W ubiegłym roku, w naszym konkursie do inspiracji “Lato” w kategorii “SUTASZ, haft bez użycia koralików, makrama, frywolitka oraz tkactwo bez koralików” zwyciężył piękny wianek, wykonany w technice frywolitki przez Panią Joannę Lewicką. Tym samym, zwycięska praca ozdobiła kartę drukowanego Kalendarza biżuteryjnego na rok 2019 z miesiącem lipcem.

Serdecznie zapraszamy do lektury, obejrzenia wspaniałych prac oraz podziwiania wielkiego talentu Artystki.

Serdecznie zapraszamy Cię także do wzięcia udziału w aktualnie trwającym Konkursie. Tym razem prace Zwycięzców ozdobią Kalendarz biżuteryjny na rok 2020. Poznaj szczegóły aktualnej edycji naszego Konkursu biżuteryjnego.

Dołącz również do SPECJALNEJ GRUPY na Facebooku, gdzie spotkasz mnóstwo osób pozytywnie zakręconych na punkcie tworzenia biżuterii.


Mam na imię Joanna. Jestem nauczycielką matematyki. To mój zawód i pasja. W wolnych chwilach tworzę dla przyjemności w technice frywolitki.

Robótki ręczne towarzyszą mi od zawsze. Kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, moja ukochana babcia nauczyła mnie robić na drutach i szydełku. Wspólnie robiłyśmy wiele fajnych rzeczy. Później nauczyłam się szyć, bo z materiału można wyczarować prawdziwe cuda.

Tajniki powstawania biżuterii z kryształków Swarovskiego poznałam od pewnej Hiszpanki i czasem coś sobie z nich wyczaruję.

Kilka lat temu, zainspirowana przez jedną z koleżanek, rozpoczęłam swoją przygodę z frywolitką. Frywolitka, to rodzaj koronki artystycznej wykonywanej z cienkiej nitki za pomocą czółenka, igły lub szydełka. Zaczęłam od prostych rzeczy i krok po kroku uczę się coraz trudniejszych. W twórczym rozwoju bardzo pomaga mi udział w Konkursie biżuteryjnym Kalendarz Royal-Stone.

Swoje prace projektuję i tworzę samodzielnie. Za każdym razem odczuwam głęboką satysfakcję, gdy  rękom uda się zrealizować kolejny projektowy zamysł.

Serdecznie zapraszam także do odwiedzenia mojego bloga oraz fanpage’a

Joanna Lewicka