Jakie właściwości ma epidot?

Epidot to pospolity minerał należący do grupy krzemianów, który wydobywany jest w obszarach o zwiększonej akumulacji substancji, takich jak żelazo, aluminium czy wapń. W zależności od tego, jakie substancje znajdują się w miejscu powstania epidotu, może on przyjmować różnorodne barwy, od ciemnobrązowej i czarnej, aż do odcieni niebiesko-zielonych. Epidot to kamień o obezwładniająco pięknym wyglądzie, który doceniany jest przez osoby poszukujące kamieni ozdobnych o wyjątkowych właściwościach. Jak działa epidot? Jak właściwości epidotu wpływają na organizm i umysł człowieka? Wyjaśniamy!

Epidot – jak działa?

Epidot to wyjątkowy kamień, który ceniony jest przez wiele osób zauważających jego zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka poprzez stosowanie litoterapii, czyli metody relaksacji opierającej się na wierze w leczniczą i energetyzującą moc kamieni. Eksperci twierdzą, że ten zielonkawy kamień naturalny okazuje się być niezwykle pomocny przy niekonwencjonalnym leczeniu szeregu dolegliwości fizycznych, jak i problemów związanych ze stanami emocjonalnymi. Epidot wspomaga procesy samoleczenia organizmu, przyśpiesza procesy rekonwalescencji oraz pozwala na wprowadzenie harmonii do codziennego funkcjonowania duszy i umysłu. Jest to możliwe dzięki wzmacnianiu systemu energetycznego, co przekłada się na uruchamianie procesów wspierających powrót do zdrowia na poziomie holistycznym.

Epidot właściwości i ich wpływ na organizm

Epidot i jego właściwości są wysoko cenione na całym świecie, które coraz częściej sięgają po litoterapię w trakcie leczenie dolegliwości i schorzeń fizycznych. Epidot może pomóc w leczeniu wielu chorób poprzez tymczasowe przyłożenie go do obolałego miejsca lub stałą obecność na ludzkim ciele, co można uzyskać poprzez noszenie biżuterii z epidotem. Epidot uruchamia procesy wspierające powrót do zdrowia na poziomie holistycznym, co pozwala na poradzenie sobie z szeregiem problemów związanych z funkcjonowaniem organów, takich jak żołądek, jelita czy serce i naczynia krwionośne. Epidot jest pomocny także przy bólach głowy, łagodzeniu objaw przeziębienia czy podczas leczenia chorób układu oddechowego.

Jak właściwości epidotu wpływają na umysł człowieka?

Kryształy, takie jak epidot pozytywnie wpływają na funkcjonowanie umysłu oraz chronią swojego właściciela przed negatywną energią i stresem pochodzącym z otoczenia. Litoterapia przeprowadzana przy pomocy epidotu wspomaga, więc walkę ze stanami lękowymi oraz zaburzeniami samooceny poprzez wzmocnienie wiary w siebie, a także świadome kreowanie swojej przyszłości. Pomagają one opanować także poczucie samotności oraz wspierają budowanie zdrowych i satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

 Chcąc mieć ten magiczny kamień zawsze przy sobie wybierz jeden z rozmiarów kulek dostepnych w naszym sklepie https://royal-stone.pl/kamienie-naturalne/kamienie-sztuki-i-sznury/epiodot.htmli wykonaj własnoręczną bransoletkę, czy naszyjnik.