Jakie właściwości ma szungit?

Szungit – uzdrawiający kamień, występujący jedynie w północnej Rosji, w okolicach miejscowości Szunga, skąd jego nazwa. Szungit posiada cenne właściwości, dzięki którym znalazł zastosowanie w medycynie oraz w kosmetologii. W jaki sposób szungit wpływa na nasz organizm?

Właściwości prozdrowotne szungitu

Właściwości szungitu możemy podzielić na takie, które mają wpływ na nasze zdrowie, a także na naszą urodę. W Rosji od dawna działają liczne kliniki oraz łaźnie uzdrawiające, w których przeprowadzane są kąpiele w wodzie szungitowej. Wywiera ona dobroczynny wpływ na nasz organizm, wspomagając leczenie wielu schorzeń o różnych podłożu. Najczęściej kąpiele w wodzie szungitowej zaleca się osobom, które borykają się z różnego typu alergiami, problemami skórnymi czy wypadaniem włosów. Szungit może okazać się pomocny w leczeniu chorób układu limfatycznego, krwionośnego oraz pokarmowego. Doskonale sprawdza się wspomagająco, w terapii chorób ginekologicznych, żylaków, kamieni moczowych. Chętnie korzystają z niego osoby, będące na diecie odchudzającej, bowiem pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami, pobudzając przemianę materii. Co ciekawe, szungit wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Kąpiele w wodzie szungitowej zalecane są osobom, borykającym się z depresją, problemem wypalenia czy spadkami nastrojów. Poprawiają one samopoczucie, działając uzdrawiająco na psychikę.

Zastosowanie szungitu w kosmetologii

 Współczesna kosmetologia oferuje nam cały szereg zabiegów, dzięki którym nasza skóra może odzyskać blask, a my możemy poczuć się młodo. Zapominamy jednak, że takie same właściwości mają niektóre składniki pochodzenia naturalnego, na przykład szungit. Dlaczego znalazł on zastosowanie w kosmetologii? Ponieważ posiada bardzo silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu działa o wiele lepiej, niż witamina C czy witamina E, które polecane są do pielęgnacji skóry nieodżywionej. Szungit nadaje naszej skórze blasku i witalności, dzięki czemu wygląda ona o wiele młodziej. A wszystko to bez inwazyjnych i drogich zabiegów kosmetycznych.

Szungit – magiczny kamień?

 Szungit posiada wiele właściwości, które chronią nie tylko naszą skórę, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Czasami mówi się wręcz, że szungit ma właściwości magiczne, bowiem stanowi swoistą ochronę przed stresem, a nawet promieniowaniem elektromagnetycznym. Warto jednak mieć świadomość, że w jego działaniu nie ma magii – są to po prostu właściwości, które szungit mógł zachować dzięki temu, że wciąż występuje na nieuprzemysłowionych terenach, na których fauna i flora do dziś pozostały nietknięte.

Możesz go wykorzystać również dorobienia biżuterii handmade, dzięki zakupom kuleczek, oponek i monetek z szungitu  w naszym sklepie internetowym z akcesoriami do tworzenia biżuterii www.royal-stone.pl