Koraliki Amos i Arcos z serii Perles par Puca zostały zaprojektowane tak, by doskonale współpracować z innymi wielodziurkowymi koralikami i aby tworzyć z nimi piękne wzory mozaikowe. Dzisiejsza propozycja autorstwa Marty Osieckiej to dość duże kolczyki skomponowane z tych koralików, a także koralików ZoliDuo i Irisduo

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do uszycia kolczyków z koralików:


Zanim zaczniesz pracę zwróć uwagę  na to, że koraliki Arcos par Puca (AR) mają trzy dziurki, a koraliki Amos par Puca (AM), ZoliDuo (ZD), IrisDuo (ID) mają po dwie dziurki i tylko wbicie igły w odpowiednią dziurkę umożliwi prawidłowe wykonanie wzoru. Dodatkowo koraliki ZoliDuo występują w dwóch odmianach tzw. Right (prawej) i Left (lewej).

Sposób wykonania kolczyków z koralików Amos, Arcos, IrisDuo i ZoliDuo

1 Na nitkę o długości ok. 1,2m nabieramy dwa razy sekwencję koralików (w układzie dokładnie jak na zdjęciu): AR – środkowa dziurka, RB4, AR -środkowa dziurka, TR11, ZDR – dziurka od strony brzuszka (górna), TR11, AM – dziurka od strony brzuszka, TR11, ZDL – od strony brzuszka, TR11. Jeszcze raz  przechodzimy przez wszystkie koraliki zaczynając od pierwszego nabranego koralika, zamykając w kółko, zawiązujemy oba końce nitki. Na koniec przechodzimy igłą przez AR – środkowa dziurka, RB4 i AR – dolna dziurka.

2 Nabieramy RB3 i przechodzimy przez dolne dziurki koralików ZDR i AM, następnie przez ZDL i dodajemy RB3 wychodząc igłą przez 2 AR. Powtarzamy punkt  2 jeszcze raz kończąc za kolejną parą koralików AR.

3 Przechodzimy przez TR11 i dalej przez ZDR, TR11, AM, TR11 i ZDL i TR11.  Dobieramy RB3 i TR11 wbijając igłę w górną dziurkę AR. Następnie pomiędzy koraliki AR dodajemy ZDR i ZDL przechodząc przez ich dolne dziurki – od strony czubka. Nabieramy TR11 i RB3 i doszywamy je do TR11. Przechodzimy koralikami  do drugiej pary koralików Arcos  i także pomiędzy nimi doszywamy parę koralików ZDR i ZDL. Przechodzimy koralikami do drugiej pary doszytych ZoliDuo

4. Wychodzimy igłą  za ZDL, nabieramy TR11 i TR15  i wbijamy igłę w górną dziurkę ZDL. Pomiędzy koraliki ZDL i ZDR dodajemy koralik ID. Nabieramy TR15 i TR11 i przechodzimy przez dolne dziurki obu koralików ZoliDuo, a następnie koralik TR11. Przechodzimy koralikami na dół  naszego kolczyka i powtarzamy punkt 4.

5. Zmieniamy kierunek szycia i przechodzimy igłą przez TR15 , ZDL i przez ID. Nabieramy TR15, TR11 i TR15 i wbijamy igłę w górną dziurkę ID. Znowu nabieramy koraliki TR15, TR11 i TR15 wbijamy igłę w dolną dziurkę ID.  Przechodzimy przez koraliki TR15, TR11 i TR15 nabieramy TR11, 3 TR15, bigiel i TR11. Wbijamy igłę w górną dziurkę ID. Dla wzmocnienia mocowania bigla przechodzimy jeszcze dwukrotnie przez koraliki  TR11 i T15. Na koniec przechodzimy jeszcze przez parę koralików, robimy supełek na nici poprzecznej, chowamy jej końcówkę w koraliki i obcinamy nadmiar nici.

 Jeden kolczyk mamy już gotowy, robimy drugi i cieszymy się z wykonanej własnoręcznie biżuterii.

Gotowe kolczyki z koralikó - tutorial sklepu royal-stone.pl

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Życzę miłej zabawy Marta