Zrób z nami kolczyki z koralików Toho i Fire Polish.

Tutorial autorstwa Natalii Zaborowskiej prowadzącej Koralikową Manię pokazuje krok po kroku jak obszyć bazę ze stali chirurgicznej mieniącymi się kryształkami Fire Polish i Toho Round. Do wykonania kolczyków nie potrzeba wielu materiałów, ani dużych umiejętności.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków z koralików Fire Polish i Toho:

Materiały potrzebne do uszycia kolczyków na bazach geometrycznych z koralików Fire Polish i Toho

Sposób wykonania kolczyków Cairo Nights

1. Pracę nad kolczykami rozpoczynamy od nawleczenia ok. 1.6 m nici, następnie zawiązujemy supełek na metalowej bazie w pobliżu jej wierzchołka. Nawlekamy 2 x T11 i przechodzimy igłą pod spodem bazy, następnie przekładamy igłę powyżej bazy i przechodzimy przez ostatni koralik kierując się na zewnątrz kolczyka – zaciągnięta nić powinna ułożyć się pętelką wokół bazy przytrzymując koraliki na miejscu.

Nawlekamy 1 x T11, ponownie przechodzimy pod spodem bazy, przekładamy igłę powyżej bazy  i przechodzimy przez nawleczony przed chwilą koralik od spodu ku górze. Powtarzamy dodawanie po jednym koraliku T11 wokół bazy do pełnego jej okrążenia. Ostatni koralik powinien znajdować się dokładnie ponad wierzchołkiem łezki – w tym celu można delikatnie przesunąć koraliki otaczające bazę, jeśli same nie ułożyły się w ten sposób.

Po doszyciu ostatniego, szczytowego koralika przechodzimy od spodu bazy przez pierwszy z doszytych koralików – kierując się od góry do dołu, następnie przekładamy igłę powyżej bazy i przechodzimy przez ten sam koralik kierując się na zewnątrz kolczyka.

Wszystkich koralików w tej chwili powinno być 31, a nić powinna wychodzić na zewnątrz z pierwszego z doszytych koralików (tuż obok koralika znajdującego się na wierzchołku).

2. Nawlekamy 6xT15 i nakładamy na koraliki bigiel, następnie pomijając koralik T11 na wierzchołku łezki przechodzimy przez koralik po przeciwnej jego stronie – tworzymy pętelkę z koralików T15 z umocowanym na nim biglu.

Przechodząc tylko pomiędzy koralikami T11 przechodzimy do 9 koralika w oplocie (przy liczeniu pomijamy koralik T11 na wierzchołku). Przy 9 koraliku przechodzimy najpierw pod spodem metalowej bazy, następnie tworząc wokół niej pętelkę, przechodzimy przez ten sam koralik prowadząc igłę powyżej bazy  i kierując się na zewnątrz kolczyka.

3. Nawlekamy 1xT11 i przechodzimy przez sąsiedni koralik T11 kierując się do wewnątrz łezki. Nawleczony koralik powinien ustawić się pomiędzy dwoma koralikami T11 wokół bazy.

Następnie przechodzimy przez kolejny koralik przy bazie kierując się na zewnątrz kolczyka, ponownie nawlekamy 1xT11 i przechodzimy przez sąsiedni koralik T11 kierując się do środka. W sumie w tym kroku dodajemy 7 pojedynczych koralików T11.

Na koniec tego etapu nić powinna wychodzić z 9 koralika po drugiej stronie kropelki skierowana na zewnątrz pracy.

4. Przechodzimy przez ostatni z doszytych koralików T11, następnie nawlekamy 1x FP3, po czym przechodzimy przez najbliższy koralik T11 – koralik FP3 ułoży się w przerwie pomiędzy sąsiadującymi koralikami T11. Powtarzamy tę czynność do wypełnienia wszystkich przestrzeni między koralikami T11. Po tym etapie nić powinna wychodzić z pierwszego z koralików T11 nawleczonych w poprzednim etapie.

5. Stosując ścieg RAW, tworzymy pikotkę ponad koralikiem T11. W tym celu nawlekamy 3xT11 i przechodzimy ponownie przez koralik, z którego wychodzi nić – tworzymy pętelkę.

