Bransoletka zawiera elementy kilku tutoriali, które do tej pory były prezentowane na naszym blogu. Postanowiłam, że zbiorę te umiejętności i stworzę nową inspirację. Do stworzenia bransolety wykorzystałam elementy beadingu oraz sutaszu, natomiast jako bazy użyłam skórzanego paska w kolorze intensywnego różu. Całość jest świeża i energetyczna.

Potrzebne materiały:

 

-1 koralik Dome w kolorze Crystal Etched Sliperit Full

-koraliki Miyuki Delica 11/0 w kolorze Teaberry luster

-koraliki Pip Beads 5x7mm Crystal Copper Rainbow

-1 szklany kwiatek 8mm tęczowy

-2 listki szklane czekoladowe-tęczowe 12x8mm

-1 koralik Tulip Petals 6x8mm Jet Red Luster

-koraliki Czech Fire Polish 3mm Lt. Amethyst

-koraliki Toho 11/0 Silver-Lined Milky Hot Pink

-koraliki Miyuiki Delica 11/0 Opaque Chartreuse Luster

-sutasz USA Dragon GreenLimelight, Beige, Deep Pink

-sutasz chinski zielony

-sznurek skręcany 2mm zielony

– skóra licowa, ekologiczna lub zamsz

knopiki

Skórzaną bazę wycinamy kawałka skóry naturalnej lub syntetycznej. Skórka powinna mieć nie mniej niż 1,5 mm grubości. W razie potrzeby skórkę można podszyć od spodu filcem. Ja swoją zostawiłam surową. Pasek skóry o dopasowanych do nadgarstka wymiarach przycinamy ostrym nożem lub nożyczkami do skór. Zaokrąglamy brzegi. Przygotowana przeze mnie baza ma wymiary 22×4 cm.

Część ozdobną zaczynamy od koralika Dome, który naklejamy na filc i obszywamy koralikami Miyuki Delica 11/0. Ja użyłam koloru Crystal Etched Sliperit Full, jednak w zależności od kompozycji kolorystycznej i centralnego koralika Dome, wybieramy dowolny pasujący kolor. W jaki sposób wykonać obszycie koralikami Miyuki pokazane jest TU i TU

Po obszyciu głównego koralika zaczynamy obszycie sutaszem. Zszywamy ze sobą 5 sznurków na kształt koralika Dome, a w wywinięcie wszywamy listki. Sznurki dzielimy niesymetrycznie- na jedna stronę wyginamy 4 sznurki a na drugą 6.

Tutorial na sutaszową omegę znajdziecie TU.  Jednego sutaszowego ślimaczka obszywamy sznurkiem skręcanym. Obszywając sutasz wokół koralika zahaczamy igłą o koraliki Miyuki obszyte wokół kralika Dome. Miejsce gdzie ślimaczki rozchodzą się na dwie strony zakrywamy wszywając koralik Toho. można wykorzystać też koralik O-Bead +Toho/Miyuki.

Tak powstałą omegę obszywamy koralikami PIP oraz Fire Polish 3mm. Wyprowadzamy igłę przez 5 sznurków sutasz i zaczynamy ozdabiać brzeg omegi. Nawlekamy 1 koralik Miyuki Delica 11/0 9 tak samo zrobimy na końcu), 1 koralik Pip Bead, 1 Fire Polish 3mm. Wbijamy się w sznurki w dół( przez wszystkie sznurki) i wracamy w górę przechodząc przez nasz ostatni koralik, czyli Fire Polish. Szyjemy tak do samego końca zamykając obszycie, tak jak zaczynaliśmy, czyli koralikiem Miyuki Delica 11/0.

W ten sposób skończyliśmy nasz główny element. Teraz szyjemy małego kwiatka, który wyrasta nam z boku.

Obszywamy sznurki na kształt centralnego koralika według tutariala na omegę, który znajdziecie TU. w tym wypadku robimy ślimaczka tylko z jednej strony. W wywinięcie wszywamy koralik wydłużonym kształcie, delikatnie imitujący listek. ja wykorzystałam Tulip Petals. Kwiatek ma w środku dziurkę, którą zakrywamy koralikiem. Obszywamy go też ściegiem ozdobnym- pikotką, którą pokazywaliśmy TU.

Na koniec bierzemy drut i formujemy okrąg – mój ma średnicę 4,5 cm. Możemy użyć dowolnego elementu w kształcie okręgu, który będzie nadawał się do owinięcia sutaszem. ja wykorzystałam drut pamięciowy na bransoletki. Do owinięcia użyłam sutasz chiński zielony – ok 30 cm.

IMG_0547 IMG_0549

IMG_0555 IMG_0556

IMG_0561 IMG_0566

IMG_0570 IMG_0572

IMG_0573 IMG_0537

Na koniec wszystkie elementy zszywamy ze sobą i podklejamy filcem.

Sutaszowy element możemy przykleić lub przyszyć do skórzanej bazy. Ja zdecydowałam się na klejenie. W tym celu wykorzystałam klej E6000.

279f7fa4a0998f0d58664a9aee13853a

 

Na koniec mocujemy zapięcie. Polecam bardzo wygodne i praktyczne knopiki.
Montaż knopików jest bardzo prosty.

Wycinamy otwór w pasku. Można wykorzystać dziurkacz do skór lub zrobić nacięcie ostrym nożem. Następnie mocujemy podstawę knopika, do której przykręcamy nakładkę.

IMG_0895 IMG_0907

 

IMG_0911IMG_0912

W drugiej części skórki wycinamy odpowiednio otwory (możemy wyciąć więcej dziurek, by móc regulować długość bransolety). Wielkość dziurki ustalamy nieco mniejszą niż główka knopika i robimy delikatne nacięcie. Ułatwi to zapinanie ale też bransoletka nie będzie się sama rozpinała.

IMG_0918  IMG_0921IMG_0923 IMG_0926

Bransoleta jest gotowa!

IMG_0539

Bransoleta sutaszowa na skórce

 

IMG_3730 IMG_3728

Zachęcamy do łączenia różnych technik pokazanych w naszych tutorialach i dzielenia się z nami efektami swojej pracy 🙂

Udanej zabawy!

Dorota z Royal-Stone

Galeria Waszych Prac stonowany