Czas przedstawić ostatnią uczestniczkę zabawy Poecam RoyaLOVE – jest nią Ania Kiryło tworząca pod marką Mosca. Ania tworzy piękne, kolorowe prace w sutaszu, beadingu i technikach mieszanych. Prace Mosca są na najwyższym poziomie, co gwarantuje przyznany jej znak Polskie Rekodzieło/Polish Handmade. Poznajcie Anię.


Dziś projektowanie i tworzenie biżuterii to moja praca i uważam, że mam ogromne szczęście – mieć pracę, która sprawia przyjemność, dzięki której uwielbiam poniedziałki i do której z przyjemnością idę każdego dnia rano – chociaż to tylko piętro w dół po schodkach do mojej pracowni. Jednak tak jest od niedawna, ponieważ wcześniej świat rękodzieła istniał równolegle ze wszystkim, co miałam do roboty – nauka, obowiązki, praca na etacie, rodzina…

Glony bransoletka jedwabna polecam RoyaLOVE Anna Kiryło Mosca Polecam RoyaLOVE-Naomi011_bransoletki_jedwab_mosca

Zdolności manualne oraz szacunek do pracy samodzielnej i twórczej były w mojej rodzinie na porządku dziennym: szyjąca mama, majsterkujący tata i dziadek, babcie haftujące, szydełkujące i dziergające… Od dzieciństwa chętnie korzystałam z wszelkich narzędzi, które widziałam w rękach rodziców i dziadków oraz czerpałam od nich wiedzę. Dochodzenie do wprawy w różnych technikach było dla mnie przyjemnym spędzaniem czasu i sprawiło, że nie znałam i nie znam czegoś takiego jak nuda. To wszystko jednak działo się równolegle, w międzyczasie… Pomiędzy nauką w szkole i nauką rysunku oraz historii sztuki u pana Anatola Karonia, pomiędzy studiowaniem etnografii i udzielaniem korepetycji, pomiędzy pracą w księgarni i życiem rodzinnym – pomiędzy wszystkimi sprawami, które były w danym czasie najważniejsze.

Polecam royaLOVE-Anja007_sutasz_naszyjnik_spinka_mosca polecam RoyaLOVE -Valeria003_sutasz_naszyjnik_agat_mosca

Aż w pewnym momencie bibliofilka, magisterka etnografka, matka trójki, żona i artystka-amatorka zapragnęła rękodzieło włączyć w główny nurt swojego życia. Wtedy na światło dzienne wyszła MOSCA.

polecam RoyaLOVE polcam RoyaLOVE -Chenoa011_naszyjnik_haft_koralikowy

Po wielu rękodzielniczych eksperymentach trafiłam na haft sutaszowy, co przekonało mnie, aby skupić się na biżuterii. Każda sutaszystka dobrze wie, jak zszywanie sznurków z koralikami potrafi być wciągające. Sutasz nauczył mnie cierpliwości i tego, że warto włożyć dużo czasu w osiągnięcie pięknych efektów. Przejście do haftu koralikowego dokonało się automatycznie i równie mocno mnie on pasjonuje.

3-Malvina001_sutasz_kolczyki_mosca

Idę zatem dalej – wiem, że przy użyciu igły, nici, sznurków, tasiemek i koralików jest jeszcze wiele do odkrycia i stworzenia. Mam zatem dużo roboty, a główka nie przestaje pracować. Nie lubię poprzestawać na tym co już gdzieś widziałam i co już było. Szukam ciekawych rozwiązań i nowych form. A przy okazji wciąga mnie zabawa kolorami. Ich dobieranie i łączenie to ważny etap na początku każdego projektu. May colours be with you!

polecam RoyaLOVE -Dina_kolaz_mosca Polecam RoyaLOVE -Eva001_workinprogress

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na mojego bloga

Anna Kiryło, Mosca

http://mosca-sutasz.blogspot.com/

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz