JURY KONKURSU KALENDARZ ROYAL-STONE 2021

Konkurs biżuteryjny Kalendarz Royal-Stone 2021 rozpoczyna się 24 stycznia 2020 r. wraz z publikacją pierwszej inspiracji konkursowej.

W niniejszym wpisie niezwykle miło zaprezentować nam Znakomitych Członków Jury tegorocznej edycji Konkursu.

W tym roku Zwycięzców i Nagrodzonych wyłonią:

Grażyna Antoń – projektantka biżuterii w technice haftu koralikowego oraz beadingu, właścicielka marki TIPIKA. Jedna z prekursorek tych technik w Polsce. Uczestniczka konkursów międzynarodowych, trzykrotna finalistka konkursu The Battle of the Beadsmith. 

Prywatnie: weganka, kociara i ogrodniczka amatorka.


Małgorzata Sowa. Marketingowiec i strateg z wykształcenia, projektantka akcesoriów i biżuterii ślubnej w marce PiLLow Design.
“Lubię koty, Stephena Kinga i dłuuugie kąpiele w wannie. Kocham tekstylia, piękne kamienie i misterne wzory. Chwil wolnych mam jak na lekarstwo, ale gdy już się pojawią spędzam je na ukochanym Roztoczu, pływając kajakiem.”

Karolina Mackiewicz. Również marketingowiec i strateg z wykształcenia, twórca kreatywny z zamiłowania.
“Lubię prostotę, minimalizm, wygodę i kolor czarny. Uwzględniam swoje upodobania w biżuterii, którą tworzę w ramach Shoot the Sparrow.
W chwilach czytam krwawe kryminały, a gdy nie projektuję biżuterii bawię się słowem – wymyślam nazwy marek, kolekcji i przedsięwzięć.

Wspólnie prowadzimy markę Perfect Day by PiLLow Design, która funkcjonuje online oraz lokalnie na rynku lubelskim (butik stacjonarny).
Razem tworzymy również projekt biznesowego wsparcia dla branży rękodzieła
BEZ CUKRU. Czerpiemy z niego mnóstwo radości i satysfakcji, chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem z innymi rękodzielnikami.”


Marta Norenberg – projektantka biżuterii, właścicielka marki SZTUK KILKA – Art Jewelry oraz LINES OF SILVER.

Pozwalam sobie na niekonwencjonalność!

Zami­ło­wa­nie do jubi­ler­stwa kwi­tło we mnie powoli. Ima­łam się wielu dzie­dzin arty­stycz­nych, by wresz­cie tra­fić na złot­nic­two. Dzięki tej krętej drodze, do krainy mojej biżuterii trafiło niesłychanie wiele technik. Zawsze mia­łam pro­blem, aby zde­cy­do­wać się na jedną drogę twór­czą. Buntowałam się, gdy sły­sza­łam, że muszę sku­pić się na kon­kret­nej dzie­dzi­nie, aby coś osią­gnąć. Z tego sprze­ciwu i upodo­ba­nia do róż­no­rod­no­ści zro­dził się pomysł na pra­cow­nię Sztuk Kilka.

Tymczasem z uwielbienia dla historycznej biżuterii powstał blog, gdzie dzielę się etapami mojej pracy oraz wiedzą z zakresu dawnego złotnictwa.

Natomiast słabość do przyrody, dawnych wierzeń i rysowania sprawiła, że powołałam do życia drugą markę biżuterii – Lines on Silver, pełną symbolicznych stworzeń, które ze szkicownika trafiły wprost do świata biżuterii.”


Ilona Duszak – jubilerka. Miłośniczka sztuki oraz tłumacz i wydawca na rynku polskim 3-tomowego “Kursu jubilerstwa” Carlesa Codiny. Właścicielka marki Studio IlonaART.


Urszula Łęczycka-Jeziorska – kostiumograf, charakteryzator, architekt krajobrazu. Jestem autorką kilku większych i mniejszych projektów artystycznych, między innymi “Epoki Warszawy”, “Gardens. The Royal Beauty” oraz książki “Bielizna, futra i bracia Jabłkowscy”. Moje projekty nazywam swego rodzaju “Drzwiami do Narnii”, ponieważ zawsze moim pragnieniem jest wprowadzić widza w magiczne światy pełne przygód. Kocham szeroko pojętą historię sztuki, a przede wszystkim zabytkowe parki i ogrody oraz modę epokową. Inspiruje mnie też malarstwo, historia designu i motywy roślinne. Staram się to łączyć w moich projektach, które zawsze są bogate, kolorowe i pełne przepychu.


Dział Kreatywny Royal-Stone.


Dodatkowo w trakcie trwania Konkursu do obrad Jury będziemy zapraszać także Zwycięzców ubiegłorocznej edycji naszego Konkursu. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie.