Wiosna zajrzała nam do okien więc czas na opublikowanie pierwszej wiosennej Kartki z Kalendarza Royal-Stone 2019.

W ubiegłym roku w naszym konkursie do inspiracji “Wiosna” w kategorii “Beading, haft koralikowy oraz tkactwo na krośnie z użyciem koralików” zwyciężył piękny naszyjnik wykonany przez wielokrotną Laureatkę naszych konkursów biżuteryjnych – Panią Joannę Mendykę, znaną także jako Bluefairy Art. Zwycięski naszyjnik ozdobił jako zdjęcie główne kartę Kalendarza biżuteryjnego na rok 2019 z miesiącem marcem.

Zapraszamy do lektury, obejrzenia wspaniałych prac i podziwiania wielkiego kunsztu Artystki, która z kolorowych koralików potrafi wyczarować prawdziwe Cuda.

Serdecznie zapraszamy Cię także do wzięcia udziału w aktualnie trwającym Konkursie. Tym razem prace Zwycięzców ozdobią Kalendarz biżuteryjny na rok 2020. Poznaj szczegóły aktualnej edycji naszego Konkursu biżuteryjnego.

Dołącz również do SPECJALNEJ GRUPY na Facebooku, gdzie spotkasz mnóstwo osób pozytywnie zakręconych na punkcie tworzenia biżuterii.


Na imię mam Joanna, ale to pewnie już wiecie, gdyż bo pojawiałam się w tym cyklu już kilka razy. Od siedmiu lat zajmuję się tworzeniem biżuterii w technice haftu koralikowego. Z wielką przyjemnością biorę też udział w kolejnych edycjach konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone, co bardzo skutecznie pobudza moje szare komórki do tworzenia. Przyznać muszę, że gdyby nie konkursowe inspiracje wiele z moich projektów nie ujrzałoby światła dziennego.
Zeszłoroczny konkurs kalendarzowy był dla mnie wyjątkowo udany. Moje prace pojawiły się aż na trzech kartach kalendarza biżuteryjnego na 2019 rok. Największym sukcesem okazała się jednak wiosenna kolia z kolibrem, bowiem to ona zajęła pierwsze miejsce. Również “Lato” i “Jesień” zaowocowały powstaniem kilku kolorowych projektów. Tylko “Zima” okazała się pechowa, gdyż nie zdążyłam z ukończeniem pracy. Co więcej, zaprojektowana kolia wciąż leży i czeka na dokończenie. Niestety w hobby, jakim dla mnie jest haft koralikowy czas odgrywa kluczową rolę. To niezwykle miła odskocznia od obowiązków “dorosłego” życia, jednak zawsze realizowana “pobocznie”. Po cichu mam nadzieję, że w tym roku będę miała więcej drogocennych godzin do dyspozycji i uda mi się stworzyć sporo prac na konkurs i nie tylko.

Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do obejrzenia moich prac, a także odwiedzenia prowadzonego przeze mnie bloga, fanpage’a oraz konta na Instagramie

Joanna Mendyka / Bluefairy Art