Opaska z rogiem Jednorożca i tęczową girlandą filcowych kwiatków to wspaniały prezent dla małych i dużych dziewczynek.

Dziś Kasia Darul tworząca pod marką Dudqa pokaże jak przygotować opaskę jednorożca z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych kwiatków z filcu, pomponów i koralików.

Potrzebne materiały

Baza opaski

Przygotuj bazę opaski. Potrzebujesz do tego około 5 m sznurka sutasz w wybranym kolorze, metalową bazę opaski oraz klej. Utnij 2 kawałki 1 cm sznurka sutasz. Przyklej na zakończenie bazy, by nie była ona widoczna.

Następnie posmaruj opaskę klejem i przyklej końcówkę sznurka. Zacznij owijać sznurek dookoła raz przy razie, smarując odcinki po około 2 cm, wówczas podczas owijania sznurek nie ubrudzi się od kleju. Czynność powtarzaj przez całą długość opaski.

Na samym końcu posmaruj końcówkę sznurka i włóż pod spód sznurków, które owinęły wcześniej opaskę, wówczas zakończenie nie będzie widoczne i zakryje nam całą metalową bazę opaski.

Baza opaski jest już gotowa.

Róg jednorożca

Do przygotowania rogu jednorożca potrzebujesz weluru w wybranym kolorze, nici i wypełnienia. Szablon na róg najlepiej jest narysować za pomocą cyrkla rysując koło o promieniu 9,5 cm lub np. talerza odpowiedniej wielkości, koło z kolei należy złożyć na 4, powstanie nam wówczas idealny szablon na róg jednorożca. Szablon odrysuj na welurze i wytnij.

przygotuj szablon na róg jednorożca - tutorial royal-stone.pl

Jeden bok posmaruj klejem na całej długości i przyklej do niego drugi zostawiając na samym czubku niewielki otwór.

W pozostawiony otwór na samym górze wklej jedną końcówkę sznurku sutasz, którym opleciesz później róg. Nadmiar materiału zagnij do środka w sposób widoczny na zdjęciu poniżej.

Gotowy element napełnij dowolnym wypełnieniem, ja zrobiłam to wypełnieniem do poduszek, może to być wata lub inny miękki materiał.

W odległości ok. 1,5 cm od krawędzi przeszyj luźno róg nicią, zaciągnij nić na końcu i zawiąż oby dwa końce tak by utworzyły niewielki marszczenie. Nitkę tę potem usuniemy.

Na spód rogu przygotuj koło o średnicy około 2 cm i przyszyj je ściegiem okrętkowym. Na koniec usuń nić, którą wykonałaś marszczenie.

Sznurkiem sutasz wklejonym na wierzchołku opleć róg wkoło, tworząc w ten sposób efektowną dekorację i jednocześnie modelując całość. Sznurek ostrożnie przyklej na całej długości i przyszyj w niewidocznym miejscu, najlepiej na boku, wówczas po przyklejeniu kwiatków koniec sznurka nie będzie widoczny. Gotowy róg przyklej do opaski klejem na gorąco. Pierwszy element jest już gotowy.

Przygotowanie filcowych różyczek.

Do przygotowania filcowych różyczek potrzebujesz kilku kolorów miękkiego filcu. Przygotuj szablon wg podanego wzoru (szablon ma ok. 5-6 cm średnicy). Wzór odrysuj na filcu i wytnij.

Filcowe kwiatki do zwinięcia w pączki.

Gotowe elementy zwiń do środka, zaczynając od zewnętrznego płatka. Końcówkę posmaruj klejem i przyklej.

Jeśli chcesz wykonać mniejsze różyczki, wystarczy, że obetniesz kilka pierwszych płatków. Z takiej formy powstanie mniejszy kwiatek.

Wykonaj odpowiednią liczbę różyczek.

Ozdabianie opaski

Gotowe różyczki przyklej do gotowej bazy klejem na gorąco. Przyklejanie zacznij od przyklejenia bocznych różyczek na opasce. Pamiętaj by kwiatki przyklejać po obu stronach w równych odległościach.

Filcowe różyczki i kwiatki wokół rogu Jednorożca

Następnie przyklej kwiatki na środku i po bokach rogu.

Im wyżej naklejasz  różyczki, tym mniejszych kwiatków używaj.

Pomiędzy różyczki przyklej dodatkowe elementy tj. pompony, koraliki w kształcie listków. Możesz  również użyć innych koralików.

Na samym końcu ze sztywnego filcu w dwóch kolorach wytnij uszy już bez szablonu. Ważne jest by były one jednakowej wielkości i rozmiarów.  Gotowe uszy przyklej klejem na gorąco tuż za różyczkami.

Opaska jest gotowa!