Konkurs biżuteryjny Kalendarz Royal-Stone 2019 został już zakończony, a więc mianem podsumowania prezentujemy biżuterię wykonaną przez Laureatów Konkursu. Prezentujemy również same karty Kalendarza biżuteryjnego na rok 2019 (Kalendarz w formie drukowanej można zakupić tutaj). Możemy na nich podziwiać wspaniałe prace docenione przez Członków Jury. Ten wpis poświęcony jest wynikom pierwszej z czterech części Konkursu, w której Uczestnicy inspirowali się tematem “Wiosny” oraz kolorami z opublikowanej przez nas palety kolorystycznej. 

W tym roku konkursowa rywalizacja odbywała się z podziałem na 3 kategorie ze względu na dominującą technikę wykonania pracy konkursowej. Poniżej prezentujemy zwycięskie i nagrodzone prace z podziałem na kategorie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu a także Członkom Jury, którzy przez 8 miesięcy trwania Konkursu dźwigali na swoich barkach  ciężar niełatwych wyborów: Pani Małgorzacie Grzesiak oraz Redakcji Magazynu Beading Polska, Pani Weronice Kaczor (Weraph), Pani Ewelinie Sikorze (Saadia), Pani Ewie Genge (Skarby Ewy), Pani Aldonie Pintea (AlDonna Design) oraz Pani Ilonie Duszak (Studio IlonaART)

Nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy, a wszystkich tworzących biżuterię już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie biżuteryjnym Kalendarz Royal-Stone 2020. Rozpoczniemy go już wkrótce (początek roku 2019). Informacje o dacie rozpoczęcia kolejnej, czyli już VII edycji Konkursu opublikujemy na fanpage’u Royal-Stone oraz na www.royal-stone.pl.


Inspiracja “Wiosna”- wyniki konkursu biżuteryjnego.

Kategoria I. Techniki: beading, haft koralikowy, tkactwo na krośnie z użyciem koralików.
Kategoria II. Techniki: sutasz, haft bez użycia koralików, makrama, frywolitka, tkactwo (z wylączeniem tkania z wykorzystaniem koralików na krośnie).Kategoria III. Techniki: jubilerstwo, metaloplastyka, wire-wrapping, chain maille, biżuteria wykonana z glinek metali i mas plastycznych, żywic, drewna, skóry, ceramiki, kompozycje z elementów gotowych, biżuteria z materiałów z recyklingu.

Kartka z Kalendarza biżuteryjnego Royal-Stone. Maj 2019