Następnie przechodzimy przez doszyte przed chwilą 3 koraliki T11, po czym dalej przez koralik FP3 i do kolejnego koralika T11 pomiędzy koralikami FP. Ponownie nawlekamy 3xT11 i tworzymy pętelkę wokół koralika T11, z którego wychodzi nasza nić. Powtarzamy tę czynność do utworzenia pikotek ponad każdym z koralików Toho pomiędzy FP3.

6. Przechodzimy ponownie przez 2 koraliki T11 ostatniej pikotki, następnie nawlekamy 1xT15, 1xFP3,1x T15 i przechodzimy przez szczytowy koralik sąsiedniej pikotki. Powtarzamy tę czynność do wypełnienia wszystkich przestrzeni pomiędzy pikotkami.

Na koniec etapu nić powinna wychodzić ze szczytowego koralika ostatniej pikotki.

7. Przechodzimy przez koralik T11 kierując się w stronę środka kolczyka. Następnie nawlekamy 1xT15 i przechodzimy przez koralik T11 doszyty do bazy – przeciągamy nić poniżej bazy. Następnie tworząc pętelkę wokół bazy przechodzimy przez ten sam koralik T11  i dalej kierując się na zewnątrz pracy przez koralik T15 i T11. Przed rozpoczęciem następnego etapu przechodzimy przez koraliki T11 – szczytowy pikotki i kolejno przez T15, FP3, T15.

8. Nawlekamy 3x T11 i tworząc kolejny rząd pikotek,  przechodzimy przez koraliki: T15, FP3 i T15, ponownie nawlekamy 3xT11 i tworzymy kolejną pikotkę pomiędzy koralikami T15 przy koralikach FP3.

Na koniec tego etapu nić powinna wychodzić z koralika T15 za ostatnim koralikiem FP3.

9. Czas na dodanie koralika T15 po drugiej stronie kolczyka. W tym celu kierując się w stronę bazy przechodzimy przez 2 koraliki T11, następnie nawlekamy 1xT15 i przechodzimy przez koralik T11 przyszyty do bazy. Przechodzimy pod bazą, wychodzimy przez ten sam koralik T11 i dalej przez T15 i T11 kierując się na zewnątrz kolczyka. Następnie przechodzimy przez kolejny T11, T15, FP3, T15 i 2T11.

10. Nawlekamy 1xFP4, 1xT11, 1xFP4 i przechodzimy przez szczytowy koralik T11 najbliższej pikotki. Powtarzamy tę czynność do wypełnienia wszystkich przestrzeni pomiędzy pikotkami.

Po tym etapie nić powinna wychodzić ze szczytowego koralika T11 ostatniej pikotki.

11. Przed ostatnim  etapem pracy przechodzimy przez koraliki T11 poniżej szczytowego koralika pikotki, następnie przez T11 poniżej pikotki, T15, FP3, T15, następnie kierując się na zewnątrz plecionki przechodzimy przez koralik T11 – dolny koralik pikotki, po czym przechodzimy przez koralik T11 – szczytowy drugiej  pikotki, FP4 i T11 pomiędzy koralikami FP4.

Następnie nawlekamy sekwencję 1xFP4, 1xT11, 1xFP4, 1xT11. Pomijając ostatni koralik T11, przechodzimy przez drugi koralik FP4 kierując się ku górze, zaciągamy nić, tak aby koralik Toho ułożył się ciasno przy koraliku FP4.

Następnie nawlekamy 1xT11, 1xFP4 i przechodzimy przez koraliki: T11 – pomiędzy koralikami FP4 nawlekanymi w poprzednim etapie, FP4 i T11. Zawiązujemy supełek na poprzecznej nici, wplatamy nieco nici w pracę i odcinamy nadmiar nici. Chowamy w koraliki pozostawiony na poczatku ogonek nici i odcinamy nadmiar.

Powtarzamy kroki tworząc drugi kolczyk i gotowe!

Koralikowe kolczyki na geometrycznych bazach w kształcie łezki tutorial royal-stone

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Natalia Zaborowska, Koralikowa Mania