To już ostatni z cyklu tutoriali przygotowanych przez uczestniczki PolecamRoyaLOVE III. Razem z dziewczynami robiliśmy beadingowe wisiory i kolczyki. Tym razem uszyjemy okazały wisior z sutaszu, drobnych koralików i cyrkoniowej taśmy. Naszą nauczycielką będzie Ania Kiryło, która na co dzień prowadzi bloga Mosca.


Potrzebne materiały:

 

Sposób wykonania:

Przygotuj dwa kawałki sznurka sutasz o długości takiej, aby złożone na pół mogły około 2,5 raza opleść kaboszon. Sprawdź czy kłosy na obu pasmach układają się zgodnie. Złóż pasma ze sobą i zegnij w połowie. W miejscu zagięcia zacznij zszywać. Zszywając sznurki prowadź je tak, żeby układały się w kształt kaboszonu. Zszyj z miejscem, w którym zaczynałaś, aby zszyte sznurki ciasno otaczały kaboszon. Wytnij z filcu kółko nieco większe niż rozmiar twojego kaboszonu, podklej nim kaboszon i sznurkową oprawę.

 

Wszywanie taśmy cyrkoniowej. Zszywając skieruj sznurki tak, aby zawróciły i znów mogły okrążyć kaboszon. Włóż taśmę cyrkoniową między sznurki i szyj tak, żeby nić przechodziła raz górą, a raz dołem w każdej przerwie pomiędzy kryształkami. Na początku oraz co kilka kryształków przeszyj po dwa razy. Prowadź w ten sposób sznurki i taśmę wokół swojej pracy. Obetnij pozostałą część taśmy, a sznurki przyszyj i ponownie nimi zawróć.

 

Pomiędzy sznurki wszywaj teraz koraliki Round Beads mniej więcej na odcinku ¼ obwodu. Następnie oddziel jeden zewnętrzny sznurek, a pozostałymi trzema zamknij sekwencję kuleczek Round Beads przyszywając je i chowając końcówki.

 

Pozostawiony sznurek przyszyj tuż za schowanymi przed chwilą sznurkami. Następnie przebijaj igłę przez sznurek i koraliki Toho 8/0 tak, jak na zdjęciu. Co kilka koralików wróć igłą na początek sekwencji koralików, żeby wzmocnić konstrukcję i dopiero potem dodawaj kolejny fragment. Zrób taką koralikowo-sznurkową falę długości ok. ¼ obwodu wisiora. Zacznij ją przyszywać do wisiora – łap igłą nie tylko pofalowany sznurek, ale także koraliki – będzie stabilniej się trzymać. Schowaj i przyszyj końcówkę.

 

Taką samą falę zrób ze sznurka metalizowanego i koralików. Jej długość ma uzupełnić pozostałą część obwodu wisiora. Połącz przyszytą już falę z falą metalizowaną (na przykład wszywając między nie kuleczkę lub koralik) i zacznij ją przyszywać.

 

Wszyj kulkę przy kaboszonie w miejscu, gdzie łączą się okalające go sznurki. Zamocuj krawatkę.

 

Koralikowe frędzle. Wyznacz środek wisiora na dole i tam zacznij. Nawlekaj koraliki w następującej kolejności: 1xToho 8/o, Toho 11/o (liczba zależy od tego jakiej długości chcesz zrobić frędzle), 3xToho 15/o, 1xDagger, 3xToho15/o. Przeprowadź igłę przez nawleczone Toho 11/o, przyszyj do sznurka. Przewlecz igłę przez wszystkie koraliki jeszcze raz. W ten sposób zrób pozostałe frędzle – zrób ich tyle, ile będzie pasowało do twojego wisiora.

 

Podklej jeszcze raz pracę cienkim filcem – to usztywni i wzmocni całość. Z ekoskóry wytnij kształt, który osłoni tył wisiora. Przyklej lub przyszyj skórkę.

 

Do zrobienia bazy naszyjnika przygotuj trzy kawałki sznurka satynowego – ich długość zależy od tego jaki chcesz zrobić obwód naszyjnika. Zszyj sznurki blisko końcówek, owiń je ciasno nicią. Zapleć sznurki w warkoczyk i tak samo zszyj z drugiej strony. Zanim wkleisz zakończenia przewlecz warkocz przez krawatkę. Wklej końcówki. Zamontuj zapięcie i… odpocznij 🙂

Wisior jest gotowy! Życzę Wam wspaniałych sutaszowych realizacji 🙂

 

 

Pozdrawiam

Ania Kiryło

MOSCA

 

Jeśli wykonałaś pracę w oparciu o ten tutorial lub jego część i chcesz, aby Twoja znalazła się ona w Galerii – wyślij maila zatytułowanego Galeria Waszych Prac Imię i Nazwisko, a w jego treści zaznacz jak pracę podpisać – imieniem czy nickiem, oraz z którego tutoriala korzystałaś. Czekamy na twoje zgłoszenie. 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz