Jak wykonać piękne świąteczne gwiazdki ze szklanych koralików ?

Święta już niedługo, dlatego przygotowałam tutorial na urocze świąteczne gwiazdki ze szklanych koralików. Są bardzo proste do wykonania, tak więc do pracy możesz zaprosić także swoje dzieci :). Gwiazdki możesz powiesić na choince, dodać do świątecznego stroika, zawiesić na oknie, a nawet zrobić z nich kolczyki. 😉

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Co jest potrzebne do zrobienia gwiazdki z koralików:

Koraliki i kryształki potrzebne do zrobienia gwiazdki choinkowej.

Sposób wykonania gwiazdki z koralików:

Przygotuj 6 szt. koralików Round Beads Powdery, Fire Polish i Toho 11/0 i po 12 szt. koralików Toho Bugle i Bicone i ok. 60 cm żyłki.

Materiały potrzebne do zrobienia choinkowej gwiazdki.

Nawlecz na żyłkę 6 koralików Round Beads. Jeden koniec żyłki zostaw długości około 5 cm, drugi koniec (długi) będzie żyłką do nawlekania. Zwiąż oba końce razem na podwójny supeł.

Długi koniec żyłki przepleć przez trzy koraliki, to samo zrób z krótkim końcem żyłki, przepleć go przez pozostałe trzy koraliki. Końce mają się spotkać po przeciwległej stronie supła. Tym razem ich nie wiąż.

Na dłuższy kawałek żyłki nawlecz sekwencję koralików: Bicone (przeźroczysty kryształek), Bugle (granatowa rureczka), Fire Polish (złoty fasetowany), ponownie Bicone i Toho Round (złoty, mały koralik). Ostatni koralik Toho Round jest „stoperem” aby sekwencja pozostała na żyłce, kiedy będziesz powrotnie przewlekać ją przez sekwencję. Koniec żyłki przewlecz z powrotem przez koralik Bicone i Fire Polish, omijając ostatni Toho 11/0. Żyłka powinna wyjść z Fire Polish a „stoper” zablokować się na kryształku Bicone.

Teraz nawlecz kolejne koraliki: Toho Bugle i Bicone. Żyłkę przewlecz przez następny koralik Round Beads. W ten sposób powstało pierwsze ramię gwiazdki. Ponownie nawlecz całą początkową sekwencję, zachowując te same kroki w tworzeniu dwóch kolejnych ramion gwiazdy. 

Masz już trzy ramiona gwiazdki. Teraz zrobisz kolejne trzy. Przewlecz żyłkę przez koralik Round Beads i kryształek Bicone z podstawy pierwszego ramienia. Żyłka ma wyjść z Bicone ku górze. Nawlecz sekwencję: Bugle, Fire Polish, Bicone, Toho 11/0.

Omijając koralik Toho 11/0 wróć przez Bicone, Fire Polish i nawlecz koralik Bugle. Koniec żyłki wbij od góry w następny kryształek Bicone i przewlecz dalej przez koralik Round Beads i następny Bicone.
W ten sposób zbuduj kolejne dwa brakujące ramiona gwiazdki.

Wszystkie ramiona gwiazdki są gotowe. Żyłki, długa i krótka się “spotkały”. Zwiąż je na podwójny supeł. Zaciśnij dość mocno. Odetnij nadmiar żyłki nad supłem, zostawiając 2-3 mm. 

Aby móc zawiesić nowopowstałą ozdobę, odetnij ze szpulki około 6-8 cm żyłki i przewlecz przez dowolny koralik Toho Round, który jest na szczycie ramienia. Utwórz pętlę, na której zawiśnie gwiazda. Zrób supełek i odetnij nadmiar żyłki. 

Gwiazdeczka jest gotowa do zawieszenia. 🙂

Gotowa gwiazdka choinkowa z koralików i kryształków.

Gwiazdka ma wielkość około 5,5 cm. Dzięki temu tutorialowi możesz wykonać również mniejszą ozdobę około 3,5 cm, wybierz po prostu mniejsze koraliki :). Kolorystyka też Ciebie nie ogranicza, mamy bardzo duży wybór kolorystyczny koralików, można zaszaleć. 😉

 A teraz mały bonus ! Możesz taką gwiazdkę, szybko przerobić na świąteczne kolczyki 🙂 Potrzebujesz tylko bigli do kolczyków i dwóch małych otwartych ogniwek 3-4 mm.
Otwórz ogniwo i przełóż przez koralik Toho Round na szczycie jednego z ramion gwiazdki. Na otwarte ogniwo załóż bigiel i zamknij ogniwo. Do otwierania i zamykania ogniw posłużą Ci dwie pary szczypiec płaskich, . Pamiętaj, ogniwo złap po obu stronach rozcięcia. Szczypce z prawej ręki skieruj do siebie a szczypce lewej od siebie, nigdy nie rozchylaj ogniwa na boki, bo się zniekształci.

Świąteczny kolczyk gotowy 🙂

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Życzę Wam powodzenia w tworzeniu 🙂 JUSTYNA  /Royal- Stone