Jak wykonać kolczyki na okrągłych bazach z kryształkami Swarovskiego i zawieszką – kroplą z agatu brazylijskiego?

Połyskujące kryształkami Bicone Xilion Swarovski kolczyki – koła to propozycja na dziś autorstwa Natalii Zaborowskiej z Koralikowej Manii. Jeśli chcesz poćwiczyć ścieg brick na bazach a takze kochasz pikotki to jest to coś dla Ciebie!

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Lista materiałów potrzebna do wykonania kolczyków Sparkling Hoops:

Sposób wykonania kolczyków na kołach:

1. Metalowe bazy Geometrix będziemy obszywać koralikami i kryształkami wykorzystując ścieg brick tzw. murek.
Nawlekamy na igłę około 2,5 m nici, i pozostawiając niewielki odcinek nici, zawiązujemy supełek na metalowej bazie, tak aby skierowany był do środka bazy. Następnie nawlekamy 1xT11, 1x Sx, 1x T11, przysuwamy nawleczone koraliki do bazy, po czym przechodzimy igłą poniżej bazy. Następnie wracamy zawijając nić wokół kółka i przechodzimy przez ten sam koralik, z którego wychodzi nić. W ten sposób tworzymy pętelkę wokół bazy mocując jednocześnie do niej koralik T11..

2. Nawlekamy 1xT11, dosuwamy go do bazy, przechodzimy igłą poniżej niej, następnie wracamy do tego koralika zawijając nić wokół bazy.

3. Następnie nawlekamy 1xSx, 1xT11, dosuwamy koraliki do bazy i mocujemy je do niej zawijając nić wokół bazy i wracając przez ostatni T11. Powtarzamy doszywanie koralików do pełnego okrążenia wnętrza kółka: naprzemiennie doszywając sekwencje z koralikami Sx i pojedynczymi koralikami Toho.

4. Na końcu okrążenia 2 koraliki T11 powinny znajdować się obok siebie – przyszyte koraliki możemy swobodnie przesuwać, przyszywając je gęściej, lub zostawiając większe odstępy między nimi. Wewnątrz koła powinno zmieścić się ok. 13 szt. 3mm kryształków Xilion. Zostawiony na początku kawałeczek nici i supełek możemy teraz schować w koralikach. W tym celu przechodzimy przez pierwszy nawleczony koralik kierując się do środka bazy, ściągamy nić tak, aby supełek schował się w koraliku, warto przepleść nieco nici między koralikami, zanim odetniemy jej nadmiar. Wracamy do nici roboczej, która powinna po tym etapie wychodzić z koralika T11, który przyszywaliśmy do bazy jako pierwszy.

5. Nawlekamy 3x T15 i przechodzimy przez sąsiedni koralik T11, tworząc w ten sposób pikotkę. Zawijamy nić wokół bazy i wracamy przez ten sam koralik.

6. Następnie przechodzimy przez koraliki Sx i T11, zawijamy nić wokół bazy i przechodzimy jeszcze raz przez tensam koralik kierując się do środka bazy.

Ponownie nawlekamy 3xT15 i przechodzimy przez sąsiedni koralik T11 tworząc pikotkę. Powtarzamy doszywanie pikotek z 3xT15 ponad koralikami T11. Na końcu tego etapu nić powinna wychodzić z lewego koralika T11, skierowana na zewnątrz bazy.

7. Nawlekamy 2xT11, przechodzimy nicią od tyłu metalowej bazy. Następnie kierując się na zewnątrz koła przechodzimy przez drugi z nawleczonych koralików, tak aby nić szła z przodu bazy tym samym tworzymy pętelkę wokół bazy i przyszywamy do niej koralik.

Następnie nawlekamy 1xT11, przechodzimy nicią od tyłu i prowadząc nić z przodu bazy, wracamy przez T11. Powtarzamy czynność do pełnego okrążenia.

8. Kończąc przechodzimy przez pierwszy koralik T11, kierując się do środka kółka. Następnie przechodzimy nicią pod metalową bazą, po czym wracamy przez ten sam T11. Wokół bazy powinno być doszytych 46 koralików T11 .

9. Nawlekamy 3xT11 i przechodzimy przez najbliższy koralik T11 kierując się do środka koła, a następnie kierując się na zewnątrz koła, przechodzimy przez kolejny koralik T11.

Nawlekamy 3xT15 i przechodzimy przez najbliższy koralik T11 kierując się do środka koła i wracając na zewnątrz przez kolejny T11.

Powtarzamy naprzemienne doszywanie pikotek z 3xT11 i 3xT15, aż do końca okrążenia. Ostatnią pikotkę robimy z koralików T15 – w tym momencie obok siebie powinny znajdować się dwie pikotki z koralików T15.

10. Przechodzimy igłą pod metalową bazą i wracamy przez ten sam koralik T11, z którego wychodzi nić i dalej przez dwa T15. Nić wychodzi ze szczytowego koralika pikotki. Nawlekamy 6xT15 i bigiel i przechodzimy przez szczytowy koralik T15 sąsiedniej pikotki.

11. Warto nieco wzmocnić i usztywnić część z biglem. W tym celu przechodzimy w kierunku bazy przez koraliki T15 i T11, chwytamy bazę i wracamy przez te same koraliki. Następnie przechodzimy przez 6 koralików T15, na których zahaczony jest bigiel.

12. Przechodzimy przez wszystkie koraliki T11 najbliższej pikotki, następnie wszystkie koraliki pikotki z T15, po czym kontynuujemy przewlekanie nici przez kolejne pikotki. Zatrzymujemy się w momencie kiedy nić wychodzi ze środkowego koralika T15 dziesiąteja pikotki licząc od tej, która znajduje się przy zawieszce na bigle.

13. Nawlekamy 1xT15, 1xT11, 1xSx, 1xT11, 1xT15, 1xT11, 1xSx, 1xT11, 1xkropelka, 1xT11, 1xT15. Następnie pomijając ostatni koralik T15, cofamy się przez koraliki: T11, kropelkę, T11, SX, T11.

Ponownie nawlekamy: 1xT15, 1xT11, 1xSx, 1xT11, 1xT15, po czym przechodzimy przez szczytowy koralik T15 dziesiątej pikotki po drugiej stronie kolczyka.

14. Na sam koniec usztywniamy pikotki z drugiej strony kolczyka, przechodząc przez nie nicią.

Na koniec zawiązujemy supełek na nici poprzecznej, wplatamy nieco nici w pracę i odcinamy jej nadmiar. Drugi kolczyk wykonujemy w ten sam sposób.

Kolczyki koła z Bicone Xilion Swarovski i pikotkami szyte ściegiem brick stitch na bazach Geometrycznych Geometrix.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Miłego koralikowania
Natalia Zaborowska, KoralikowaMania