Jak zrobić kolczyki z frędzlami z koralików?

Kolczyki Pocahontas to wesołe letnie kolczyki, które wykonasz w przysłowiowe 15 minut. Co ważne – mozesz wykorzystać wszystkie swoje koralikowe resztki – bo im bardziej kolorowe kolczyki tym efekt bardziej spektakularny.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Czego potrzeba do zrobienia kolczyków z frędzlami:

Materiały potrzebne do uszycia kolczyków w indiańskim stylu: koraliki, nici, bigle, szpilki i ozdobne tulejki

Sposób wykonania kolczyków Pocahontas

Do zrobienia kolczyków wybrałam koraliki Miyuki Delica, bo mają duże otwory, w które z łatwością zmieści się  nić S-lon micro cord. Z tego tez powodu wybrałam igłę typu big eye – z łatwością nawleczesz ją tą nicią.

Wykonanie kolczyków przebiega dwuetapowo – najpierw przygotowuję frędzelki z koralików. Koraliki nawlekam dowolnie, po dwa takie same – na każdy kolczyk po jednym. Moje frędzelki mają po około 7 cm długości.

Nawlekam koraliki na każdy z frędzelków.

Po nawleczeniu potrzebnej liczby koralików przewlekam je jeszcze raz omijając ostatnio nawleczony koralik. Będzie on pełnił rolę stopera i zapobiegnie zsunięciu się nawleczonych koralików z nici w czasie przewlekania ich w drugą stronę.
Po przejściu igłą w obie strony przez koraliki odcinam nić ok. 13-15cm powyżej ostatniego koralika. Przygotowuję w ten sposób wszystkie frędzle. U mnie jest to po 15 frędzli na kolczyk, ale liczba ta jest zależna od rozmiaru wybranej przez Ciebie czapeczki-tulejki.

Kiedy wszystkie frędzle są już gotowe, chwytam je razem i zawiązuję na nich duży supeł tuż przy koralikach. Mocno zaciskam supeł dodatkowo zaciągając każdy koniec nici osobno.

Odcinam końcówki nici nad supłem i przypalam ich końcówki.

Otwieram lupik szpilki i chwytam nim wiązkę frędzli tuż pod supłem. Ścisło zamykam lupik.

Na szpilkę nakładam czapeczkę ukrywając w niej supeł. Koniec szpilki docinam szczypcami tnącymi i wywijam go w lupik szczypcami okrągłymi. Gotową zawieszkę z frędzlami montuję na biglu.

Drugi kolczyk wykonuję w ten sam sposób.

Ewa K. Royal-Stone