Jak uszyć kolczyki z koralików SuperDuo i kaboszonów Roseta?

Amalie projektu Basi Lepak to bardzo ładne koczki uszyte z różnych koralików. Można je nosić z zawieszką w kształcie kropli, można zostawić jedynie główny element. Do ich zrobienia potrzebujesz koralików SuperDuo, Fire Polish i małych kaboszonów z dwiema dziurkami – Roseta. 

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Co jest potrzebne do uszycia kolczyków z koralików SuperDuo?

Jak uszyć kolczyki z koralików?

1 Nawlecz ok. 80 cm nitki. Ustaw koralik Roseta Cabochon tak, żeby jego dziurki były w linii pionowej i przejdź igłą przez jedną z dziurek.

2 Nawlecz sekwencję 1TR11-1SD-1TR15-1SD-1TR11 i ponownie przejdź igłą  przez tę samą dziurkę Roseta Cabochon. Nie przeciągaj nici do końca – zostaw kilka centymetrów ogonka nici.
Przejdź jeszcze raz tą samą drogą przez wszystkie koraliki. 

3 Nawlecz sekwencja koralików 1SD-1TR15-1SD i przejdź przez drugą dziurkę Roseta Cabochon. 
Ponownie nawlecz po jednym koraliku 1SD-1TR15-1SDi przejdź przez sąsiednią dziurkę.

4 Przejdź przez najbliższe koraliki – SD, TR15, SD, żeby wyjść nitką z drugiej  dziurki Roseta Cabochon.

5 Nawlecz sekwencję 1TR11-1SD-1TR15-1SD-1TR11 i od przeciwnej strony przejdź przez tę samą dziurkę Roseta Cabochon. Przejdź jeszcze raz przez te same koraliki. 

6 Bez doszywania koralików przejdź ponownie przez najbliższą sekwencję SD-TR15-SD, dalej przejdź przez Roseta Cabochon i znowu przejdź przez  kolejną sekwencję SD-TR15-SD.

7 Nawlecz 1TR 8 i przejdź przez następny SD. Przejdź dalej przez TR15 i SD. Powtórz doszycie 1TR8 pomiędzy koralikami SD do końca okrążenia. Koraliki TR8 ułożą się ponad koralikami TR11. Na koniec wyjdź z pierwszego dodanego TR8.

8 Pomiędzy TR8 doszyj po 1TR11 (w sumie cztery). Przejdź przez wszystkie TR11 i TR81 jeszcze dwa razy i dobrze zaciągnij nitkę. Wyjdź nitką przez TR8 i SD. Zmień kierunek szycia, przechodząc przez drugą dziurkę tego samego SD. Zabezpiecz zostawioną na początku pracy końcówkę nici i schowaj ją w koralikach.

9 Nawlecz 1FP i przejdź przez następny SD. Nawlecz 2SD i przejdź przez następny SD. Powtórz oba kroki jeszcze trzy razy i wyjdź nitką przez pierwszy koralik FP. 

10 Nawlecz sekwencję koralików: 2TR15-1TR11 i przejdź przez TR8 poniżej FP, z którego wychodzi nić. Wróć przez dodany koralik TR11. Nawlecz 2TR15 i przejdź przez koralik FP, od którego zaczęłaś. 

11 Przejdź koralikami SD do kolejnego koralika FP. Na tym etapie koraliki będą do siebie dość ściśle przylegać, więc rób to powoli i ostrożnie. Powtórz kroki 12-13 jeszcze trzy razy, wyjdźnitką przez koralik Fire Polish.

12 Nawlecz sekwencję 1TR8-1TR15i przejdź przez drugą dziurkę najbliższego SD. Następnie nawlecz 1TR8 i przejdź przez następny SD (do tego TR8 na końcu pracy zamontujesz ogniwko, dlatego upewnij się, że koraliki mają wystarczająco dużą dziurkę, że by je pomieścić – w niektórych kolorach np. metalicznych mogą występować pod tym względem różnice). 
Nawlecz sekwencję 1TR15-1TR8 i przejdź przez koralik FP.
Powtórz ten krok jeszcze trzykrotnie – do końca okrążenia. Przejdź przez wszystkie zewnętrzne koraliki jeszcze raz i zakończ nitkę

13 Zamontuj koralik w kształcie kropli na szpilce jubilerskiej (sposób wykonania znajdziesz w tutorialu CARMEN – kolczyki z kroplą).
Do dwóch szczytowych koralików TR8 leżących naprzeciwko siebie zamontuj ogniwko 4 mm – przed ich zamknięciem na jedno ogniwko załóż bigiel, a na drugie, szpilkę z kroplą.

Drugi kolczyk wykonaj w ten sam sposób. 🙂

Miłego koralikowania,

Basia Lepak, Kororowe Koraliki

Tutorial powstał w celach szkoleniowych, na użytek własny.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone