Niedawno w naszym sklepie z akcesoriami i półfabrykatami do wyrobu biżuterii royal-stone.pl pojawił się nowy rodzaj sutaszu – sutasz polski. Sznurek jest mięsisty, nieco grubszy i trochę sztywniejszy niż inne sznurki. Doskonałe opinie na jego temat (“sznurek nieomal sam się szyje”) skłoniły nas do wprowadzenia go do naszej oferty.

Soczyste żywe kolory silnie działały nam na wyobraźnię, a stąd już jeden krok do zorganizowania zabawy – Sutaszowe Wyzwanie Royal-Stone. Przygotowaliśmy 6, a po ogromnym odzewie Sutaszystek – kolejne 3 zestawy sznurków polskiego sutaszu, koralików i kryształków.

Do wzięcia udziału mógł się zgłosić każdy, można także było zgłaszać koleżanki, które parają się haftem sutaszowym. Pod postem na FB otrzymaliśmy masę zgłoszeń – stąd decyzja, aby do zabawy zaprosić w sumie 9 osób.

Zadaniem uczestniczek zabawy było uszycie pary kolczyków w technice haftu sutaszowego wg. własnego projektu. Uczestniczki mogły, lecz nie musiały użyć wszystkich materiałów wchodzących w skład zestawu konkursowego. Dodatkowo mogły wybrać jeden artykuł z własnych zasobów i wykorzystać go w powstających kolczykach.
Pełny regulamin Konkursu Sutaszowe Wyzwanie Royal-Stone


Materiały na Sytaszowe wyzwanie Royal-stone - sznurki sutasz, koraliki, kryształki, welur.

W skład zestawu na Sutaszowe Wyzwanie wchodziły:

1.  Sznurki polskiego sutaszu:

 • mocny niebieski+metalizowany niebieski – PL104
 • kobaltowy – PL021
 • purpurowy – PL093
 • limonka – PL146
 • szmaragdowy – PL026

2. Kryształki w kształcie rivoli:

3.  Koraliki Toho 8/0 – Permanent Finish-galvanized Starlight – TR-08-PF557

 4. Koraliki kryształki Fire Polish

 • koraliki Fire Polish 3mm – Jet Purple Iris FP3-045
 • koraliki Fire Polish 2mm – Saturated Metallic Shaded Spruce – FP2-032

5. Koraliki Round Beads 4mm:

 • Velvet Sapphire – RAV4-042
 • Neon Lime – RAV4-132

6. Koraliki dwu-dziurkowe SuperDuo – Neon Purple DUO-090

7. Bigle do naklejania ze stali chirurgicznej  i ozdobne bigle do kolczyków – 6-227-B

8. Welurowa dzianina do wykończenia tyłu pracy sutaszowej

 • kobaltowa – WEL-11
 • aqua – WEL-12
 • kiwi – WEL-34

Przez kilka tygodni w wielkim podnieceniu czekaliśmy na zdjęcia pięknych sutaszowych prac. Wszystkie zebraliśmy w Album i opublikowaliśmy na naszym FP. Głosowanie ruszyło. I tak głosami publiczności wygrała Pani Anna Szarek. Gratulacje!!!

Anna Szarek - zwycięzka praca w konkursie Wyzwanie sutaszowe Royal-Stone.

W galerii prezentujemy pozostałe przepiękne prace, które także brały udział w konkursie. Ich Autorki spisały się na medal. Nic dziwnego, że walka była wyrównana, aż do ostatnich minut głosowania. Wszystkim Paniom należą się ogromne BRAWA!!!.

Nic dziwnego, że pod konkursowym albumem pojawiały się takie komentarze 🙂

Wszystkim Uczestniczkom bardzo dziękujemy za tę emocjonującą zabawę, Zwyciężczyni – Annie Szarek serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy na kolejne Sutaszowe Wyzwanie Royal-Stone!


Jeśli i Ty chcesz uszyć kolczyki z materiałów, których użyły Artystki biorące udział w zabawie zapraszamy do sklepu royal-stone.pl po Zestaw Sutaszowy nr1 Peacock.