Jak zrobić kwiatową bransoletkę z drobnych koralików?

Już nie pierwszy sezon biżuteria z motywami kwiatowymi bije rekordy popularności. Czy posiadasz już taką w swojej kolekcji?  Jeżeli nie, to zachęcamy do zrobienia bransoletki z dwurzędowym kwiatowym łącznikiem.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do zrobienia bransoletki z łącznikiem kwiatowym

Jak zrobić łącznik z kwiatkami z koralików?

1 Przygotuj nić długości ok. 70 cm i nawlecz 6 TG, a następnie zamknij nić w pętelkę zawiązując ją na podwójny supełek.  Pozostaw ok. 10 cm nici od końca, przyda się na koniec pracy. Powstała pętelka posłuży Ci w dalszym etapie pracy do montażu  sznurkowej bazy bransoletki.

2 Następnie nawlecz koraliki w następującej kolejności: 3 TB, 1 TG, 1 TZ, 1 TG. Przesuń nawleczone koraliki blisko do powstałej pętelki. Przeprowadź igłę przez 3 beżowe koraliki, od strony pętelki i dalej przez pierwszy granatowy koralik.

3 Nawlecz 3 TG koraliki i omijając złoty koralik z poprzedniego kroku przeprowadź igłę przez kolejny granatowy koralik. Na koniec przeprowadź igłę ponownie przez 3 beżowe koraliki.

4 Nawlecz koraliki: 1 TB, 1 TG, 1 TZ, 1 TG. Przesuń nawleczone koraliki blisko pracy. Pomijając pierwszy beżowy koralik przeprowadź igłę przez kolejne 3 beżowe koraliki (2 z poprzedniego kroku i 1 z tego kroku). Następnie przeprowadź igłę przez granatowy koralik, nabierz 3 TG i omijając złoty koralik doszyj je przechodząc przez kolejny granatowy koralik. Na koniec ponownie przeprowadź igłę przez trzy beżowe koraliki.

Nawlecz koraliki w kolejności: 2 TB, 1 TN, 1 TZ, 1 TN. Przesuń nawleczone koraliki blisko robótki i doszyj je przeprowadzając igłę przez 3 ostatnie beżowe koraliki i jeden niebieski.

Nawlecz 3 TN i doszyj je do robótki, pomijając  złoty koralik  i przeprowadzając igłę przez kolejny niebieski i 3 ostatnie beżowe koraliki.

Kontynuuj robótkę, dołączając po kolei raz 1, raz 2 beżowe koraliki do każdego kwiatka.
Zawsze przyszywaj kwiatek do ostatnich trzech beżowych koralików. W ten sposób uszyj po 5 kwiatków z każdej strony.

Na koniec pracy wykonaj drugą pętelkę do zamontowania bazy bransoletki. Nawlecz 6 TB i doszyj je do robótki, przeprowadzając igłę przez ostatni beżowy koralik robótki. Zawiąż supełek na nitce przy ostatnim beżowym koraliku pod pętelką.

Po zawiązaniu supełka przeprowadź nić przez kilka sąsiednich koralików, a jej nadmiar odetnij. Drugi koniec nici zabezpiecz w ten sam sposób.

Zamontuj łącznik do podstawy bransoletki. Otwórz ogniwo bazy bransoletki rozchylając je w przód/tył  szczypcami płaskimi. Włóż pętelkę koralikowego łącznika i zamknij ogniwko. Czynność powtórz z drugiej strony.

Bransoletka jest gotowa. W przedstawiony sposób  możesz uszyć pierścionek, choker lub całą bransoletkę z koralików.

Gotowa bransoletka z kwiatowym łącznikiem z koralików toho 11/0 tutorial

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Milej zabawy Ola Royal-Stone