Miesiąc październik w Kalendarzu biżuteryjnym Royal-Stone 2017 poświęcony jest szalonym latom 60 i 70 ubiegłego wieku. Werdyktem Jury zwyciężył niezwykle barwny naszyjnik Pani Justyny Żywieckiej – Artystki tworzącej misterne koralikowe kompozycje o rozpoznawalnym stylu często wykorzystującej w swojej Twórczości także ceramikę oraz technikę tworzenia witraży. Zwycięski naszyjnik możecie podziwiać na październikowej kartce z Kalendarza biżuteryjnego Royal-Stone 2017.

Serdecznie zapraszamy Was także do zapoznania się z Twórczością Artystki prezentowaną na jej fanpage’u – kliknij TUTAJ

Jeśli tworzysz biżuterię zapraszamy Cię także do udziału w trwającej aktualnie edycji naszego Konkursu biżuteryjnego. Szczegóły poznasz w Regulaminie – kliknij TUTAJ

A teraz oddajemy już Głos naszej Laureatce 🙂


 

 

 

Potrzeba kreacji

Przez pół swojego życia robiłam witraże ,dziesiątki metrów malowanych,kolorowych szkiełek w moim życiu. Biżuteria była sacrum w licznych szufladach i szkatułkach . Przede wszystkim ta stylizowana na średniowieczną , słowiańskie ozdoby , repliki biżuterii Wikingów. Ale też kupowane “na starociach “secesyjne wisiory i nepalskie kamyki. W pewnym czasie poczułam że to mało do “obwieszania się ” chciałam żeby było dużo i kolorowo. Nadeszła potrzeba kreacji.

 

Inspiracja

Zawsze interesowałam się kulturą ludów plemiennych ,starożytnością , rytuałami, amuletami,talizmanami . Myśląc o biżuterii myślałam nie tylko o jej funkcji dekoracyjnej. Tworzę bo lubię.

Robienie biżuterii nie jest moim źródłem utrzymania ,jest potrzebą wyrażania , potrzebą realizacji pomysłów i eksploracji kolorów.

 

Technika

Środki które stosuję do uzyskania efektu to różne techniki biżuteryjne i plastyczne, łączenie materiałów.

 

Przygoda z Royal Stone

To jest naprawdę przygoda .Konkurs kalendarzowy pobudza fantazję , inspiruje,rozwija ..mam nadzieję że widać to po moich pracach i zdjęciach.

 

Skąd ta biżuteria?

Ludzie często mnie pytają z jakiego kraju przywiozłam te ozdoby…https://www.facebook.com/bohobizu/

 

 

Galeria prac

 

 

 

 

Konkursy Royal-Stone