Za znaną i lubianą marką koralików Les Perles par Puca stoi francuska projektantka biżuterii handmade Annick Puca. Annick tworzy biżuterię wykorzystując kryształy Swarovskiego, czeskie koraliki szklane, a także seed beads, czyli drobne koraliki takie jak Toho, Miyuki czy Preciosa. Jej projekty zostały docenione przez koralikujące osoby w całej Europie, a nawet na świecie. Jeśli chcesz obejrzeć jej projekty zajrzyj na stronę perlepuca.canalblog.com.

Jak powstała marka les Perles par Puca?

W 2014 we współpracy z dystrybutorem F. Parentem powstała marka Les Perles par Puca, a jej założeniem jest produkcja koralików w zgodzie z ideą paryskiego szyku i francuskiej elegancji. Pierwszymi koralikami serii były trójkątne dwu dziurkowe Kheops par Puca, które od razu okazały się wielkim sukcesem firmy.

Kheops - pierwszy model koralików wypuszczonych przez markę Perles par Puca.

Od sześciu lat marka rozwija się produkując coraz to nowe fasony i kolory koralików i kaboszonów. Obecnie jest reprezentowana przez 16 modeli. Patrząc na nie wszystkie odnosimy wrażenie zaglądania w wielobarwny kalejdoskop pełen barw i kształtów.

Przegląd modeli koralików serii les perles par Puca.

Les Perles par Puca to nie tylko ciekawe koraliki w oryginalnych kształtach. Każdy z modeli został opracowany w myśl koncepcji łączenia ze sobą różnych kształtów i tworzenia z nich unikatowych, wielobarwnych wzorów i niebanalnych mozaik.  Wiele z tych koralików posiada dwa lub więcej otworów, aby jeszcze bardziej umożliwiać twórcom ich kreatywne wykorzystanie. Ta innowacyjność w bardzo wyraźny sposób odróżnia markę od innych producentów koralików.

Koraliki par Puca idealnie pasują do innych modeli serii, a także świetnie współpracują z innymi koralikami takimi jak Super Duo, Iris Duo, Zoli Duo czy Gem Duo. Daje to możliwość tworzenia unikatowych projektów i doskonale ułatwia projektowanie koralikowej biżuterii.

Koraliki par Puca mają nie tylko wymyślne kształty, ale także charakteryzują się ogromną paletą barw i rodzajami wykończeń. Daje to możliwość tworzenia ciekawych projektów opartych na kontrastach między matem i błyskiem lub wzorzystą a jednolitą powierzchnią. Wśród wielu wykończeń koralików znajdziemy także te metaliczne, transparentne, imitujące ceramikę, satynowy welur, tweed lub lustrzaną taflę.

Różne typy wykończeń koralików par Puca.

Do czego wykorzystać koraliki Puca?

Wiele z projektów autorstwa Annick Puca, a także autorstwa innych projektantów tworzących z koralików Les Perles par Puca było publikowanych w popularnych magazynach koralikowych takich jak np. Bead and Button czy polskojęzyczny (niestety już nieukazujący się) Beading Polska. Także na naszym blogu znajdziesz wiele tutoriali, w których wykorzystano koraliki tej marki.

Koraliki tej serii świetnie sprawdzają się z geometrycznymi bazami Geometrix w każdym rozmiarze i kształcie: okręgów, trójkątów, kwadratów, wrzecion i łezek. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia Twórcy – a tej jak wiemy Wam nie brakuje :).

Oczywiście tworzenie wielobarwnych beadingowych projektów to  nie jedyne zastosowanie tych koralików. Wykorzystywane są także w projektach haftu sutaszowego czy haftu koralikowego, a nawet do tkania na krośnie.

Więcej o informacji i inspiracji znajdziesz we wcześniejszym naszym wpisie opublikowanym z okazji premiery koralików Samos. Jeśli jeszcze nie znasz koralików rodem z Paryża – spróbuj wykorzystać je do następnego swojego biżuteryjnego projektu. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

Wtorkowy maraton Rękodzielniczy – koraliki  Puca

Zobacz także prace naszych klientów, które prezentowali we #Wtorkowym Maratonie Rękodzielniczym, którego tematem była biżuteria z koralikami serii Les Perles par Puca.