W naszych sklepach sporo jest pięknych, kolorowych kaboszonów. Szczególnie szklane kaboszony z grafiką cieszą się dużym zainteresowaniem i są dosłownie rozchwytywane 😉 W związku z tym, że często pytacie jak ich użyć, pokażę Wam jak z takiego kaboszonu zrobić zawieszkę, bez potrzeby oplatania go w koraliki lub sutasz.


Potrzebne będą:

  • klej  opcjonalnie: Hasulith/Rayher/Griffin Blue ( lub jeszcze inny, który będzie wiązał metal z kamieniem lub szkłem i nie zniszczy grafiki lub kamienia).
    * Kleje, w zależności od rodzaju mają różny czas schnięcia. Najlepiej pozostawić przyklejony element na jedną dobę, aby mieć pewność, że klej dobrze związał.
  • krawatka do naklejania lub baza do kaboszonu,
  • dowolny kaboszon,
  • rzemień lub inna baza do zawieszenia ( jak zrobić bazę do zawieszki dowiesz się TUTAJ).

Wklejanie kaboszonu w bazę
Baza musi być idealnie dopasowana do kaboszonu. Wymiary wewnętrzne bazy oraz zewnętrzne kaboszonu podane są w opisach. Zwróć na to uwagę przy zakupie. Nawet 1mm różnicy może spowodować, że kaboszon nie wpasuje się w bazę.
Po przymierzeniu, czy kaboszon pasuje do bazy, posmaruj tył kaboszonu cienką warstwą kleju i umieść w bazie. Zbyt gruba warstwa kleju spowoduje, ze klej wyleje się poza bazę brudząc kaboszon.

Naklejanie krawatki na kaboszon
Krawatka do naklejania ma tzw. języczek, czyli wystający płaski element z delikatnym wgłębieniem, który należy posmarować klejem i podkleić pod kaboszon.
Naklejając, uważaj by krawatka była umocowana idealnie na środku.

 

Krawatki do naklejania mogą mieć różne wzory, wielkości i kolory. Krawatkę zawsze należy dopasować indywidualnie do kaboszonu.
Poniżej na zdjęciu kaboszon w rozmiarze ok 6cm oraz bardzo duża krawatka o wymiarach 3x1cm

W ten sposób możesz wykonać wisiorki np. z pięknych kaboszonów labradorytu lub plastrów agatu.

Pozdrawiam
Dorota, Royal-Stone