Grażyna Antoń

Od wielu lat tworzę biżuterię pod marką Tipika. Jestem członkiem Jury tego konkursu już od kilku lat i przyznaję, że z roku na rok jest to coraz trudniejsze zadanie. Jednocześnie, cieszy mnie niezmiernie tak wysoki poziom twórców “mojej” techniki. Z niecierpliwością czekam na tegoroczne pomysły!

www.facebook.com/TipikaHandmade


Agnieszka Rodo

Agnieszka Rodo. Artystka tworząca biżuterię w technikach sutaszu, beadingu oraz haftu koralikowego. Wielokrotna laureatka konkursów biżuteryjnych.

www.facebook.com/Rododendron7


Małgorzata Sowa i Karolina Mackiewicz

Małgorzata Sowa. Marketingowiec i strateg z wykształcenia, projektantka akcesoriów i biżuterii ślubnej w marce PiLLow Design.
“Lubię koty, Stephena Kinga i dłuuugie kąpiele w wannie. Kocham tekstylia, piękne kamienie i misterne wzory. Chwil wolnych mam jak na lekarstwo, ale gdy już się pojawią spędzam je na ukochanym Roztoczu, pływając kajakiem.”

Karolina Mackiewicz. Również marketingowiec i strateg z wykształcenia, twórca kreatywny z zamiłowania.
“Lubię prostotę, minimalizm, wygodę i kolor czarny. Uwzględniam swoje upodobania w biżuterii, którą tworzę w ramach Shoot the Sparrow.
W chwilach czytam krwawe kryminały, a gdy nie projektuję biżuterii bawię się słowem – wymyślam nazwy marek, kolekcji i przedsięwzięć.

Wspólnie prowadzimy markę Perfect Day by PiLLow Design, która funkcjonuje online oraz lokalnie na rynku lubelskim (butik stacjonarny).
Razem tworzymy również projekt biznesowego wsparcia dla branży rękodzieła
BEZ CUKRU. Czerpiemy z niego mnóstwo radości i satysfakcji, chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem z innymi rękodzielnikami.”


Marta Norenberg

Jestem złotniczką i historyczką sztuki, a od siedmiu lat prowadzę pracownię Sztuk Kilka. Tworzę autorską biżuterię w pojedynczych egzemplarzach, udowadniając że też może być sztuką. 
Jednocześnie pragnę rozkochać w rzemiośle i złotnictwie czytelników mojego bloga – sztukkilka.pl. Dzielę się z nimi wiedzą o biżuterii historycznej, podróżami śladami rzemiosła, smaczkami z mojego warsztatu. Wysyłam też Kunsztowne Listy – czyli Newslettery pełne złotniczej maestrii.
Z miłości do przedmiotów z historią i fascynacji dawną symboliką stworzyłam drugą markę – Cztery Humory. Za jej pomocą opowiadam srebrem mityczne historie, tworząc biżuterię pełną znaczeń dla kobiet szukających osobistych talizmanów. 

www.sztukkilka.eu
www.czteryhumory.pl


Ilona Duszak

Jestem złotnikiem, oraz miłośniczką sztuki.  a także autorką tłumaczenia i wydawcą na rynku polskim 3-tomowego “Kursu jubilerstwa” Carlesa Codiny. Tworzę pod marką Studio IlonaART.


Urszula Łęczycka-Jeziorska

Urszula Łęczycka-Jeziorska – jestem kostiumografem, charakteryzatorką oraz architektem krajobrazu. Jako architekt krajobrazu mam słabość do kwiatów i owadów, jako kostiumograf – do magicznych baśni. Z czasem te dwie moje drogi zawodowe zaczęły się spotykać. Z pasji do nich powstał projekt „Gardens, the Royal Beauty”, w którym piękno ogrodu i magia baśniowego kostiumu wychodzą sobie naprzeciw. Natomiast półtora roku temu, w słoneczny sierpniowy poranek, wpadłam na pomysł projektu „Księżniczka Sutaszu”. Wzięło w nim udział 57 sutaszystek z całej Europy. Efekty naszej twórczej współpracy można zobaczyć tutaj: www.soutacheproject.pl


Dział kreatywny Royal-Stone


Laureaci Konkursu Kalendarz Royal-Stone 2021

Dodatkowo w trakcie trwania Konkursu do obrad Jury będziemy zapraszać także Zwycięzców ubiegłorocznej edycji naszego Konkursu.