Rozpoczął się konkurs biżuteryjny “Sutaszowe Inspiracje”. W dzisiejszym wpisie prezentujemy Członków konkursowego Jury.

Wszystkim Jurorom serdecznie dziękujemy za podjęcie się tego niełatwego zadania. 


Ewa Genge – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się 11 lat temu. Wtedy odkryłam sutasz, który kocham i tworzę w tej technice do dziś. Z tej właśnie pasji i potrzeby powstał cudowny polski sznurek sutasz, który Uczestnicy konkursu “Sutaszowe inspiracje” wykorzystają w swoich pracach.

Oprócz biżuterii sutasz tworzę także kolorowe i energetyczne torby, a najnowszym moim projektem w trakcie realizacji jest platforma z kursami online z rękodzieła Kursy Tworzenia. Możecie na niej znaleźć fantastyczne kursy z przeróżnych technik. 
Rękodzieło jest stałym towarzyszem mojego życia. Bywają chwile, gdy zapał słabnie, ale następnie zawsze wraca jak bumerang z podwójną siłą.


Urszula Łęczycka-Jeziorska – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

Mam zaszczyt zasilić Grono Jury kolejnego fantastycznego konkursu biżuteryjnego. Z wykształcenia jestem kostiumografem, charakteryzatorem i architektem krajobrazu. Od ponad 10 lat tworzę jako rękodzielnik, wykorzystując w moich pracach techniki takie jak sutasz, haft koralikowy, glinka polimerowa, papier czy żywica.

Jako autorka między innymi projektu „Gardens. The Royal Beauty” stworzyłam samodzielnie kilkadziesiąt kostiumów dla baśniowych postaci. Jako autorka i koordynatorka „Projektu Sutasz” miałam także okazję wielokrotnie podziwiać z bliska niesamowity talent i umiejętności polskich twórców biżuteryjnych.

W marcu 2021 roku otrzymałam certyfikat Handmade Youth Ambassadors, dołączając do ambasadorów rękodzieła polskiego.

W 2022 roku rozpoczęłam mój najnowszy, ogólnopolski projekt rękodzielniczy  „Soutache Fairytales. Baśnie pisane sutaszem”. Projekt trwa i bierze w nim udział ponad 120 rękodzielniczek z całej Polski oraz Europy.


Anna Szarek – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

Mam na imię Anna i od 5 lat moją pasją jest haftowanie oryginalnej biżuterii w technice sutasz, którą można zobaczyć na moim fanpage ANNA HAND MADE Biżuteria artystyczna Sutasz
Ta pracochłonna technika pozwala mi na twórczość, w której mogę się realizować i projektować z serca unikatową biżuterię.
Z natury jestem pedantką. Lubię tą cechę charakteru, gdyż dzięki niej nie akceptuję niedoskonałości w szytej przeze mnie biżuterii. Cały czas staram się rozwijać i nabywać nowe umiejętności biorąc udział w prestiżowych projektach biżuteryjnych, a do powierzonych mi zadań podchodzę z ogromnym zaangażowaniem.
Jednym z takich zadań jest funkcja Ambasadorki kolekcji melanżowych, polskich sznurków sutasz na sezon jesień – zima 2023 w Royal-Stone.
Moje trzy propozycje kolorystyczne zostały ciepło przyjęte, a z nowych sznurków powstało mnóstwo pięknej biżuterii.
To dla mnie zaszczyt, że mogę dołączyć do grona Jury podczas tegorocznego konkursu kalendarzowego. Liczę na ogromne emocje i ogrom pozytywnej energii płynącej z powstałych prac konkursowych.

Życzę wszystkim powodzenia!


Dział Kreatywny Royal-Stone.