Jak zrobić efektowną bransoletkę z koralików Ginko, Super Duo i Gem Duo ?

Basia Lepak z Kororowych Koralików zaprojektowała bransoletkę Livia z koralików Ginko, Gem Duo i Super Duo. Nawet początkująca osoba poradzi sobie z jej wykonaniem. Bransoletkę łatwo dopasować do swojego rozmiaru nadgarstka przez dodanie lub ujęcie liczby tworzących ją modułów.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały na bransoletkę o dł. 16cm (nie licząc zapięcia):

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki z Gem Duo, Super Duo i Ginko.

Sposób wykonania bransoletki z koralików:

Koraliki Zoli Duo i Ginko mają charakterystyczny kształt i dwa równoległe otwory. Nawlekając je zwracaj uwagę na ułożenie tych koralików  i ich otwórów – najlepiej porównując je ze zdjęciami ilustrującymi każdy z kroków.

1 Na ok. 2,4m nitki nawlekam ZD left, TR8, ZD right, TR11, G i przechodzę przez dolne dziurki obu koralików ZoliDuo; zostawiam ok 10cm ogonka.

2 Nawlekam G i TR11 i przechodzę przez ZD left, TR8, ZD right, TR11, G; przechodzę jeszcze 1-2 razy przez wszystkie koraliki. W tym miejscu na koniec umocuję zapięcie, warto więc, żeby było mocno uszyte. Na koniec operacji nić wychodzi z koralika Ginko doszytego w pierwszym kroku.

3 Przechodzę przez drugą dziurkę koralika Ginko tym samym zmieniając kierunek szycia.

Pierwszy moduł bransoletki z GemDuo i Ginko - tutorial royal-stone.pl

4 Nawlekam SD, TR15, TR11, TR15 i pomijając trzy ostatnie koraliki przechodzę przez drugą dziurkę SuperDuo. Następnie nawlekam G, GD, G, SD, TR15, TR11, TR15 i ponownie pomijając trzy ostatnie koraliki przechodzę przez drugą dziurkę SuperDuo oraz koralik Ginko doszyty w 2 kroku kierując igłe do wewnatrz modułu z koralików.  Przechodzę przez wolną dziurkę GemDuo, Ginko, SuperDuo, Toho 15, 11, 15, SuperDuo i wychodzę przez dodany w tym kroku pierwszy koralik Ginko.

Jeśli koraliki są w tym momencie zbyt luźne polecam każdorazowo po doszyciu nowych koralików zrobić przez nie dodatkowe okrążenie samą nitką (po kolei GD, G, SD, TR15, TR11, TR15, SD, G, GD, G, SD, TR15, TR11, TR15, SD, G).

Bransoletka z koralików Ginko i superduo - tutorial royal-stone.pl

5 Powtarzam kroki 3-4 do osiągnięcia pożądanej długości bransoletki, pamiętając o zostawieniu ok. 2,5cm na zapięcie. Jako ostatni wykonuję krok 3 wychodząc z koralika Ginko na zewnątrz pracy.
Nawlekam TR11, ZD left, TR8, ZD right, TR11 i przechodzę przez wolną dziurkę ostatniego koralika Ginko. (13) Przechodzę przez dolnedziurki obu koralików ZoliDuo oraz górne Ginko na drugiej krawędzi pracy. Przechodzę 1-2 razy przez wszystkie koraliki i wychodzę nitką przez dolny koralik Ginko.

6 Wracam do początku bransoletki i pozostawionej tam końcówki nici: przechodzę przez drugą dziurkę Ginko, SuperDuo, Toho 15/0, Toho 11/0, Toho 15/0, SuperDuo, Ginko. Powtarzam aż wyjdę nitką z pierwszego koralika Ginko w dolnym rzędzie.

7 Przechodzę dalej przez koralik Toho 11/0, związuję oba końce nici podwójnym supełkiem i chowam je przeciągając przez koraliki. Dodatkowo robię jeszcze kilka supełków po drodze; ucinam.

8 Z pomocą szczypiec płaskich do obu koralików Toho 8/0 na końcach bransoletki doczepiam ogniwka oraz zapięcie.

Bransoletka jest gotowa!

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Pozdrawiam
Basia Lepak, Kororowe Koraliki