Październikową kartę Kalendarza biżuteryjnego Royal-Stone 2016 ozdobił wisior Lucyny Pociechy-Wiaterek wykonany w technikach metaloplastycznych.  Artystka wykonała tę piękną pracę do inspiracji “Tutti frutti”, czym zapewniła sobie miejsce na najwyższym podium w jednym z etapów  ubiegłorocznej edycji naszego konkursu.

Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować na naszym blogu twórczość Artystki, dla której tworzenie biżuterii stało się sposobem na życie.

Serdecznie zapraszamy do lektury, obejrzenia wspaniałych prac, a także zapraszamy do odwiedzenia bloga oraz fanpage’a naszej Laureatki  🙂

 

Kalendarz_biżuteryjny_Royal-Stone_2016_październik_b

 

Odkąd sięgnę pamięcią zawsze fascynowała mnie przyroda. Tę fascynację staram się pielęgnować do dzisiaj, przenosząc ją do mojej pracowni. Biżuteria, którą tworzę pełna jest splotów przypominających bluszcz, liści oraz kwiatów. W pracy wykorzystuję różne techniki: wire wrapping, technikę witrażową, a ostatnio bez reszty pochłania mnie elektroformowanie.

Pracuję głównie z miedzią, zakochałam się w niej kilka lat temu i ta miłość zdaje się coraz bardziej rozkwitać. Uwielbiam także kamienie, często sięgam po surowe kryształy. Jednak nie brakuje też w moich pracach tych form szlachetnych, szlifowanych , ukształtowanych. Każdy przedmiot, który wychodzi spod moich rąk zawiera cząstkę mnie samej.  Dużą część mojej pracy stanowi poszukiwanie odpowiednich roślin, które zamykam w miedzi bądź szkle. Każdy taki naszyjnik to osobna historia, wspomnienie chwili obcowania z naturą.

Biżuteria początkowo była ucieczką od rzeczywistości, takim moim prywatnym tajemniczym ogrodem, powrotem do czasów beztroskiego dzieciństwa, w którym mogłam w pełni wykorzystywać swoją wyobraźnię. Z czasem jednak stała się także sposobem na życie – od trzech lat prowadzę swoją  firmę i jestem szczęśliwa, że mogę robić to co kocham. No i jeszcze mi za to płacą! 🙂

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_01

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_02

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_03

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_04

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_05

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_06

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_07

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_08

 

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_09

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_10

Lucyna_Pociecha-Wiaterek_biżuteria_Royal-Stone_11

 

Prace Artystki biorące udział w konkursach biżuteryjnych Royal-Stone

 

Tutti_frutti_Lucyna Pociecha-Wiaterek_konkurs_biżuteryjny

 

 

konkursy