Rozpoczął się konkurs biżuteryjny “Sutaszowe Inspiracje”. W dzisiejszym wpisie prezentujemy Członków konkursowego Jury.

Wszystkim Jurorom serdecznie dziękujemy za podjęcie się tego niełatwego zadania. 


Ewa Genge – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się 11 lat temu. Wtedy odkryłam sutasz, który kocham i tworzę w tej technice do dziś. Z tej właśnie pasji i potrzeby powstał cudowny polski sznurek sutasz, który Uczestnicy konkursu “Sutaszowe inspiracje” wykorzystają w swoich pracach.

Oprócz biżuterii sutasz tworzę także kolorowe i energetyczne torby, a najnowszym moim projektem w trakcie realizacji jest platforma z kursami online z rękodzieła Kursy Tworzenia. 
Rękodzieło jest stałym towarzyszem mojego życia. Bywają chwile, gdy zapał słabnie, ale następnie zawsze wraca jak bumerang z podwójną siłą.


Urszula Łęczycka-Jeziorska – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

Mam zaszczyt zasilić Grono Jury kolejnego fantastycznego konkursu biżuteryjnego. Z wykształcenia jestem kostiumografem, charakteryzatorem i architektem krajobrazu. Od ponad 10 lat tworzę jako rękodzielnik, wykorzystując w moich pracach techniki takie jak sutasz, haft koralikowy, glinka polimerowa, papier czy żywica.

Jako autorka między innymi projektu „Gardens. The Royal Beauty” stworzyłam samodzielnie kilkadziesiąt kostiumów dla baśniowych postaci. Jako autorka i koordynatorka „Projektu Sutasz” miałam także okazję wielokrotnie podziwiać z bliska niesamowity talent i umiejętności polskich twórców biżuteryjnych.

W marcu 2021 roku otrzymałam certyfikat Handmade Youth Ambassadors, dołączając do ambasadorów rękodzieła polskiego.

W 2022 roku rozpoczęłam mój najnowszy, ogólnopolski projekt rękodzielniczy  „Soutache Fairytales. Baśnie pisane sutaszem”. Projekt trwa i bierze w nim udział ponad 120 rękodzielniczek z całej Polski oraz Europy.


Anna Szarek – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

W częściach konkursu 1-3 do Grona Jury zaprosiliśmy Annę Szarek – Ambasadorkę i projektantkę kolekcji sznurków, które Uczestnicy wykorzystają w konkursowych pracach. 


Mam na imię Anna i od 5 lat moją pasją jest haftowanie oryginalnej biżuterii w technice sutasz, którą można zobaczyć na moim fanpage ANNA HAND MADE Biżuteria artystyczna Sutasz
Ta pracochłonna technika pozwala mi na twórczość, w której mogę się realizować i projektować z serca unikatową biżuterię.
Z natury jestem pedantką. Lubię tą cechę charakteru, gdyż dzięki niej nie akceptuję niedoskonałości w szytej przeze mnie biżuterii. Cały czas staram się rozwijać i nabywać nowe umiejętności biorąc udział w prestiżowych projektach biżuteryjnych, a do powierzonych mi zadań podchodzę z ogromnym zaangażowaniem.
Jednym z takich zadań jest funkcja Ambasadorki kolekcji melanżowych, polskich sznurków sutasz na sezon jesień – zima 2023 w Royal-Stone.
Moje trzy propozycje kolorystyczne zostały ciepło przyjęte, a z nowych sznurków powstało mnóstwo pięknej biżuterii.
To dla mnie zaszczyt, że mogę dołączyć do grona Jury podczas tegorocznego konkursu kalendarzowego. Liczę na ogromne emocje i ogrom pozytywnej energii płynącej z powstałych prac konkursowych.

Życzę wszystkim powodzenia!


Anna Drzewińska – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

W częściach konkursu 4-6 do Grona Jury zaprosiliśmy Annę Drzewińską – Ambasadorkę i projektantkę kolekcji sznurków, które Uczestnicy wykorzystają w konkursowych pracach. 

