Naszyjnik z owadami, czyli biżuteria ze Scarab Beads

Często spotykamy się z pytaniem jak połączyć łańcuszek z koralikami, więc dziś pokażę Wam jak to zrobić. Ten tutorial wymaga opanowania robienia loopika, czyli oczka na końcu drutu lub szpilki. Zanim zabierzesz się za kręcenie loopików przy koralikach poćwicz na kawałku drutu. Do wykonania tego naszyjnika będziesz potrzebować dwóch różnych narzędzi – szczypiec okrągłych, którymi zakręcisz loopik oraz szczypiec tnących do przycinania szpilek.

Materiały użyte w tutorialu:

Przygotuj chwosty i ogniwka. Ogniwko rozchyl i zahacz chwost, następnie domknij ogniwo. Zrób tak ze wszystkimi chwostami

Przygotuj pozostałe materiały – łańcuszek ze stali 1m podzielony na 7 części, kryształki Scarab Bead lub dowolne koraliki, szpilki ze stali chirurgicznej.
*Jeśli masz szpilki z gwoździem tak jak ja, musisz poodcinać gwoździe, by został sam drucik. Możesz też wykorzystać szpilki z loopem, wtedy będziesz mieć trochę mniej pracy. Możesz też wziąć po prostu drut na metry.

Jak wywinąć loopik, czili oczko na szpilce?

Koniec szpilki złap szczypcami na wysokości ok 1/4 końcówek.  Dzięki temu uzyskasz optymalną wielkość loopika. Łapiąc końcem szczypiec loopik byłby zbyt mały, natomiast wkładając drucik głębiej oczko byłoby bardzo duże, co nie jest w tym wypadku konieczne.
Szpilkę nakręcaj na szczypce tak, by powstało ładne oczko. Na tym etapie powstanie coś, co przypomina literę “P”, więc loop trzeba jeszcze wyprosować.

Włóż jeden koniec szczypiec do oczka, a drugi oprzyj na zewnętrznym drucie. Delikatnie odegnij loopik w przeciwnym kierunku do oczka.

Na tak stworzoną szpilkę nałóż koralik,  odegnij drucik pod kątem prostym i przytnij do dł. około 8mm.

Tak przycięty drucik złap za koniec szczypcami okrągłymi i wywiń loopik. Teraz wywijasz w górę.

Tak przygotowany loopik delikatnie rozchyl (podobnie jak w przypadku otwieranie ogniw) i zahacz ostatnie ogniwo jednego odcinka łańcuszka. Z drugiej strony zrób to samo, rozchyl loopik i zahacz drugi łańcuszek.

Do loopika dołącz chwost za pomocą wcześniej przygotowanych ogniwek. W ten sposób postępuj do końca.

Naszyjnik wyszedł bardzo kolorowo ale delikatnie.
*Możesz, zamiast kryształków Swarovskiego użyć dowolnych koralików, a zamiast chwostów dodać np. zawieszki.

Dorota, Royal-Stone

*W tytule maila wpisz: Galeria Waszych Prac / Imię_Nazwisko

 

Zapisz