Jak zrobić najprostsze kolczyki z kroplami jadeitu?

Jeśli lubisz długie kolczyki, ale przeszkadza Ci, że nie zawsze dobrze się układają w dzisiejszym tutorialu pokażę Ci jak sobie z tym poradzić. Dzięki podziałowi na dwie części kolczyki zyskają ładną ruchliwość i będą miękko się układały.

Potrzebować będziesz:

Sposób wykonania podstawowych kolczyków z kroplą:

Na szpilkę nałóż kamień lub koralik w kształcie kropli, tuż przy jej wierzchołku odegnij szpilkę pod kontem prostym. Pozostaw ok. 0,8cm szpilki, nadmiar odetnij szczypcami tnącymi.

Złap koniec szpilki szczypcami okrągłymi i wygnij z niej ładne kółeczko – lupik.

Odetnij łepek drugiej szpilki i na samym jej końcu wygnij drucik. Powstanie “litera P”.

Chwyć tak wygiętą szpilkę w miejscu wskazanym przez czerwoną strzałkę i lekko odegnij tak jak pokazuje strzałka żółta. Na końcu szpilki powinien utworzyć się symetryczny lupik *.

Na szpilkę nasuń koraliki w dowolnym układzie – ja użyłam sekwencji Ripple, TohoRound, Ripple. Szpilkę zagnij za ostatnim koralikiem. Odetnij, pozostawiając ok. 0,8cm.

Szczypcami okrągłymi chwyć końcówkę szpilki i wywiń z niej zgrabny lupik.

Czas na połączenie dwóch elementów kolczyka. Odegnij na bok jeden z lupików, zahacz o niego lupik drugiego elementu i dognij z powrotem odgięty lupik.

Tak samo umocuj bigiel. Drugi kolczyk wykonaj analogicznie.

Kolczyki są gotowe! Oczywiście swoje kolczyki możesz komponować także z trzech, czterech i więcej elementów – zależy to tylko od Twoich potrzeb i oczekiwanej długości kolczyków.

* wykręcanie lupików znajdziesz także we wpisie Doroty “Naszyjnik z owadami”

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone