Kartkę z Kalendarza Royal-Stone z miesiącem grudniem 2018 ozdobił piękny naszyjnik wykonany przez Agnieszkę Klepajczuk znaną w Rękodzielniczym Świecie jako Ruda. Przypominamy, że Artystka zwyciężyła w Konkursie biżuteryjnym Kalendarz Royal-Stone w 2017 roku do inspiracji “Rosja”.  W dzisiejszym wpisie mamy przyjemność opublikować tekst oraz zdjęcia prac Artystki.

Serdecznie zapraszamy do lektury, a także do odwiedzenia fanpage Artystki na Facebooku oraz jej sklepu w serwisie Etsy.


Miałam już okazję przedstawić się Wam na łamach Royalowego bloga 2 lata temu przy okazji akcji RoyaLove (to już dwa lata minęły ?!?).  Nie będę się powtarzać i napiszę, co wydarzyło się u mnie od tamtego czasu.

Po pierwsze jestem dumna, że udało mi się zgarnąć (po wielu próbach) kartkę w kalendarzu na rok 2018. Moje cerkiewne kopuły kosztowały mnie wiele czasu i…. zdrowia (żeby zdążyć na czas nawdychałam się oparów kleju). Było jednak warto!

Uwielbiam konkursy Royal-Stone za to, że niesamowicie pobudzają wyobraźnię i pozwalają na realizację pomysłów, na które w codziennej koralikowej działalności brak czasu i motywacji.

Bardzo ważnym dla mnie było, że wygranie tego etapu oprócz wielkiej radości dało mi przede wszystkim duży zastrzyk wiary we własne umiejętności i możliwości. Dało mi także dużo motywacji do doskonalenia swojego warsztatu oraz wzbogacania go o nowe techniki np. haftu tradycyjnego (wykorzystanego w naszyjniku z górami prezentowanego na jednym ze zdjęć).

Zdradzę Wam, że uwielbiam haft koralikowy m.in. za to, że pozwala mi „malować”. Tę właściwość postanowiłam potraktować nieco bardziej dosłownie i tworzę także koralikowe obrazki (to kolejna nowość w mojej twórczości).

Z niecierpliwością czekam na ogłoszenie kolejnej edycji Konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone.

Pozdrawiam Was ciepło

Agnieszka Klepajczuk (Ruda)