Bransoletka z kryształami Swarovski Rivoli oraz sznurkiem skręcanym i modnym chwostem to zarazem modny jak i efektowny dodatek zarówno do pracy jak i do teatru. Zobacz jak samodzielnie wykonać taką bransoletkę.

Potrzebne materiały:

Kryształy Swarovski Rivoli 12mm – 4szt ( ja użyłam Rivoli Scarabeus Green

  • Sznurek skręcany ok. 50cm. ( jeśli chcesz więcej owinięć wokół nadgarstka weź dłuższy odcinek sznurka ). Ja użyłam sznurka o grubości 2,5mm w kolorze szmaragdowej zieleni.
Materiały potrzebne do zrobienia bransoletki ze sznurka i kryształów Rivoli Swarovski

Bransoletka zostanie ozdobiona chwostem, zatem możesz rozpocząć od wklejenia chwosta w tulejkę i pozostawić go do wyschnięcia. Chwost ma główkę o średnicy 6mm zatem wybrałam tuleję o średnicy wewnętrznej również 6mm. Tulejkę należy posmarować w środku klejem, zwracając uwagę, aby nie było go zbyt dużo, ponieważ nadmiar kleju może pobrudzić chwost. Mniej więcej 1/3 głębokości tulejki. Rozsmaruj też klej na wewnętrznych ściankach.

Przygotuj kryształki Rivoli oraz bazy do ich osadzenia. Umieść kryształy w bazach a następnie dognij pazurki bazy, aby złapały kryształ. Dobrze jest pomóc sobie jakimś narzędziem, ja użyłam końcówki od pęsety. Mogą to być również narzędzia czy nożyczki. Należy jednak uważać, by doginając pazurki koszyczka nie uszkodzić kryształu.

Po osadzeniu kryształków nawlecz je na linkę jubilerską. Bazy mają po dwie dziurki, przez które należy przeprowadzić nośnik. Dodatkowo przewlekając osadzone w bazach kryształki, nawlecz pomiędzy nimi kryształki Swarovski Xilion Bead w rozmiarze 3mm.

Linkę po obu stronach należy zakończyć, aby później doczepić do niej sznurek skręcany. 
Schemat montażu zakończenia wygląda następująco: na linkę nawlecz kulkę zaciskową, następnie nałóż podkówkę (linka przechodzi dookoła podkówki), a następnie koniec linki ponownie wprowadź w kulkę zaciskową. Kulkę należy podciągnąć pod samą podkówkę i mocno zgnieść (tylko kulkę) szczypcami płaskimi. Nadmiar linki należy odciąć po zaciśnięciu kulki, tuż za nią.

To samo musisz powtórzyć z drugiej strony, a następnie przewlec kolejny odcinek linki przez drugą dziurkę w bazach. W efekcie otrzymasz po 2 zakończenia z każdej strony.

Do tak przygotowanej bazy z kryształów dołączymy sznurek skręcany. Pamiętaj, żeby koniec sznurka zabezpieczyć przed rozkręcaniem (końcówkę można zakleić taśmą klejącą).
W tulejkę wpuść odrobinę kleju, pamiętając by nie było go za dużo, bo może wypłynąć i ubrudzić sznurek i umieść w niej koniec sznurka. Tak przygotowaną końcówkę połącz z podkówkami. W tym celu użyj ogniwa otwartego. Ogniwo zahacz o dwie podkówki oraz kółeczko w tulejce, a następnie domknij je szczypcami. Pamiętaj, aby ogniwo otwierać rozchylając je, a nie rozciągając na boki.

Do ogniwka łączącego tulejkę z podkówkami zamontuj wcześniej przygotowany chwost.

Teraz zamontuj zakończenie z drugiej strony.  W tym celu użył łańcuszka przedłużkowego. Możesz wziąć zarówno gotowy odcinek jak i przygotować przedłużkę z dowolnego łańcuszka z dużymi oczkami o który łatwo zaczepić karabińczyk. Dzięki łańcuszkowi będziesz mogła regulować długość bransoletki. Łańcuszek połącz z podkówkami za pomocą ogniwa otwartego.

Bransoletka jest już prawie gotowa. Teraz musisz dopasować długość sznurka wokół nadgarstka. Owiń bransoletkę tyle razy ile chcesz i przytnij sznurek na odpowiadającą Ci długość. Pamiętaj, że tulejka na końcu oraz zapięcie dodatkowo wydłużą sznurek o ok. 2cm. Weź to pod uwagę docinając sznurek.
Na koniec przyciętego sznurka wklej tulejkę tak jak poprzednio, a następnie przy pomocy ogniwa otwartego zamontuj zapięcie. Ogniwo rozchyl, nie rozciągaj i załóż na nie zarówno karabińczyk, jak i tulejkę.

Bransoletka jest gotowa do noszenia !

Będzie mi bardzo miło, jeśli zdjęcie Twojej bransoletki oznaczysz #tutorialroyalstone.

Pozdrawiam

Dorota, Royal-Stone