Już od ponad 11 lat z pasją projektuję biżuterię sutasz oraz beading pod marką Anna Drzewińska Biżuteria Artystyczna. Mój rozwój w tej dziedzinie opiera się na własnym doświadczeniu i nieustającej chęci doskonalenia się.

Moja miłość do tworzenia biżuterii sięga daleko wstecz, a zamiłowanie do działań artystycznych towarzyszy mi od dzieciństwa, kiedy wykonywałam najróżniejsze prace plastyczne dla samej siebie z głębokiej potrzeby tworzenia.
Przyciąga mnie piękno Natury, jej bogactwo kolorów i faktur, które są moją nieustającą inspiracją. Moje prace są także hołdem dla kultury indyjskiej oraz słowiańskiej, których mistyczny klimat i bogactwo wzorów zawsze mnie fascynowały.
Zawsze kierowała mną pasja twórcza.
Z wykształcenia jestem położną, a z pasji zielarką, artystką, twórczynią i animatorem.
Od niedawna odkrywam nowe horyzonty w tworzeniu biżuterii z miedzi techniką elektroformowania, dla której stworzyłam markę Treemasters Copper Jewelry, a która pozwala mi na jeszcze głębszy kontakt z naturą.

Wzięłam udział w wielu konkursach biżuteryjnych oraz w trzech wspaniałych odsłonach projektu Soutache Fairytales.
W ostatnim czasie miałam ogromną przyjemność i zaszczyt stworzyć zestawienia kolorystyczne do nowej Wiosennej Kolekcji Sutaszu Polskiego od Royal-Stone i zostać ambasadorką tejże kolekcji. Mam nadzieję, że moje propozycje zestawień barwnych zdobędą uznanie w świecie twórców biżuterii sutasz – pierwsze informacje zwrotne wskazują, że zaowocują one wieloma pięknymi pracami.
Jestem zaszczycona, mogąc pełnić funkcję jurorki w konkursie Sutaszowe Inspiracje i z entuzjazmem kibicuję wszystkim uczestniczkom.
Życzę każdej z Was powodzenia i nieustającej weny twórczej!


Dagmara Nawrocka – Jurorka konkursu biżuteryjnego “Sutaszowe Inspiracje”.

W częściach konkursu 10-12 do Grona Jury zaprosiliśmy Dagmarę Nawrocką – Ambasadorkę i projektantkę kolekcji sznurków, które Uczestnicy wykorzystają w konkursowych pracach.

Odkąd pamiętam uwielbiałam tworzyć i obdarowywać bliskich własnoręcznie stworzonymi pracami. Z wykształcenia jestem psychologiem jednak moje życie potoczyło się tak, że nigdy w zawodzie nie pracowałam. Pod koniec 2011 roku odkryłam sutaszowe sznureczki i przepadłam zupełnie.

Na początku 2014 r. powstała marka “Paratiisi” i sutasz stał się nie tylko moją pasją, ale i pracą.

W konkursie Royal-stone po raz pierwszy wzięłam udział w 2015 r. inspiracją było “Lawendowe muśnięcie” i udało mi się zająć I miejsce. Prac nagrodzonych oczywiście jest dużo więcej, ale ta była pierwsza więc pamiętam ją najlepiej.

Kto mnie zna ten wie, że moim ulubionym kolorem jest szary, który uwielbiam łączyć z innymi kolorami. Lubię również styl steampunk, dlatego w moich pracach pojawiają się motywy zegarków, mechanizmów, zębatek. Chociaż przez te wszystkie lata były lepsze i gorsze momenty, to nie wyobrażam sobie tygodnia bez stworzenia chociaż jednego elementu i mam nadzieję, że ten zapał i chęć tworzenia nigdy mnie nie opuszczą.


Dział Kreatywny Royal-Stone.