To już ostatni z wpisów poświęcony wynikom IV edycji Konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone 2017 – tym razem konkursowa walka toczyła się o okładkę kalendarza. Przypominamy, że w tym etapie (inaczej niż w poprzednich) mogły wziąć udział wyłącznie osoby, które zostały nagrodzone przynajmniej w jednym z poprzedzających etapów, czyli uprzednio zajęły miejsce na podium, otrzymały wyróżnienie lub też nagrodę publiczności.

13-ty etap był wielkim wyzwaniem dla każdego z Uczestników. Tym razem nie został podany temat a zadaniem Twórców było stworzenie biżuterii, która najlepiej odzwierciedla ich biżuteryjną osobowość.    Poniżej prezentujemy wyniki oraz wszystkie prace przyjęte do konkursu na tym etapie.

 

Prace nagrodzone

 

I miejsce – Monika Petrynka

Na najwyższym podium stanęło mistrzowskie dzieło Moniki Petrynki. Nagrodzona praca to niesamowity, niezwykle oryginalny i perfekcyjnie wykonany wisior ze srebra z wykorzystaniem piór.

 

02_Monika_Petrynka_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

II miejsce (ex aequo) – Anna Mroczek

Piękna, kunsztownie wykonana praca w technice metaloplastyki. Przyciągająca uwagę harmonijna kompozycja pracy zagwarantowała Autorce miejsce na podium, a także podbiła Wasze Serca (praca otrzymała także Nagrodę Publiczności).

 

03_Anna_Mroczek_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

II miejsce (ex aequo) – Marta Norenberg

II miejsce (ex aequo) zna podium zajął również naszyjnik “Secrets of the Orient” Marty Norenberg. Piękna, niepowtarzalna praca zainspirowana kulturą Japonii. Artystka w sposób niezwykle interesujący potrafiła znaleźć doskonałą harmonię pomiędzy różnymi materiałami wykorzystanymi do wykonania naszyjnika.

04_Marta_Norenberg_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

III miejsce (ex aequo) – Agnieszka Rodo

III miejsce (ex aequo) na podium zajęła praca Agnieszki Rodo. Piękny, niezwykle bogaty i misternie wykonany naszyjnik w technice haftu sutasz. Pracę cechuje doskonała harmonia form i kolorów, a Artystka po raz kolejny pokazała jak olbrzymi potencjał tkwi w tej technice.

05_Agnieszka_Rodo_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

III miejsce (ex aequo) – Joanna Szeflińska

III miejsce (ex aequo) na podium zajął naszyjnik Joanny Szeflińskiej wykonany w technice haftu koralikowego. W tym przypadku Artystka oczarowała Jury piękną i barwną kompozycją, jak również misternością wykonanej pracy.

 

06_Joanna_Szeflińska_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

 

07_Natalia_Sumina-Ficek_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

08_Alina_Tyro-Niezgoda_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

09_Justyna_Żywiecka_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

10_Agnieszka_Ochocka_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

11_Agnieszka_Orłowska_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

12_Anna_Mroczek_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone_2017

 

 

Wszystkie prace przyjęte do Konkursu na tym etapie