W kolejnym okrążeniu do koralików MN doszywaj raz 1MB ponad koralikami MB i 1TB ponad koralikami TB. Zakończ przejściem przez MB, a następnie przez kolejny MN i TB.

Pomiędzy koraliki TB doszyj po 3T15. Po skończeniu okrążenia przejdź nicią jeszcze raz tą samą drogą, zaciągnij nić. Na koniec przejdź nicią do najbliższego koralika MN.

Do koralików MN doszywaj kolejno 1T11 (ponad koralikami MB) i 1TB (ponad koralikami TB).

W kolejnym okrążeniu doszywaj sekwencję 1T15-1MN na zmianę z sekwencją 1MN-1T15. Zakończ przejściem przez T15 i dalej przez MN, TB, Mn i T15.

Nabierz 3T15 i doszyj je do kolejnego T15, przejdź nicią przez sąsiednie MN TB, MN i T15. Powtarzaj doszywanie pikotek z koralików T15 do końca okrążenia. Na koniec wyjdź z koralika MN, odwróć pracę i zmieniając kierunek szycia przeprowadź nić do koralika MN na spodniej krawędzi pracy.

Nabierz 3T15 i doszyj je do MN; koraliki T15 ułożą się ponad koralikiem TB. Przeprowadź nić dalej przez MB i MN. Pracuj w ten sposób do końca okrążenia. Na koniec wyjdź ze środkowego koralika T15 pierwszej doszytej trójki.

W powstałym koszyczku umieść kryształek Rivoli spodem do góry. Nabierz 3T15 i doszyj je do środkowego koralika T15 kolejnej trójki. Na koniec wyjdź ze środkowego koralika pierwszej trójki doszytej w tym kroku.

Pomiędzy środkowe koraliki trójek doszytych w ostatnim kroku doszyj po 1MN. Zaciągnij nić i przeprowadź ją idąc koralikami do środkowego koralika T15 pikotki. Obróć pracę frontem do góry.

Czas na doszycie bigla. Nabierz 2T15, oczko bigla i 2T15. Zwróć uwagę, aby  bigiel był ustawiony przodem do przodu pracy. Przeprowadź nić jeszcze raz przez koralik, z którego wychodzi nitka. Przeprowadź nić jeszcze raz tą samą drogą, aby wzmocnić doszycie bigla. Przejdź koralikami do  wierzchołka kolejnej pikotki.

Nawlecz na nić koraliki: 1T15, 1T11, 1T15 i przeprowadź nić jeszcze raz przez koralik T15, z którego wychodzi nić. Prowadząc nić koralikami przejdź do wierzchołka kolejnej pikotki, ozdób ją w ten sam sposób. Przeprowadź nić do kolejnej pikotki – vis à vis zamocowanego bigla.

Nawlecz kolejno: 1T15, 1T11, kryształek w kształcie kropli, 1T11, 3T15.  Pomijając ostatnio nawleczone trzy koraliki T15 wróć nicią kolejno przez T11, kryształek – kroplę, T11. Nabierz 1T15 i przejdź ponownie przez wierzchołkowy koralik pikotki, z którego wychodzi nić. Dla wzmocnienia mocowania kryształka przejdź nicią jeszcze raz tą samą drogą.

Ozdób pozostałe pikotki sekwencjami koralików 1T15,1T11, 1T15. Zawiąż nić na nici poprzecznej, przejdź jeszcze przez kilka sąsiednich koralików i odetnij nić. Pozostawiony na początku kawałek nici wprowadź w kilka sąsiednich koralików i odetnij jej nadmiar. Kolczyk jest gotowy.

Drugi kolczyk wykonaj w ten sam sposób.

Gotowe kolczyki - gwiazdki z kryształkami i koralikami Toho i Miyuki, tutorial.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone