Jak opleść Rivoli żeby nie było nudno?  – umieścić Rivoli w kwadratowej oprawie!

Zazwyczaj monetki Rivoli obszywamy koralikami zachowując ich okrągły kształt. Tym razem postanowiłam umieścić śliczny kryształek Rivoli z efektem DeLite w oprawie w kształcie kwadratu. Do wykonania oprawy użyłam Miyuki Delica i krótkich Toho Bugle #1, które mają 3mm długości. Całość zawiesiłam na bazie Geometrycznej Geometrix w kształcie okręgu – tak powstały dyndające, wesołe kolczyki doskonałe na lato :).

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków z Rivoli Swarovski

Materiały potrzebne do oplecenia kryształka Rivoli

Sposób wykonania kolczyków

1- Na nić długości ok. 110cm nabierz cztery razy sekwencję koralików: 2MM, 1MG, 1TB, 1MG. Następnie zawiąż nić tworząc kółko. Na koniec wyprowadź nić z sąsiedniego koralika MM.

2- Zacznij doszywać koraliki w kolejności 2MG, 1MM, 1MM. Zastosuj ścieg peyote –  doszywaj koraliki do co drugiego koralika poprzedniego okrążenia. Powtórz sekwencję jeszcze trzykrotnie. Zauważ, że w miejscach doszywania par MG zaczną tworzyć się narożniki kwadratu. Na koniec okrążenia (tego i wszystkich następnych) przejdź nicią dodatkowo przez pierwszy doszyty w danym okrążeniu koralik – tu pierwszy złoty Miyuki.

3- Kolejne okrążenie to czterokrotne doszycie koralików: 2MM, 1MM, 1TB, 1MM. Pamiętaj – na koniec wyjdź z pierwszego doszytego w tym okrążeniu koralika.

4- Następne okrążenie to czterokrotne doszycie koralików w kolejności: 2MG, 1MM, 1MM, 1MM, 1MM.

Obszywanie kryształka Rivoli w kwadratową oprawę z koralików - tutorial.

5-Okrążenie, które teraz wykonasz bezie stanowiło krawędż zewnętrzną oprawy kryształka. Nad parą koralików Miyuki tzn. w narożu doszyj 1TR, a następnie 1MM, 1MM, 1TB, 1MM, 1MM. Powtórz ten krok na pozostałych bokach i narożnikach kwadratu.

6- Kolejne okrążenie jest pierwszym okrążeniem tyłu pracy. Doszyj zatem czterokrotnie koraliki w kolejności: 1MG, 1MM, 1MM, 1MM, 1MM, 1MG. Zanim przejdziesz ponownie przez pierwszy doszyty w tym okrążeniu MG doszyj koralik DAG.

Do koralika TR, z którego wychodzi nić doszyj koraliki 1MG, 1DAG, 1MG przechodząc przez TR z przeciwnej strony niż ta, z której wychodzi nić. Przeprowadź nić jeszcze raz tą samą drogą dla wzmocnienia doszycia koralika DAG. Na koniec przejdź przez koralik MG kończąc tym samym okrążenie.

7- Tył pracy wykonuje się tak samo jak przód, jedynie w narożnikach nie doszywa się pary koralików, a pomija się doszycie (redukcja) przechodząc jednocześnie przez ostatni i pierwszy koralik dwóch sąsiadujących boków kwadratu.
Doszyj wzdłuż boku 1MM, 1MM, 1TB, 1MM, 1MM, a następnie wykonaj redukcję na narożniku tzn. przejdź bez doszywania koralika przez kolejny koralik Miyuki. Powtórz na pozostałych trzech bokach. Na koniec wyjdź z pierwszego doszytego w tym okrążeniu koralika. Praca zacznie się składać do środka. Pamiętaj o dobrym naprężeniu nici, żeby narożniki dobrze się uwypukliły i koraliki sąsiednich boków leżały blisko siebie.

8- Wykonaj kolejne okrążenie tyłu pracy doszywając czterokrotnie : 1MG, 1MM, 1MM, 1MG. Pamiętaj o redukcji w narożnikach.
W kolejnym okrążeniu doszyj czterokrotnie: 1MM, 1TB, 1MM z redukcją w narożnikach. Na koniec w koralikową oprawę wsuń kryształek Rivoli tyłem do góry i ukryj wewnątrz oprawy końcówkę nici pozostawioną na początku. Dobrze zaciągnij nić.

9- Kolejne okrążenie to  czterokrotne doszycie: 1MG, 1MG z redukcją w narożnikach. Następne – to czterokrotne doszycie 1TB.

10- Tył pracy jest już prawie gotowy. Pozostało jedynie doszycie w narożach po 1 MM pomiędzy koraliki TB poprzedniego okrążenia. Jak zawsze na koniec wyjdź nicią z pierwszego doszytego Miyuki. Żeby tył dobrze się trzymał przejdź nicią jeszcze raz tą samą drogą i dalej do koralika TB leżącego pod wierzchołkiem zawieszki.

11- Przeprowadź nić koralikami w kierunku wierzchołkowego koralika TR, a następnie także przez ten koralik.

12- Nabierz 4TR i doszyj je do koralika, z którego wychodzi nić wkłuwając się z przeciwnej strony koralika tworząc tym samym pętelkę na ogniwo montażowe. Zakończ nić wiążąc supełek na nici poprzecznej, a końcówkę wplatając w kilka sąsiednich koralików.

13- Do powstałej zawieszki za pomocą ogniwa zamontuj bazę Geometrix. Pamiętaj, żeby otworzyć ogniwko rozchylając je w przód i tył – nie na boki, żeby go nie zdeformować. Do bazy zamontuj bigiel.

Kolczyk jest gotowy. Drugi wykonaj w ten sam sposób.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone