Wisior uszyty ściem C-RAW

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy cykl tutoriali powstałych w ramach zabawy dla blogerów Polecam RoyaLOVE. Wpisy będziemy publikować przez cały okres trwania zabawy tj. do końca 2016r. Mamy nadzieję, że staną się one dla Was dobrą pomocą w biżuteryjnych wyzwaniach.
Dziś zapraszamy na tutorial autorstwa Weroniki – Weraph, w którym pokaże ona praktyczne zastosowanie ściegu C-RAW i tak poszukiwane przez Was sposoby na formowanie wykonywanych nim elementów.


Wykorzystując  pokazywany  przez Ewę Gostkowską ścieg cubic RAW wykonamy wisior, który doda animuszu jesiennym kreacjom.

 Materiały:

Koraliki Retro Vintage Bead 20mm
–   dwa kolory koralików 11/0 round (tu: metallic bronze A i permanent finish matte galvanized green teal B)
koraliki Toho 15/0 round (tu metallic bronze)
– 8 koralików Fire Polish 3mm (tu gold bronze)
igła do koralików w rozmiarze 12
– nici dobrane pod kolor koralików lub bezbarwna żyłka

Materiały wisior Weronika Kaczor

Ewentualne elementy wykończeniowe:

rzemień (tu 7-502 ) lub łańcuszek
ogniwka fi 8mm lub szpilka
końcowki do rzemieni (tu 6-584-c )
– opcjonalnie chwost

materialy-wykonczeniowe

Na schematach koraliki przedstawione są w następujący sposób:

jakie koraliki legenda z napisami

Oznaczenia koralików stosowane na schematach

 

Część I – Oplecenie kuli.

1. Stosujemy ścieg RAW (right angle weave) aby otrzymać odcinek o długości 19 krzyżyków. Nabieramy 4 koraliki 11/0 koloru B.

Cz 1 punkt 1

2. Ponownie przechodzimy przez wszystkie koraliki, zawiązujemy supełek pomiędzy początkiem i końcem nitki/żyłki.

Cz 1 punkt 2

3. Przechodzimy przez jeden, najbliższy koralik. Nabieramy 3 koraliki B i wracamy do koralika z którego wyszliśmy.

 Cz 1 punkt 3

4. Przechodzimy przez dwa koraliki (na godzinie 6 i 3), nabieramy trzy koraliki i wracamy do koralika z którego wyszliśmy.

Cz 1 punkt 4

5. Przechodzimy przez dwa koraliki (na godzinie 12 i 3), nabieramy trzy koraliki i wracamy do koralika z którego wyszliśmy.

Cz 1 punkt 5

6. Powtarzamy kroki 4 i 5 do uzyskania odcinka o długości 19 krzyżyków.

Cz 1 punkt 6

7. Przechodzimy do koralika u dołu (na godzinie 6). Następnie odwracamy pracę o 180 stopni, nabieramy trzy koraliki i przechodzimy przez koralik z którego wyszliśmy.

Cz 1 punkt 7

8. Przechodzimy przez pierwszy dodany w punkcie 7 koralik (na godzinie 3). Nabieramy dwa koraliki i przechodzimy przez koralik który już jest na godzinie 6, i ten z którego wychodzimy.

Cz 1 punkt 8

9. Przechodzimy przez dwa koraliki (na godzinie 12 i 3) oraz przez koralik na 6 z kolejnego krzyżyka. Nabieramy dwa koraliki i wracamy do koralika z którego wyszliśmy.

Cz 1 punkt 9

10. Przechodzimy przez dwa koraliki (na godzinie 6 i 3). Nabieramy dwa koraliki i przechodzimy przez koralik na 6 z kolejnego krzyżyka.

Cz 1 punkt 10

11. Powtarzamy kroki 9 i 10 do końca odcinka.

12. Przejdziemy do zszycia odcinka w kółko. Wychodzimy z koralika skrajnego (na godzinie 3). Nabieramy jeden koralik i przechodzimy od góry w skrajny koralik z drugiej strony odcinka. Nabieramy jeden koralik i przechodzimy przez koralik z którego zaczęliśmy ten punkt.

Cz 1 punkt 12

13. Ponownie przechodzimy przez koralik na 12, na 3 i na 6. Przechodzimy przez koralik poniżej, na 9. nabieramy 1 koralik i przechodzimy przez koralik na aktualnej 3 i 12. Przechodzimy koralikami na skraj kołeczka.

Cz 1 punkt 13

14. Umieszczamy Vintage Bead wewnątrz kołeczka. Powinno ściśle przylegać do kuli. Nie przyszywamy Vintage Bead przez dziurki w kuli. Na grafice ujęłam jedynie koraliki skrajne, które będą używane w następnych kilku krokach.

Cz 1 punkt 14

1-TUTORIAL14

15. Pomiędzy koraliki skrajne, dodajemy pojedynczo koraliki 11/0 w kolorze A. Przechodzimy jeszcze raz, przez pierwszy dodany w tym rzędzie koralik.

