Małgorzata Sowa i Karolina Mackiewicz.

Bez cukru – Handmade Brand Support

Mając świadomość branży i przekonanie, że nie trzeba rezygnować z marzeń, by móc zarabiać na pasji, stworzyłyśmy “Biznes Bez Cukru”.

Jest to projekt kompleksowego, strategicznego wsparcia marek z rynku handmade, w ramach którego uczymy jak budować własne marki rękodzielnicze, jak je rozwijać i umacniać na rodzimym rynku.

Skąd ten pomysł? Z naszej chęci podzielenia się wiedzą i doświadczeniem w ramach wsparcia małych biznesów rękodzielniczych, bo same prowadzimy takie biznesy od lat! U nas zawsze jest merytorycznie, praktycznie i przystępnie o budowaniu marki, o strategii promocji, o marketingu, organizacji i motywacji.

Projekt „Biznes Bez Cukru” powstał w marcu 2018 i od samego początku spotyka się z ogromnym entuzjazmem rękodzielników. Od tego momentu bardzo się rozwinął, a niebywale zaangażowana i aktywna społeczność wybudowana wokół niego stale rośnie.

https://biznesbezcukru.pl/

https://pillow-design.pl/Grażyna Antoń – Tipika

Od wielu lat tworzę biżuterię pod marką Tipika. Jestem członkiem Jury tego konkursu już od kilku lat i przyznaję, że z roku na rok jest to coraz trudniejsze zadanie. Jednocześnie, cieszy mnie niezmiernie tak wysoki poziom twórców “mojej” techniki. Z niecierpliwością czekam na tegoroczne pomysły!

www.facebook.com/TipikaHandmade


Marta Norenberg – Sztuk Kilka

Jestem złotniczką, historyczką sztuki i kocią mamą Tosi i Misi. Pod szyldem Sztuk Kilka tworzę małe dzieła sztuki, czyli unikatową biżuterię ze srebra. Wykonuję ją tylko w pojedynczych egzemplarzach, udowadniając że też może być sztuką.

Kocham sztukę i podróże jej śladami! Pasjonuję się biżuterią historyczną i chcę rozkochać w rzemiośle i złotnictwie czytelników mojego bloga Sztuk Kilka.

Pragnę, aby muzea rzemiosła wypełniły się miłośnikami tej sztuki. Dlatego powzięłam wyzwanie i piszę książkę: “Wędrówki śladami piękna” – subiektywny przewodnik po Polsce, tropem miejsc, gdzie można podziwiać biżuterię, rzemiosło i złotnictwo.

Z pasji do odkrywania życia w Rytmie Natury i fascynacji przyrodą stworzyłam drugą markę – Cztery Humory. Za jej pomocą opowiadam srebrem mityczne historie, tworząc dyskretną biżuterię pełną znaczeń dla kobiet szukających osobistych talizmanów.

http://sztukkilka.pl/

https://czteryhumory.pl/Ilona Duszak – Studio IlonaArt

Jestem złotnikiem oraz miłośniczką sztuki a także autorką tłumaczenia i wydawcą na rynku polskim 3-tomowego “Kursu jubilerstwa” Carlesa Codiny. Tworzę pod marką Studio IlonaART.


Urszula Łęczycka-Jeziorska. J&Ł

Mam zaszczyt być członkiem jury tego prestiżowego konkursu już po raz czwarty. Z wykształcenia jestem kostiumografem, charakteryzatorem i architektem krajobrazu. Od ponad 10 lat tworzę jako rękodzielnik, wykorzystując w moich pracach przeróżne techniki takie jak sutasz, haft koralikowy, glinka polimerowa, papier czy żywica.

Jako autorka między innymi projektu „Gardens. The Royal Beauty” stworzyłam samodzielnie kilkadziesiąt kostiumów dla baśniowych postaci. Natomiast jako autorka i koordynatorka „Projektu Sutasz” miałam wielokrotnie okazję z bliska podziwiać niesamowity talent i umiejętności polskich twórców biżuteryjnych.

W marcu 2021 roku otrzymałam certyfikat Handmade Youth Ambassadors, dołączając do ambasadorów rękodzieła polskiego. Na wiosnę 2022 roku będzie miał premierę mój najnowszy, ogólnopolski projekt rękodzielniczy „Soutache Fairytales. Baśnie pisane sutaszem”, w którym bierze udział ponad 120 rękodzielniczek z Polski i Europy.

https://www.gardenstheroyalbeauty.pl/


Kornelia Kubinowska – Sunflower

Od 14 lat jestem właścicielką marki Sunflower. Od początku zakochana w srebrnych drutach, które świetnie sprawdzają się w technice wire-wrapping jak i tradycyjnych technikach jubilerskich. Nie tworzę pod wpływem panującej mody, moja biżuteria ma być ponadczasowa, ma towarzyszyć w ważnych momentach, ale też na co dzień.

https://sunflowerart.pl/


Sylwia Świercz

Sylwia Świercz – od 22 lat jestem geografką. Natomiast moja biżuteryjna podróż ku odkrywaniu różnych technik rozpoczęła się 11 lat temu. Obecnie tworzę markę kobiecej biżuterii oraz dodatków do włosów.

https://sylwiaswiercz.pl/


Dział kreatywny Royal-Stone


Laureaci Konkursu Kalendarz Royal-Stone 2022

Dodatkowo w trakcie trwania Konkursu do obrad Jury będziemy zapraszać także Zwycięzców ubiegłorocznej edycji naszego Konkursu.