Dzień babci już w poniedziałek więc dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysły na prezent zrobiłam krótki tutorial.
Jeśli Twoja babcia lubi błyskotki i nosi biżuterię to świetnym pomysłem będą delikatne klipsy. Do takich klisów możesz też dorobić bransoletkę lub zawieszkę na szyję. Muszla Paua Abalone ze swymi niepowtarzalnymi kolażami barw z pewnością zachwyci każdą obdarowaną babcię, tym bardziej, że tęczowy kolor muszli jest całkowicie naturalny. Więcej o muszli Paua przeczytasz w innym naszym wpisie.

Potrzebne materiały:

Materiały potrzebne do zrobienia klipsów
Materiały użyte w tutorialu

Na szpilkę nałóż koralik. Ja użyłam szpilki o długości 35mm i koralika wielkości 8mm.

Nałóż koralik na szpilkę

Jako przekładki użyłam srebrnej kulki o wielkości 4mm oraz 2 ogniwek.
Aby domknąć ogniwka będziesz potrzebować 2 szczypiec. Pamiętaj, żeby nie otwierać ogniwka poprzez rozciąganie go na boki.

Ogniwka otwarte zahaczam jedno o drugie, i nakładam na szpilkę. Następnie na szpilkę nakładam srebrną kulkę.

Koralik z przekałdkami

Po nałożeniu przekładek, odginam szpilkę żeby tworzyła kąt prosty.

Odginam szpilkę

Przy pomocy szczypiec okrągłych należy zakręcić loopik, czyli kółeczko ze szpilki. Złap szpilkę szczypcami ok3 mm przy odgięciu i zakręć szpilkę wokół górnej szczęki szczypiec. Powstanie loop jak na ostatnim zdjęciu.

Po zakręceniu loopika załóż podstawę do klipsów.

Zahaczam koralik na klipsy

Po nałożeniu bazy do klipsów wystającą końcówkę drucika owiń wokół szpilki, tuż pod loopikiem. Zrób dwa owinięcia pod loopikiem. Jeśli szpilka będzie za długa to przytnij ją szczypcami tnącymi. Ja wzięłam krótką szpilkę więc nie było potrzeby przycinania.

Klipsy są już gotowe 🙂 Możesz też zrobić zawieszkę na szyję. Wtedy zamiast basy klipsa załóż krawatkę, lub jak na zdjęciu poniżej przełóż przez kulkę sznureczek złożony na pół i końce sznurka zabezpiecz supełkami z koralikiem.

W naszym sklepie dostępne są bazy do klipsów zarówno ze srebra, jaki i stali chirurgicznej oraz z metali nieszlachetnych. Podstawy do klipsów występują w kolorach złotym i srebrnym. Bazy wykonane ze srebra AG925 można oksydować, aby uzyskać efekt ciemnego srebra.

Dorota, Royal-Stone