Jak w prosty sposób wykonać duże kolczyki z szyfonowymi kwiatkami?

Lato to doskonała okazja do noszenia długich i okazałych kolczyków. Nie każdy jednak lubi czuć ciężar w uchu – rozwiązaniem są kolczyki z kwiatkami z delikatnego szyfonu. To także doskonała propozycja dla osób poczatkujących – nie musisz znać skomplikowanych technik biżuteryjnych żeby takie koczyki wykonać samodzielnie.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków z kwiatkami

materiały potrzebne do wykonania kolczyków z kwiatków szyfonowych

Sposób wykonania kolczyków

Na początek zdejmij z kwiatków tulejki: odetnij lub odegnij lupik i zsuń ze szpilki tulejkę i dwie warstwy płatków. Przygotuj tak wszystkie 6 kwuiatków.

Przełóż dwie warstwy przez bazę geometryczną Geometrix i złóż je na pół. Nie musisz robić tego z ogromną starannością – im płatki bardziej niesfornie ułożone, tym ciekawszy efekt :).

Zawiąż płatki nicią metalizowana owijając je dwukrotnie. Zrób mocny, podwójny supeł. Końcówki nici odetnij. Możesz je delikatnie przypalić jeśli nić, której używasz jest topliwa. Uważaj, żeby nie zniszczyć delikatnych szyfonowych płatków! Dla pewności możesz dać kropelką kleju na zawiązany supełek Do zawiązania płątków nadają się każde nici, na których dobrze zaciskają się supełki :).

W ten sam sposób zawiąż kolejne dwa kwiatki.

W lupiku bigla zamontuj bazę z przywiązanymi kwiatkami. Kryształową zawieszkę Swarovskiego umieść na ogniwku. Pamiętaj, żeby otwierać ogniwo rozchylając je w przód i w tył – nie na boki, żeby nie zdeformować ogniwa.  Połącz kolejnym ogniwem przygotowaną zawieszkę Swarovskiego z lupikiem bigla.

Kolczyk jest gotowy :). Drugi wykonaj w ten sam sposób.
Uwaga: Jeśli tak jak ja użyłaś różnych kolorów kwiatków, pamiętaj, żeby drugi kolczyk wykonać symetrycznie.

Kolczyki z Baroque Pendant Swarovski i szyfonowymi kwiatkami.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Projekt kolczyków Ewa K. Royal-Stone

Do wykonania kolczyków możesz zastosować bazy Geometrix w różnych kształtach – łezek, kwadratów czy sześciokątów.