Cz 1 punkt 15

16. Pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu (punkt 15), dodajemy koraliki pojedynczo w sekwencji: 1A, 1 x 15/0, 1x 15/0, 1x 15/0, 1A. Powtarzamy sekwencję jeszcze trzy razy, przechodzimy jeszcze raz przez pierwszy koralik dodany w tym rzędzie.

Cz 1 punkt 16

17. Dodajemy koraliki pojedynczo w sekwencji: 1A, 1×15/0, 1×15/0, 1A. Pomijamy dodanie koralika pomiędzy koralikami 11/0 (A). Powtarzamy zarówno pominięcie jak i sekwencję jeszcze trzy razy. Przechodzimy jeszcze raz przez pierwszy dodany w tym rzędzie koralik.

Cz 1 punkt 17

 18. Dodajemy koralik 1A, pomijamy dodanie koralika 15/0, dodajemy koralik 1A. Przechodzimy koralikami 11/0 tworząc literę V, do kolejnego miejsca w którym dodajemy koralik 1A. Powtarzamy proces do uzyskania całego rzędu. Przechodzimy jeszcze raz przez pierwszy dodany w tym rzędzie koralik.

Cz 1 punkt 18

19. Pomiędzy koraliki A z poprzedniego rzędu, w miejscu gdzie poniżej są 15/0, dodajemy koraliki FP 3mm. W sumie dodajemy 4 koralki FP.

Cz 1 punkt 19

20. Przechodzimy na drugą stronę kołeczka z koralików B. Powtarzamy punkty od 15 do 19, starając się by jedna i druga strona była uszyta tak samo. Obracamy kulę w plecionce tak by wzór był osadzony w satysfakcjonującym dla nas miejscu.

1-Cz 1 punkt 20 foto

Część II – Wykonanie elementu ozdobnego.

 Element ten wykonany jest ściegiem cubic RAW. Wykorzystamy plastyczność ściegu do stworzenia ozdobnej formy otaczającej oplecioną kulę.

 1. Wykonujemy odcinek ściegiem cubic RAW, z koralików 11/0 A, do osiągnięcia odcinka z 16 kostek. Najprościej policzyć elementy licząc skrajne koraliki.

1-Cz 2 punkt 1

2. Zakręcamy pod kątem prostym, czyli do 16 kostki dobudowujemy z boku, prostopadle, odcinek z 18 kostek. Na grafice pokazałam już to jak będziemy wyginać figurę z cubic RAW. Ten ścieg jest bardzo plastyczny.

2-Cz 2 punkt 2

 3. Ponownie zakręcamy pod kątem prostym (na grafice kąt nie jest zachowany), czyli do ostatniej kostki dobudowujemy odcinek z 3 kostek.

Cz 2 punkt 3

4. Ponownie zakręcamy pod kątem prostym (jak na grafice), czyli do ostatniej kostki dobudowujemy odcinek z 3 kostek.

Cz 2 punkt 4

5. Ostatni już raz, zakręcamy pod kątem prostym, czyli do ostatniej kostki dobudowujemy odcinek z jednej kostki, a następną łączymy z początkiem elementu. Wyjdzie nam coś, na kształt rybki.

Cz 2 punkt 5

1-Cz 2 punkt 5 foto

6. Przechodzimy na wewnętrzny skraj pierwszej kostki. Łączymy wewnętrzne krawędzie elementu za pomocą czterech koralików, tak by to też była kostka. (na grafice widoczne są tylko dwa koraliki z wierzchniej warstwy).

Cz 2 punkt 6 2-Cz 2 punkt 6 foto

Część III – zszycie elementów ze sobą i wykończenie

 1. Na oplocie kuli przechodzimy środkowego rzędu koralików oznaczonych na grafice gwiazdką.

Cz 3 punkt 1

2. Zszywamy kulę z elementem ozdobnym w kilku miejscach, zaznaczonych na grafice. Dla ułatwienia zaznaczyłam kostki liczbami.

3-Cz 3 punkt 2

3. Przechodzimy do skrajnych zewnętrznych koralików z elementu ozdobnego. Wszywamy pojedynczo koraliki 11/0 B pomiędzy skrajne koraliki. Wykonujemy to zarówno na przednim jak i na tylnym skraju pracy. Nada to figurze sztywności.

4-Cz 3 punkt 3

1-Cz 3 punkt 3 foto

4. Zakładamy ogniwka do wystających górnych kostek. Wklejamy i zaciskamy końcówki na rzemieniu o odpowiadającej nam długości. Do wisiora, w analogiczny sposób można umocować chwost.

Amfora Wisior z chwostem Weronika Kaczor Weraph

Serdecznie pozdrawiam

Weronika Kaczor
WERAPH

Galeria Waszych Prac stonowany

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz