Na Fan Page Royal-Stone co wtorek organizujemy Wtorkowy Maraton Rękodzielniczy. Każda edycja  Maratonu ma temat przewodni. Niedawno tematem takim była Biżuteria z kaboszonami z grafiką. Mogliśmy podziwiać ponad 200 prac wykonanych przez uzdolnionych Rękodzielników. Prezentowali oni kolczyki, wisiory, bransoletki i broszki wykonane w różnych technikach, a zawierające jeden wspólny element – kaboszon z grafiką.

Wtorkowy Maraton Rękodzielniczy Biżuteria z kaboszonami z obrazkiem.

Prace były przepiękne! Warto zajrzeć na FP Royal-Stone, żeby zobaczyć je wszystkie. Dziś pokazujemy tylko ich część, aby zrobić i Tobie apetyt na biżuterię, w której wykorzystasz szklany kaboszon podklejony grafiką. W zasadzie nie ma ograniczenia co do rodzaju techniki, którą wybierzesz. Kaboszony z obrazkiem doskonale sprawdzają się w hafcie sutasz i hafcie koralikowym – mają płaski spód więc łatwo je przykleić do podłoża, a następnie obszyć sutaszem lub koralikami. Idealnie pasują do makramy czy wire wrappingu, a koronka frywolitkowa nada im lekkości i romantycznego charakteru.


Prace  z kaboszonami z grafiką wykonane w technice Haftu Sutasz

Prace  z kaboszonami z grafiką wykonane w technice Haftu Koralikowego

Prace z kaboszonami z obrazkiem wykonane w technice Koronki Frywolitkowej i Makramy

Prace z kaboszonami podklejonymi grafiką wykonane w technice Wire Wrapping i technikach mieszanych

Zachęcamy także do tworzenia kaboszonów z własnymi grafikami.  Przezroczyste szklane kaboszony można podklejać fotografiami lub ulubionymi grafikami.

Serdecznie zachęcamy do wykorzystywanie kaboszonów z grafiką we własnych pracach biżuteryjnych.